• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ste vidjeli broj stranice teme o vladimircima?...svi smo vražji...:icon_super:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ko je ciji videcemo ali da vraga ima to se veceras uverih. htedoh malo do blizu Savorisa doci ali se nedade.istekla mi licna karta pre 2 dana i nepredjoh granicu.neda mi se lozaka natociti u vrazji auto
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Danas odem da orem za ječam okrenem par krugova i vlatko ostane bez daha ,probam da palim neće ni da čuje odvrnem cev sa dizne kad nema nafte na dizni počnem da drukam ali nikak da dobijem tvrdu drukalicu uglavnom upalim i posle luftiranje dobije gas ali opet par krugova i ista priča ostane bez goriva u pumpi,opetisti postupak i upali onda odem kući i krenem redom od metalnog filtera ( pun sra..a) pocepao se onaj unutrašnji filter odem kupim novi i takođe oba papirna filtera sve to izmenim i vlatko upali ko mina sada ujutru će opet na oranje pa ćemo videti rezultate
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
e sad ćeš da oreš...ovo danas je bila samo dresura...dal si rusu da te voza...:icon_e_biggrin:
 
E

el pibe

Guest
Taj dupli filter isto banana.Ma koji mrtvi grubi i fini.To treba izvaditi van i staviti onaj sistem kak ima gosp.VTZ član foruma,sad ne znam ako je još sa nama.Negdje sam vidio da je lik pripasao filter od Golfa keca.Ti kartonski filteri ne izgledaju kao filteri a i ne funkcioniraju tako.Čitav sistem od usisa, Rezervoara do pumpe PROMAŠAJ=NULA.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Promašaj je rotaciona pumpa ;)

I ja imam taj filter od golfa ali ne vidim ništa loše i u onom originalnom ruskom , ja ga nebi ni skinuo nego mi je bio preveliki i smetao cijevima od dizni kada sam stavio ovu pumpu od 4klipca pa sam morao improvizovati nešto manje a ovaj golfov je lijepo legao
Ustvari filter može od bilo čega , njemu je posao da filtrira , svi imaju isti zadatak
A originalni filteri su ustvari dva ista filtera ali redno postavljeni
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
To treba izvaditi van i staviti onaj sistem kak ima gosp.VTZ član foruma
Imao sam takav sistem pa sam ga prepravio na imt-ov filter, jer nisam uspio naći uložak filtera zft-35, trgovci imaju samo zft-75 od većih novijih rusa. Neznam kakav je ovaj stariji sistem sa dva redna filtera, al ovaj noviji je po meni drek.
 
E

el pibe

Guest
Redno postavljanje čista budalaština,mogli su ih linijski postaviti 750 kom. dok ne bi filtracijom iz nafte dobili vodu.Staviš na usisu iz rezervoara korpu"filter" i nema nikakvih nečistoća.Ne uzimamo naftu iz potoka ili mazut.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
http://oi62.tinypic.com/es21e0.jpg
Vlatko danas položio ispit , a što se tiče filtera dobro i ovi funkcionišu samo što ja nisam ovaj metalni gledao bar 5 godina, a papirne menjam svake sezone:drink:
 

Prilozi

  • 20141030_110640.jpg
    20141030_110640.jpg
    64.9 KB · Pregleda: 112
  • 20141030_110636.jpg
    20141030_110636.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 140
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
bogami kakvo je gorivo ponekad ni filteri neizdrze dugo. svacega ima a to se najbolje primeti kod predfiltera koji je taloznik. kod mojeg kad sam ga kupio je bio 80% pun svega sem nafte.to kad dospe u pumpu je katastrofa.mada sam morao taloznik izbaciti jer mi falsira vazduh tu koliko je deformisano bilo od pretezanja. i moj treba uskoro u oranje da ide samo sto cekam malo mrazeva
 
E

el pibe

Guest
To svakako Vica u taložniku bude svega.Ja sam ga jednom skidao kad mi je Vlađo počeo kašljati.Inače ispuštam "mulj" na onaj vijak odozdo.Čitav sistem do pumpe sam skinuo,oprao i propuhao sa kompresorom.Onda još nisam bio član foruma i nisam znao da može biti problem "falš zraka".Inače do lani nikad nije bilo problema,sad zašto se to i što se događa morati ću još vidjeti i eliminirati u hodu.Jer to se dogodilo kod oranja.Par puta sam morao sići dolje i pumpati na pumpicu dok opet nije počeo primati gas.Tak sam i doma jedva dokašljao.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
bogami kakvo je gorivo ponekad ni filteri neizdrze dugo. svacega ima a to se najbolje primeti kod predfiltera koji je taloznik. kod mojeg kad sam ga kupio je bio 80% pun svega sem nafte.to kad dospe u pumpu je katastrofa.mada sam morao taloznik izbaciti jer mi falsira vazduh tu koliko je deformisano bilo od pretezanja. i moj treba uskoro u oranje da ide samo sto cekam malo mrazeva

