• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa i na njegovo staro mjesto može da se stavi bilo koji ventil koji odgovara navojom a navoj je standardni , znači nema veze što ovaj izgleda 'namjenski' , klasika može da se stavi

A ako imaš volje da izmiještaš ventil na pristupačnije mjesto ni to nije problem , onda iza stavi obični šuplji vijak ili izvadi kuglicu iz postojećeg ventila a negdje vai stavi sigurnjak po želji
 
E

el pibe

Guest
Sve mislim izvaditi elemente iz postojećeg ventila.Što onda ipak ima kuglicu unutra?Najrađe kad bi našao kvalitetan ventil sa istim dimenzijama ali mislim kako bi takvo nešto bilo prelijepo da bi bilo istina.Sve u svemu počeo sam najviše sumnjati u ispravnost nepovratnog ventila i možda ac pumpu.Jer tu nešto ne drži konstantan pritisak goriva.I vidim da jako reagira na nivo goriva u tanku.Sve dobro radi kad je u tanku puno goriva.Znači postupnim padom nivoa goriva u tanku slabi i sam radni pritisak.Stoga pretpostavljam da ac pumpa isto ne radi svoj posao.Ili da se izrazim :(wait):uopće ne radi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam menjao i ac ,malu pumpicu i malo je bolje bilo ali trokiranje se ponovo ponavljalo. e sad gde ventil kod tebe nov kvalitetan naci neznam. ja cu probati ovaj stari kako ce se sad ponasati posto sad drzi oko 2,5 bar.najbolje skini ventil pa vidi koji je. nije to veliki problem, 2min posla. najbolje ako se moze naci bazdaren i on ce trajati. drugar mi rece da su ovi sa kuglicom bolji ali uverih se da nije jer nisu bazdareni na pritisak.u Novom sadu ovaj sto mi je rekao za pritisak koji je ima bazdarene ventile jer svaki proverava pre prodaje tako da cu najverovatnije od njega naruciti nov. e sad cije je proizvod neznam. uglavnom ga hvale za delove ovi sto prodaju nove traktore i oni su mi i dali broj tel jer saradjuju sa njim.slikacu ti ovaj nov sa kuglicom da vidis ako hoces. mada mislim da je verovatnije da je stari tip kod tebe. i ac pumpica je dzaba , cela sa drukalicom je cini mi se 10eur
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
Pozdrav ljudi , imam jedan problem ne radi mi dekompresor na vladimircu. Procitao sam u temi gde savoris objasnjava : osovinice navarene, promenjene gumice, nastelovani ventili ili ima neki propust ne znam ? Ako moze pomoc ?
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Propust ti je ako si štelovao ventile sa povučenim dekompresorom :biggrin:
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
E vidis o tome nisam razmisljao ?! Moram proveriti. Hvala :icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje:
E

el pibe

Guest
Vica,uslikaj ventil kad nađeš vremena.Nije tako hitno.Ali obavijesti kako će raditi sa ovim starim repariranim ventilom.Baš me zanima.Duga je zima a ja još imam podosta posla oko traktora.Drukalicu sam već kupio novu.Jer ona stara nije valjala nikako.Ja se samo nadam da nije riječ o samoj boš pumpi u mojem slučaju jer je donijeta druga reparirana.Nedugo što je traktor kupljen dok je bio pod garancijom.A traktor od onda nije ni napravio 500r/sati.Nešto se malo radilo s njim u transportu.Tako da to praktički nije ni razrađen traktor.Ali planiram to promijeniti i više raditi sa njim.Jer ovako samo čekam kad će opet zatrokirati jer problem je privremeno riješen(sam od sebe)a tako će opet i sam od sebe da se pojavi,dok to ne saniram kako spada.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Pozdrav ljudi evo i mene nakon podulje pauze... Imam problem s paljenjem - anlaser. Sve sam rastepel očistil posložil. na stolu i automat radi i vrti. Znači svaka komponenta zasebno testirana. kad ga montiram automat lupi i zavrti se u prazno. vilica je ravna i zazor bendiksa i kućišta na .3 mm podešena s onim ekscentričnim šarafom tak da bendix ne lupa. Akumulator je pun, prekidač mase novi. Isti problem kad mu pobudu potegnem direktno s akumulatora.

Majstor kaj me :icon_anal: ???
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
kontakti na automatu...a mozda i njega nisi na onu kvacicu pogodil...za pocetak...:(happy):
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
moguće...:icon_mrgreen: baš sam malo prije kompletno očistil i pobrusil drugi automat koji imam pa budem sutra ponovo probal. do sad sam jedno vrijeme bil bez onog ekscentar šarafa: prvo je zaružđil,a o ddruge upalil. ovo sad dok je sve posloženo mi nema smisla. Sutra budem valjda pametniji :icon_pidu:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Moj mjenjač jutros dovršen , danas orao i frezao sve radi uredno samo pjeva
Znači zamijenjena su tri zupčanika,distanc platne na reverzeru i sva četiri ležaja od snopova tako da je sada sve na svome

