• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

E

el pibe

Guest
Dajte ljudi ovo više ne vodi nigdje.Mislim da treba završiti sa ovom temom.Sad si već bacamo krafne u oči.Darijus ti veliš da si bil 100 puta sa susjedom kad je delal serije po 20 000 l.Dobar je,dve milje litara nafte.Bogami taj tvoj susjed je neki naftni magnat ili šeik:8):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ma sused je samo vozil cisternu...za jednog velikog domaćeg naftaša privatnika...al ga nećemo reklamirati...:x:

nego, kvačilo mi je otišlo nisko...ne da loše hvata, nego mi pedala prošla skoro do poda, nešto se omlitavilo...
čak kad lupim zadnim kotačima u jamu hoće sam od sebe iskočit iz brzine, jer pedala sama lupi u pod...

ideje?
novi feder?...ili preštelati sve skupa?
prošlu zimu nisam puno šerafil, izgleda da ovu budem...:(:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Kod tebe je samo kvačilo a kod mene sasulo se nešto u prvoj brzini , već odavno mi iskače iz nje a sada je počeo da vrišti i u rikvercu i iskače iz njega , biće veselja kada ga otvorim
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jaka hrana kod vas dvojice ,pa cete sve isatariti u sitne delice. jos samo ako se i ja prikljucim ima prodavci delova da pevaju
 
E

el pibe

Guest
Na Vladimircu je ionak jako mekano kvačilo.Skinuti šipku(regulator) i probaj pomaknuti onu polugicu sa federom.Kod mene je to raskopano i nema šanse da je pomakneš rukom koliki otpor stvara.Ak tu imaš neki luft onda otpri poklopac i traži.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
e to "otpri poklopac i traži" me brine...

savo, pred desetak godina sam ja imao slučaj iskakanja iz brzina, štoviše počelo je sa 2/5, pa nastavilo 3/6 i na kraju završilo lomom većine zupčanika u getribi...jes da je trajalo par mjeseci, al sam ga ubio...
...a sve zbog dvije kuglice...mamicu im kuglastu...one dvije koje su u onim prstenima što putuju sa zupčanikom prilikom šaltanja (ustvari u jednom prstenu je jedna kuglica, al meni su ošle na dva takva sklopa) i upadnu u za to predviđeno mjesto na samoj osovini po kojoj putuju zupčanici lijevo-desno...

trebalo mi je samo tri dana studiranja da skužim kaj me jee.... a kad sam skužio najrađe bi pod njega metnul dinamita i stisnul...
dobro kaj se to dogodilo iza rata, bilo je getribi u svakoj grabi...:eek::
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Me je ta kuglica prvi put kada sam rasklapao mjenjač dovela do ludila , ma sve pootpuštao i sve se mrda i klima ali neće da se rasklopi ni za živu glavu , kasnije je sama ispala