Kada smo već kod filtera
Ti se žališ da ti valtko nema dovoljnu snagu od kako si zamijenio filtere , jel tako ?
Ajde lijepo rasklopi filtere i provjeri da ih nisu okrenuo naopačke , nešto analiziram tvoj problem i 100% sam siguran da si ih okrenuo pogrešno

Pogledaj malo bolje one dvije bočne rupe tamo gdje je gumeni dio na filteru, jedna rupa je veća a druga manja , ona manja ide dole prema čaši o veća gore prema kućištu
Manja rupa je ujedno i konusna ako se dobro sjećam

Ma 100% sam siguran da je bar jedan filter naopačke :icon_blackeye:
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Našao sam sliku na netu filtera kakav je bio kod mene dok nisam prepravio na IMT-ov filter.
Za ovaj veći zeleno obilježeni ima uložaka na svakom ćošku, a za ovaj manji tek u Mađarskoj. Ako nabavim čašu od ovog većeg složit ću si ga za rezervu.
 

Prilozi

  • img_0406.jpg
    img_0406.jpg
    62.4 KB · Pregleda: 1,261
  • 12-1117010-10.jpg
    12-1117010-10.jpg
    38.3 KB · Pregleda: 384
  • A65.01.000.jpg
    A65.01.000.jpg
    27.8 KB · Pregleda: 336
E

el pibe

Guest
Ma ne znam što bi moglo biti.Ali mislim da ih nisam naopačke okrenuo jer sam stavio kako su bili.Možda su bili i prvi puta krivo namontirani onda sam ih automatski i ja krivo namontirao:icon_rofl:Imao sam rezerne nove koje sam dobio sa traktorom i te sam stavio.Sad gledam stare filtere na njima je rupa 10 mm sa jedne i druge strane samo je sa jedne strane konus(oboren rub)ta strana sa konusom je dosta razvaljena tak da ne mogu u potpunosti vidjeti čitavu situaciju.Negdje u 4 mjesecu sam kupio nove filtere Poljske rebraste(bijele)njih nisam ni ugradio.Na njima sam izmjerio rupe13mm i oboreni rubovi obostrano.Znači isti su sa jedne i druge strane.Ti izgleda niti ne pašu gore pošto imaju veću rupu 3mm.Ako ništa prvom prilikom isfiltrirat ću naftu prije ulijevanja u traktor i skinuti filtere i pokušati ću bez njih pa da vidim kako će se onda ponašati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@elpibe ,nisam se tebi obraćao po pitanju filtera , mislim da je član @vica okrenuo filtere naopačke
A kod tebe negdje ''falšira'' vazduh

Mogu i ti sa 13mm rupom ali onda dole ide ona konusna gumica
 
E

el pibe

Guest
Dobro,nisam pozorno čitao postove i ubacio sam se od nikud.Ali nekako se i ja vidim u toj priči pošto sam mijenjao filtere.Moguće da sam i ja pogriješio prilikom zamjene.A koliko sam čitao na forumu vidim kad počnu ta trokiranja da su tu tri uzroka:dovod nafte,filteri i bosch pumpa.Dovod sam riješio.promijenit ću filtere zajedno sa kučištem a čini se da će gore i linijska pumpa.Pošto sam dosta uložio u renovaciju cijelog traktora neću ni propasti kupnjom nove pumpe.Ovu sezonu sam uložio i vremena i novaca da traktor radi kako spada.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ali pumpe ne crkaju tek tako , i moja prethodna rotaciona je bila dobra samo su jako osjetljive na predpritisak što je direktno uzrokovano falširanjem i sigurnosnim
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
evo vidi kako ovaj ima (tako imam i ja)
http://www.njuskalo.hr/traktori/vladimirac-zamijena-oglas-13272748

evo i slika da nemorate klikat na link
vladimirac-zamijena-slika-42463928.jpg


znači za ugraditi ovakav filter od imt-a
397.gif


treba kućište
294.gif


dva čepa i dva šuplja vijka, bakrenih podloški
3383.gif


reducir vijak napraviti kod tokara
500_500.jpg


radi tog što ovaj specijalni vijak preko kojeg ide povrat na dizne nema isti korak kao na imt kućištu filtera (na slici crni)
sztucerlinijka.jpg



mene je to došlo manje od 20€ i nikad više problema nisam imao
 
Na vrh