• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
I nakon trnovanja idu isti ležajevi , ako misliš na vanjski prečnik ležajeva

U pravu si @vica , i ona radilica je vjerovatno bila umorna , ako se sjećaš one remenice i kajle na remenici , ona je bila razlokana i to je klimalo a pošto je i remenica još jedan dodatni kontra teg van motora onda možeš misliti koliko se tu generisalo udaraca
Iz tog razloga sam kupio i novu remenicu da to sve mogu kvalitetno zategnuti
Neoprostiva zamjerka je što na novoj remenici NEMA repera za štelovanje paljenja i GMTa , koji idiot je napravi samo da mi je da znam
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ubačena nova radilica i motor sastavljen upaljen
Pritisak ulja uredan , ostalo nema brige

Jedina nedoumica mene i jednog mog kolege čije mišljenje i iskustvo cijenim je u načinu štelovanja ugla predpaljenja
Ja se držim teorije iz knjige a on šteluje ''na kap'' , kada uporedimo ta dva načina podešavanja dolazimo do neke razlike od 2-3 stepena , znači ona moja linijska pumpa je u pitanju
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Skinem lajtung prvi i vrtiš motor lajtung je na pvp i kad krene gorivo prva kap druga kap kad krene treča kap zaustavim vrtnju i motor mora biti na gornjoj mrtvoj točki nakon toga malo zakreneš pumpu u radu (tkz fino podešavanje .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to sam i ja vidjao kod rusa da nekad nemaju repere ili jos gore da su isuvise netacni cak. zato mi se ruska tehnika previse nesvidja jer je stvorena za budak ,kramp i sekiru.ko pogotovu sad lije i valja delove boga pitaj a kvalitet je vec veoma upitan u svemu sto se kupi uopste.to se izgleda odnekle iznose na crno delovi koje kontrola nije ni videla.samo stelovanje predpaljenja je najbolje po knjizi ali kad je sve kako treba tj. pumpa tarirana i nista nije razlokano. inace svaki motor sa duzom eksploatacijom trazi ugao predpaljenja malo drugaciji tj, raniji da bi nadoknadio gubitke kompresije i odredjene luftove.Bos pumpa je srce svega i ako je dobro ustelovana i mrtav motor pali.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Skinem lajtung prvi i vrtiš motor lajtung je na pvp i kad krene gorivo prva kap druga kap kad krene treča kap zaustavim vrtnju i motor mora biti na gornjoj mrtvoj točki nakon toga malo zakreneš pumpu u radu (tkz fino podešavanje .

Ako sam ja tebe dobro shvatio to ostavlja puno prostora za grešku :x:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
pozdrav svima da se maloukljucim u temu ;)
juce i danas orao sam sa vladimircem.namontirao tocak na plugu i krenuo.juce sam ga vozio na oko 1800 obrtaja.poorao i dosao kuci.vadim onu sipku u rezervoaru,kad ono vladko poprilicno zedan...potrosio mi 2 litra nafte po dekaru ( 10 dekara = 1 hektar).plug je dvobrazdni 12". mislim da mu je prevelik al nemam manjeg.odnosno imam i 10" dvobrazdni (kopija beogradskog),al ga IMT teze vuce negoli ovaj 12"...
e...a danas orao isto sa 12ticom,al orao sa 1400-1500 obrtaja. potrosnja je pala na neverovatnih 1.2 litara po dekaru.
orao sam drugom brzinom na dubini od 20cm.
vladko me prijatno iznenadio potrosnjom nafte.
 
A

Attila

Guest
Pozdrav kolege!
Nedavno sam i ja postao vlsanik Vladimiracu. Svidja mi se traktor i sve je u redu sa njom, ali malo mi nervira lufta volana koja je oko 1/3 kruga. Dali znate kako moze to resiti?
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
moj nije imao trunke lufta kad sam ga kupio, a sad nakon svega 100 rs ima 4-5 cm
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
kada dođe do 2 kruga onda je kritično he,he... najjednostavnije, malo popusti pritisak u jednoj gumi da ti vuče u jednu stranu.:icon_super:
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
i vuče u jednu stranu tj. lijevu, nesmiješ pustit volan momentalno mota koda je đavo preuzo volan
nemislim se ni zamarat da to otklanjam u usporedbi s mojim fergom to je ništ
a i čini mi se komplikovano, morao bi se skidat patos u kabini a i onda ko zna dal bi imao dobar prilaz za šarafanje
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
najcesci luft se javlja na samim krajnicama spona. tu su plasticni ulosci koji se zamenu .malo volanom sitno mrdaj levo desno i primetices gde ima luft u sponi. i samo kuciste dobije i donekle se da resiti stelovanjem. pregledaj rukavce kakve su biksne i lezajevi na tockovima. centralna biksna prednjeg kraja isto. sve luftove ponistis i centriras tockove i miran bude
 
E

el pibe

Guest
Ovaj stari je sigurno delal u Vladimirskom zavodu.Štima na uho,taj je bio na traci do gableca je već uštimao kakvih 300 komada.Pumpa od T-40 na VTZ-u.Negdje sam pročitao na forumu da je takva prerada napravljena i na našim prostorima.Sad kak to dugoročno funkcionira,nisam našao nikakvi podatak.Ili se pokazalo dobro ili nije na diku pa se ne priča puno o tome.
 

Najnoviji postovi

Na vrh