U mene je prvo počeo da ''štrajkuje'' u 1-3 (po starom sistemu) , dijagnoza po sluhu je bila da su neki zubi potrošeni ili odlomljeni , tako sam vozio pa skoro duže od godine , ako na brzaka pustiš kvačilo i prevariš ga neće iskočiti iz brzine
Neki dan je se povećao taj problem , vjerovatno je naskočio zub na zub i onda još sasuo neki ležaj ili zeznuo onaj lijevi seger na reverzeru pa sada u rikvercu zuji kao one male stare bušilice za beton :mad::
Možda sutra skupm hrabrosti da ga otvorim jer ovako je neupotrebljiv , mada moram namoliti nekoga da me vozi u SR po dijelove jer sam je neki dan popušio mjesec dana zabrane vožnje tamo:(
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
uuuu sve lepse od lepseg. bas te poteralo ko i mene sa baksuzom od auta. jedno sredim drugo otkaze i sve u krug. nekako mi se cini da vlatko je previse mekan za tvoje poslove Savo. a i meni se cini da delovi na rusima nisu bas nesto tvrdi. dosta menjaca otkazuje i odlivaka koje kakih.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@vica kao prvo vlasnici vladimiraca su iskreni i ovdje uvijek kažu šta ih muči , nisu k'o tamo neki koji kriju svoje kvarove :(think): pa kasnije ispada da imaju nekvarljiv traktor
Kao drugo , ti misliš da koristim moje mašine normalno i u području njihovih eksplotacionih mogućnosti , varaš se :icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma mogu oni skrivati kvarove koliko hoce ,a nekvarljiva masina nepostoji .da postoji niko ostale nebi ni kupovao. svi imaju vrline ali i mane ,samo mi se cini da vlatku taj menjac je malo mekan. ipak je ovo dvoklipac male snage a otkida zube na zupcanicima cesto . mada to moze i do drugih problemcica da nastane ali sve vise sumnjam u kvalitet delova ugradnje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Posumnjaj malo i u obrtni moment kod vladimirca :icon_rofl: snaga kao snaga motora je neka druga priča :(handshake):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
šteta što jučer nisam imal foto-aparat...
digo sam kamion iz blata, al kamion sa duugačkom prikolicom...nije stigo ni ubacit u rikverc, a ja ga već izvuko...:cool:
komentari su išli ovako: jeb... maaa... svoju rusku!!!

:(nod):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Kad smo već kod zapadanja juče sam sa vladimircom na 300 M2 frezanja zapao 4 puta , komšiji morao da pofrezam nešto na silu a mokro nevjerovatno , čim podignem frezu točkovi propadnu u zemlju , T40 je bio dežurni oficir dok sam frezao
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ove godine od silnih kisa zapadanja su vrlo cesta svud. drugar je skoro zapao sa beracem kao i rodjak da su sa 4 traktora po 70 ks jedva uspeli da izvade. na jednom beracu su i tarup zeznuli .ja treba da idem u sumu po drva gde ce opet biti veselje .ndam se da necemo zapasti al nikad se nezna. srecom je glavni put na ivici sume tako da bar nije daleko se cupati. niska zemljista a ovoliko padavina su uvek problem a tu rusi dolaze do izrazaja
 
E

el pibe

Guest
Kad pri meni zagusti onda je tu susjed i Same Drago.Taj ni ne zna što je blato.čisto mu je svejedno opak stroj.A veliki rus tu se nema kaj pričati.Prije dvije godine bio mi poznanik iz usluge u šumi, kompenzirao sam drva.Kud je taj prolazio da sam znao snimio bi ga,teške situacije ali ruja ide.To je jedini rus u mojoj okolici ma sigurno u radijusu od 20km nema nitko takav traktor.Nisu baš popularni kod nas ali su zahvalni traktori.Mene je ugodno iznenadio kakve sposobnosti ima.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sad sam testirao stari i novi sigurnosni ventil uz pomoc kompresora. nije bas tacno sigurno zbog laganja manometara iako su skoro novi. stari je propustao vec na 1bar dok novi oko 2bar. raskopam stari i nadjem komadic od oprugice puknut. oko 2 kruga. istegnem je malo i sklopim i sad je oko 2,5-2,7 bar otprilike.malo ce biti problem zato sto elementi nedihtuju dobro i stalno po malkice propusta ali stvarno propustanje mu je sad to. novi su zapresovani oni sa kuglicom pozadi tako da tu nema spasa.ovih dana cemo videti kako ce raditi sa starim ali sam sad gotovo siguran da je do njih sav problem
 