I mene handrio alnaser tako da sam ga skinuo ide na remont , njemu ustvari samo puknuo onaj ekscentar vijak , sve ostalo je dobro
Umjesto njega sam stavio onaj mali brzi , interesantno brzo ga vergla , stvarno brzo
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam te najbolje razumeo? jel tebi alnaser kad ga stavis na traktor zavrti u prazno ili se nejavlja uopste neg samo se cuje zvuk automata. ako radi naprazno moze se desiti da je bendiks proklizao i nepravi prenos pod opterecenjem ili se slizali zubi na zamajcu pa nedohvata .desi se nekad i da pod opterecenjem automat neukopca skroz .zato malo bolje ako moze objasni sta se desava. vrte ovi mali planetarci ko blesavi.sa starim Bosh akumulatorom od 7 god strese ga ko besan. e sad dugovecnost mu sigurno nije ni blizu originalnih ali na ustedi akumulatora manjeg on ostane gratis
 
Posljednje uređivanje:

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
zubi na zamašnjaku su izlizani tek tolko da se vidi 0.5 mm, na bendiksu isto tak. čudi me to da na stolu radi perfektno. Rotor se normalno zavrti. Kolko se sjećam trebao bi biti podešen mali zazor između čela bendiksa i onog ležaja odnosno kućišta u kojem je piksa. Jedino jedna stvar koja me malo kopka su pikse koje imaju po 0.4mm lufta svaka (neznam na kolko se nove rajbaju +0.1?). Možda da još 'malo' podmažem onaj navoj rotora po kojem klizi bendix. Možda ga tu cvika. Kolko autoelektričar uzme za sređivanje piksi, moj materijal?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Piksne kao rezervni dio se prodaju na ''sirovoj mjeri'' i treba ih izrajbovati ili na bilo koji drugi način obraditi prema potrošenosti osovine , to nije neka velika usluga tako da mislim da se ne naplaćuje mnogo

A nebih rekao da ti te 4 desete prave ovaj problem , gledao sam alnaser bez piksne kako vergla bez greške

Jeli svaki put fijuuuu ili nekada i pokrene zamajac ?
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Ma vrti u prazno. Gledam malo po netu i našel sam da bendiks u sebi ima nekakvi kuplung koji provrti kad se motor pokrene ???. Ak se uzme to u obzir ispada da bi vilica TREBALA nabiti bendix skroz u kućište da taj kuplung ulovi ILI je kod mene to neispravno... :(:
 
E

el pibe

Guest
vladimirec81,odnesi to kod majstora.Teško da buš to sam riješio.Ljudi,dobro je kad sam nekaj popraviš ali treba početi i svoje uloženo vrijeme računati.Imao sam i ja svakakve pokušaje uz najbolju volju ali nije išlo.A potrošio vrijeme,živce i novac.Zato treba dobro izvagati situaciju što možeš sam riješiti.Sve ostalo je pušing.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
bendiks ima u sebi nekoliko valjcica sa oprugicama koje prave prenos u jednom smeru. u drugom se slobodno vrti. najverovatnije ti je taj bendiks otkazao i nevrsi prenos. kad ga automat potisne on dolazi fakticki do biksne na kucistu. tu je onaj prsten osigurac polozaja na rotoru koji mu neda dalje.ili pod opterecenjem automat nece da ukopca do kraja.biksne nemaju toliki luft da bi uticalo na rad alnasera ali bi ih trebalo promenuti da rotor nepocne strugati o stator.kako si postavio viljusku bendiksa
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Ma nije mi tolko hitno, a i hoću skužiti kak to radi obzirom da sam do sad skoro cijeli traktor rastavljal. To više slažem iz zanimacije nego iz potrebe. Budem proveril bendiks još jedanput kad se vratim s posla. Traktor je prije palil bez problema. onda mi je pukel onaj ekscentar šaraf pa sam ga tak koristil sa vilicom bez uporišta oko godinu dan (jako malo se koristi valjda 30 radnih sati). Onda je ili upalil iz prve ili je prvi put zaružil pa upalil iz druge. Sad kad sam sve očistil i sastavil pa i taj ekscentar - sad mi vrti u prazno. :(doh):
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
zubi na zamašnjaku su izlizani tek tolko da se vidi 0.5 mm, na bendiksu isto tak. čudi me to da na stolu radi perfektno. Rotor se normalno zavrti. Kolko se sjećam trebao bi biti podešen mali zazor između čela bendiksa i onog ležaja odnosno kućišta u kojem je piksa. Jedino jedna stvar koja me malo kopka su pikse koje imaju po 0.4mm lufta svaka (neznam na kolko se nove rajbaju +0.1?). Možda da još 'malo' podmažem onaj navoj rotora po kojem klizi bendix. Možda ga tu cvika. Kolko autoelektričar uzme za sređivanje piksi, moj materijal?

Ja ti ne bi uzel baš ništa, nego bi te s tom kantom punom dijelova poslal nek ideš otkud si došel.

:icon_fU:

Takve mušterije su mi najdraže..... tri dana čačka po anlaseru ili žicama a onda se buni zbog cijene s pričom: "jeee... pa ti si to za pol vure složil, zakaj to košta toliko"

Ako popravim za 10 minut znači li to da taj popravak ne mora baš ništa vrijediti? A? :icon_butt:

Ne mogu svi biti doktori, odvjetnici,majstori.... neke stvari i ja moram platiti.
To ti je ko da ja autoelektričar sam sebi idem zube popravljati. Bušilicu imam, zrcalo imam i videl sam na Youtube-u kak se to radi. Još par put malo obratim pažnju kod zubarke kak se cement miješa... i udri. :x: :mur:
 

Najnoviji postovi

Na vrh