• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam takav filter na fergusonu, i još jedan prije njega, i sve OK......a nije skup za zamjenu......i dobro je znati da su s time problemi rješeni na rusu.....na mtz 82 što sam imao, nisam bio zadovoljan filterima.......ovo je najjednostavnije i najjeftinije rješenje, kao i ubacivanje filtera od golfa 1 ili 2.....
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Vidio sam jednom na njuškalu da je lik ugradio, dobro se sjećam, filter od ford mondea koji na kućištu odmah ima i drukalicu ... isto dobra stvar
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na golfu 1, imao sam filter isti kao originalni, samo je gore imao pumpicu, što je bilo odlično pri zamjeni filtera i ozračivanju......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Takva pumpica se može za silu i na fercov filter ugraditi.
Golfov filter dođe cca 60 kuna, a fercov cca 20 kuna pa je fercova opcija bolji odabir.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
.......samo su jako osjetljive na predpritisak što je direktno uzrokovano falširanjem i sigurnosnim
koje simptome pokazuje ako npr. sigurnosni/prelivni ventil propušta više nego bi trebalo......ili manje

Fordov nosač filtera s pumpicom nebih nikome preporučio
Najmanje zafrkancije je s filterom koji se navrće, napuni goriva i zavrni. Ovi kao na IMT-u znaju pravit probleme prilikom zamjene i to baš ovi kao na slici, rub koji ulazi u veći dio nosača je širi i ne uklapa gore i naravno pušta.....doduše možda sam ja uvijek dobio lošu kopiju
 
E

el pibe

Guest
Simptomi nepovratnog su da traktor ne radi kako spada jer nema konstantni pritisak.Taj valjda i mene muči:=:)Morao bi nagdje naći podatak na koliko mora biti baždaren.Da ne izmišljam nešto što se već zna(ja ne znam).Jer uzalud ako sve funkcionira a nepovratni šteka.Taj može da pije živce na slamku.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pritisak koji prave pumpe niskog pritiska nisu iste kod Imt i vladka. informaciju koju sam dobio je da sigurnosni ventil propusti na 2,6-2,8bar kod vladimirca a kod imt na rotacionim je oko 1,6bar . verovatno su zbog toga i problemi u filterima. kod mene je tipican primer zezanja sigurnosnog ventila i odrazava se nestabilnim radom ,naglim gubljenjem snage ,trokiranjem, i ponekad gasenjem. prvo je stari ventil ostajao blokiran u zadnjem otvorenom stanju. posle zamene novog stanje se popravilo ali opet cim manje goriva pocne zezati.upali svaki put besprekorno cak i posle duzeg stajanja ali vrlo brzo je gubio dah u radu.jednostavno odjednom pocne gubiti snagu i radi na malom gasu ili leru ili se i ugasi.onda prokine par sekundi ili minut pa opet isto. tako je bar kod mene. pumpa nebih rekao da je losa i dizne jer trunke dima nema i besprekorno pali uvek.kad radi radi perfektno ali kad pocne zezati dzigerice ti pojede.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@vica , kažem ti , provjeri da nisi okrenuo filter(e) naopačke


@edosoko , zavisi u kom položaju ostane zablokiran , obično nema snage i gubi dah nakon određenog opterećenja
 
E

el pibe

Guest
Tako je Vica tu po meni leži problem,isti simptomi kod mene,samo meni još nije ugasio.I nakon nekog vremena opet proradi ko da nije ništa bilo.To se najviše događa kad je manje manje količine goriva,znači nešto ne valja sa pritiskom.Hvala za ovaj podatak baždarenja ventila.Ne znam da bi naopačke okrenuti filter mogao toliko zezati.Jučer sam prerezao stari filter oštrim skalpelom i vidim da mu je struktura ista kako god ga okreneš.Moguće da mi je nešto promaklo.Možda su ovi rebrasti ipak bolje rješenje od karonskih(saćastih).
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to sam podatak cuo od jednog prodavca delova za ruske traktore sa kojima saradjuju cini mi se agromarket sto prodaje traktore .covek pre prodaje ventila ih odnese bosisti na proveru i bazdarenja. sam kaze da se ovo donosi u refuzi i mnogi ni priblizno nisu bazdareni. ako me slagao za pritisak lazem i ja vas ali mislim da je to to jer covek je jako korektan po meni. tako da cu i ja prvo proveriti ovaj ventil i probati srediti ako moze ,a ako ne onda cu poruciti od njega. kosta 10 eur koliko mi se cini. e sad stariji tipovi ovih ventila su imali vijak u sebi kojim se to podesavalo ,dok novi su fakticki zapresak.sad sam u guzvi sa nekom krsinom od kombija sto radim ali to moram odraditi cim stignem.i meni se cini da su filteri isti sa obe strane koliko se secam tako da nemam sta pogresiti ali opet provericu opet jer pamet vise ne memorise nista. polako al sigurno lapi. neugasi se ni meni vecinom samo sto radi na leru a gas mozes davati kako hoces.nekad mu malo treba i prokine i radi jedno vreme kako mu se cefne a nekad ni posle sat vremena nece .trokira pa radi sta hoces ili proradi pola minuta pa opet. ma dzigere mi je pojeo ali i ja cu njemu
 
E

el pibe

Guest
Ha,ha...Vica isti simptomi,ovo kad čitam kao da netko piše o mom traktoru.Imamo Vladeke blizance:eek::Ma dobit će oni obojica po piksi!Nema problema koji se ne da riješiti.Kod mene se taj problem privremeno prikrio,nakon što je proradio upalio sam ga par puta.Ubrzo sam rastavio čitav traktor.Tako da znam što slijedi,opet trokiranje i frfljanje.Ali sad sam već podosta upoznao"sumnjivce"pa ćemo lagano krenuti sa eliminacijom.Do tada lagano dalje,danas sam ofarbao zadnje felge u temelj.Skidao sam farbu sa njih dva dana.Dobro su me namučile.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Eh sad kad već govorite o filterima goriva čistoći goriva i slično moram da kažem da od kad sam potrošio svu subvencijoniranu naftu odnosno plavu naftu i točim EuroDiesel pojavila se je značajna razllika u potrošnji,snazi a i samom ispuhu.
Od EuroDiesel-a traktor mi troši do 30% manje govorim o velikom traktoru tj. o svojoj 52-ci a na malom vladimircu također se pozna. Snaga se recimo povećala za 10-20% barem mislim da to osjetim a dim se pri opterećenju prepolovio.
Paljenje je također ubrzano praktički na zub iako traktor ima 13000 radnih sati bez generalke. iako su kod mene na malom rusu izbačeni filteri jer se je u zimi kad sam radio u noći čistio snijeg smrzavala nafta na -20c
 
E

el pibe

Guest
Ma naravno da gorivo i kvaliteta goriva igraju veliku ulogu.To se osjeti i na benzinu,primjera radi kad točim na pojedinim benzinskama auto ne ide nikako.A kako tek da traktor dobro ide kad ljudi toče "ložu".Pa unutra je svega i svačega.Ima da se i crni đavo zaštopa od takve čorbe.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
dečki, mi smo isto govorno područje, al ja vas niš ne razumijem...najte bit bedasti...
pa sto puta sam bil sa susjedom kad je delal ložu iz običnog dizela...vrećica 10 deka farbe na 20 000 litara dizela...i eto lože...
trabunjate...:(giggle):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
dečki, mi smo isto govorno područje, al ja vas niš ne razumijem...najte bit bedasti...

Ni ja ih ništ' ne razumijem :(think):

Vi raspravljate o tome jeli bolji ovaj ili onaj dizel a ja kao pogoneko gorivo koristim staro motorno ulje i opet ide , a tek kada naspem ložu traktori se obraduju kao da je Božić :icon_rofl: ....o nafti da ni ne pričamo , ja neznam ni gdje se to kupuje :x:
 
E

el pibe

Guest
Ja ne znam di vi živite i o čemu vi pričate.Za mene vi govorite nebuloze.Ja živim pored Slovenske granice i tamo je već narodni običaj da te policija svako malo zaustavi i uzme sadržaj iz rezervara na analizu.Tak da osim nafte nikakav bučkuriš iz kućne radinosti ne dolazi u obzir metati u traktor a i bogami se niti ne isplati,ako si imalo pametan.Nadam se me sad razmete o čemu vam govorim.Isto vrijedi i za neregistrirano vozilo.Za vas sam na teškom zapadu ali ne na divljem zapadu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad nemrem dobit plavoga ja derem lozu,ipak mi je 150 kn jeftinije po tanku za traktor,a traktor pjeva i ne osjetim manjak snage,a buckurise iz kucne radinosti neznam jel bi se usudil ulijati u rezervar.
Vidim tu na forumu dosta ljudi imaju problema sa bos pumpama i diznama,pitam se zasto?
Moja bos pumpa na autu i na traktoru nisu dirane jos,na traktoru je 27godina,a na autu kad sam ga prodal imal je 320000km,golf 2.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
dečki, mi smo isto govorno područje, al ja vas niš ne razumijem...najte bit bedasti...
pa sto puta sam bil sa susjedom kad je delal ložu iz običnog dizela...vrećica 10 deka farbe na 20 000 litara dizela...i eto lože...
trabunjate...:(giggle):

Poštovani kolega Darijus iznijo si po meni veliku nebulozu koju niti ja ne razumijem.
Pa tko bi od razumnih ljudi išao radit jeftinije gorivo iz skupljeg tu mi nešto ne štima i još da bude zakonski zbog toga u opasnosti?
Kad već tako govoriš a očito zaboravljaš da i svaki derivat ima i svoj specifičan miris. A u krajnjem slučaju kad ti izvade gorivo možeš ga ti farbat kojom god bojom hoćeš kad oni u kombiju imaju čitav labos sa kojim mogu točno odredit koje je gorivo jer mu izmjere cetansku vrijednost koja je specifična za svako dizelsko gorivo.

Ni ja ih ništ' ne razumijem :(think):

Vi raspravljate o tome jeli bolji ovaj ili onaj dizel a ja kao pogoneko gorivo koristim staro motorno ulje i opet ide , a tek kada naspem ložu traktori se obraduju kao da je Božić :icon_rofl: ....o nafti da ni ne pričamo , ja neznam ni gdje se to kupuje :x:

Imam jedno pitanje kad već kažeš da traktor voziš na rabljeno motorno ulje.
Čime ga rijediš? Ipak je to dosta gušće od bilo koje klasične nafte ili lož ulja.
Ja sam bio riješio prošle zime kad mi je počela nafta smrzavat u traktoru dolijo sam nekih 1 i pol litru benzina ali pomješanim sa uljem za dvotakne motore kako ne bi oštetio visokotlačnu pumpu i bilo je sve u redu tako isto i u terencu jer on ima indikator pa kad mu nafta postane zbog hladnoće gusta neće da upali odnosno hoće ali u vožnji se ugasi jer je on ipak ima comon rail sustav
koji je znatno napredniji od klasičnog ubrizgavanja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Poštovani kolega Darijus iznijo si po meni veliku nebulozu koju niti ja ne razumijem.
Pa tko bi od razumnih ljudi išao radit jeftinije gorivo iz skupljeg tu mi nešto ne štima i još da bude zakonski zbog toga u opasnosti?
Kad već tako govoriš a očito zaboravljaš da i svaki derivat ima i svoj specifičan miris. A u krajnjem slučaju kad ti izvade gorivo možeš ga ti farbat kojom god bojom hoćeš kad oni u kombiju imaju čitav labos sa kojim mogu točno odredit koje je gorivo jer mu izmjere cetansku vrijednost koja je specifična za svako dizelsko gorivo.

...a vi kolega očito živite u zabludi da iz rafinerije za svaku vrstu goriva postoji posebna pipica...
...razlika u cijeni je za nas koji smo krajnji kupci, i to ne zbog toga kaj je nafta čišća nego zbog naše mile vlade...i njezinih trošarina...
priznat ću da eurodizel nije loža...ali onaj stari D-1 je redovito bio...eto toliko...:eek::
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kiki na trzistu imas toliko kvalitetnih aditiva,da je to cudo,odaberi jedan i njega po zimi sipas i u dzip,i nemas brige sa kombinacijama benzina i ulja,mada i to vazi,samo koliko to smeta bos pumpama?
 
Na vrh