E

el pibe

Guest
Nisam još skidao taj ventil.Zanima me kod samog skidanja ventila sa pumpe da li je ventil element sam za sebe?Da ne pogubim nešto_Onda sam napravio posao.Kad ga dobim van onda je on moj i Božji.Imam iskustva sa reparaturom nepovratnih ventila.Pošto sam radio održavanje u kemijskoj industriji,tamo sam se sretao sa svakakvim medijima od agresivnih,abrazivnih itd.Najčešći problem nečistoće,opruge i sama kuglica i" njezin dosjed".Ta točka dosjeda kuglice i stijenke mora biti nepropusna.Dobro je ako dosjed ide u konus tu ima mjesta za intervenciju jer točka dosjeda se isto troši sa vremenom.Stavi se zericu veća kuglica i zona dosjeda dođe na novo neistrošeno mijesto.I nakon toga mora da radi besprijekorno.A ovi zaprešani ne igraju treba ih izbjegavati jer tu nema intervencije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Evo i ja sam razvalo moj mjenjač , unutra sam otprilike zatekao što sam i očekivao
Oba zupčanika prve brzine su otišla , znači treba mi kombinacija 18-39 , ovaj veliki i nije toliko oštećen ali mijanjam ga
Isto tako od 5 i 6 brzine zupčanik na zadnjem snopu Z27 ima neznatno oštećenje , mijenjam i njega jer uz onaj mali od prve brzine Z18 ide i njegov parnik Z29
Pošto trenutno kod najbližeg prodavca dijelova nema kobinacija za 5 i 6 brzinu kao što je bila kod mene nego ima Z26 stavljam nju i dobit ću malo bržu 5 i 6 brzinu što mi i treba u dužim transportima

Znači , za 2 i 4 brzinu vraćam isti prenosni odnos Z18-Z39 (to je ustvari kod normalnih traktora 1 i 3 jer sam ja radio ono usporenje)
A za 5 i 6 brzinu umjesto kombinacije Z29-Z27 ide nova Z31-Z26 i time dobijam malo brži transport
Tako da mi ustvari trebaju samo tri zupčanika jer ovaj na prednjem snopu je dupli Z18-Z31 onda za zadnjem još Z39 i Z26

Ostatak mjenjača je u jako dobrom stanju osim što je na reverzeru ispala jedna podloškica koja je ustvari regulator zazora , možda čak i jednu čauru promijenim ali i to je opet preventivno kada je već otvoren mjenjač

Sve u svemu ništa strašno , sutra vjerovatno odem po dijelove i možda naveče počne sklapanje
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sigurnosni ventil je zaseban i u kompletu se vadi.sa strane do motora se nalazi ispod holendera gde dovod nafte dolazi. znaci ispod ima cev sa holenderom koja vraca visak na malu pumpicu. odvrnes sa 19 kljucem prvo maticu u obliku cepa koja drzi holender skines gs sa plotnama pa opet istim kljucem odvrces ventil. najlakse ako ima ravni okasti 19 kljuc. ako se otvara ima na obe strane mali zegercic. stari nema kuglicu nego kao pve plocice izmedju kojih je opruga. nema se sta za videti a cudo napravi. sve u svemu dobro si Savo prosao kad nije sta vise zdrobio sobzirom da duze vec teras tako
 
E

el pibe

Guest
To je sličan princip kao"York".Jednostavan ali nije baš sretno rješenje.Nego mene zanima jer bi moglo da se izvade elementi iz njega.Znači da njegova funkcija bude samo holender da je propusan dvosmjerno.Jer sve mislim nabaviti puno kvalitetniji ventil i ugraditi ga izvan pumpe.Na dostupnije mjesto kod samog izlaza iz pumpe,cijev ako je moguće.Da se ne petlja po holenderu.To bi olakšalo bilo kakvu intervenciju u slučaju da zašteka i nemora se stalno šerafiti po pumpi.Jer ovako smo ograničeni na dvije vrste a nijedna nije dobra solucija.A ovaj način ako prolazi ostavlja puno prostora u izboru i samoj ugradnji kvalitetnijeg ventila.A ima ih mali milijon na tržištu.Puno ga je lakše izreducirati i instalirati na cijev.To je najmanji problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh