• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
@ motohod

Samo da istaknem da izuzetno cijenim tvoj doprinos ovoj temi.

Pitanje je bilo jednoznačno i bez ikakvih konotacija tak da ne vidima potrebe za pametovanjima. Kak sam i napomenul s tim se igram iz zanimacije.

O 'majstorima' koji za sitnice kradu ljude i kaj je najbolje još ne naprave posel kak spada svi mi imamo svoje mišljenje. Te priče o majstorstvima se mogu prodavati bakicama i nekome ko nezna kak šaraf izgleda. Takvim i ovak i onak ljudi samo jedanput dolaze pa si stručnjaci valjda moraju nekak zaslužiti :icon_fU:

O školama nebi previše komentiral obzirom da sam te struke al malo više od majstora...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa daj si ga onda sam slozi zabadave.
Motohod je dobro napisal,nisu majstori bezveze.
Al ne anlaser nosit mehanicaru koji radi sve i svasta,nego autoelektricaru koji radi samo takve i slicne stvari vezane za slabu struju.
Takve stvari odneses majstoru autoelektricaru on ga rjesi i platis od300-650kn i miran si,cak dobijes i garanciju i racun za posel,i nemas zivciranja i brige.
Osim ako nemas prijatelja koji ce ti to slozit za cugu,pa dok bude,bude.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ne mazati temu...pogotovo ako ne posjedujete, vozite ili obožavate vladimirce...:(grin):
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ljudi ne se prepirat oko toga alnasera.
Većina ljudi koji voze rusa znaju popravit sami svoje traktore samo ne treba umat straha od rastavljanja jer kad imaš to onda već nisi nikuda došao.
Ja sam nekidan rastavljao ogroman alnaser na 52-ci znaju upućeniji kako izgleda.
Jednostavno nije htio vrtit kako treba jer je bilo na rotoru dosta paljevine jer sam ga preopteretio sa okretanjem kad sam u brdu osto bez goriva pa sam okreno traktor na alnaseru. Također sam ga detaljno podmazao i iz nutra kuda prolazi glavna osovina te pikse prekontrolirao i namazao. Četkice su bile u redu. Kad sam sve sastavio i spojio prilikom startanja osjetila se je razlika kao da si stavio novi alnaser.
Što se tiče malog osobno ja ga nisam nikad rastavljao ali ga je rastavljao moj djed te je detaljno slagan međutim konstatirao sam od kad ga ja vozim da kad zavrti u prazno ima mnogo razlike u jačini struje koju dobije a to ovisi o bravi paljenja te bravi mase stoga nekad se točno zna dogodit da ako brava mase ne pusti dosta struje samo ga zavrti ali ne ma onaj udar da zazubi pa kad ponovno isključim i uključim pali bez brige. Inače kad je toplo ne koristim opće dekompresor i grijač pali ko munja.
Eto toliko nadam se da sam nekome pomogao svojim zapažanjima te da će me shvatit što sam napisao.
 
E

el pibe

Guest
Eto društvo par fotki izrade kabine.:(party):
 

Prilozi

  • 022.jpg
    022.jpg
    62.9 KB · Pregleda: 250
  • 023.jpg
    023.jpg
    63.5 KB · Pregleda: 235
  • 024.jpg
    024.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 205
  • 034.jpg
    034.jpg
    64.1 KB · Pregleda: 238

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sve u svemu ispasce bolje od originala. svidja mi se sto i desna vrata cela pravis a ne samo krilo prozora. nekad treba i tu izaci ili uci ,ili oko nedaj boze nekih radova na traktoru. jedino mi se mozda malo nedopada sto si je po sirini izvukao do ivice blatobrana. zbog potrebne cvrstine na koju se oslanjaju cevi .samo zbog toga jer malo unutra su predvidjena mesta za oslonac. ali da je sira i prostranija to stoji.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljepa kabina, i ja bi takvu za ursulu. Samo bi se nadovezal na motohodovu tvrdnju od prije: davnih dana vozim ja svoj golf jedinicu 1.3 tas iz susjednog sela i crkla mi oba svetla u šumi samo blenda radi i tak se dokoturam doma. Pošto mi se ujo kuži u te piz... ja drugi dan gas kod njega nek pogleda di boli, spukne on van celu kutiju sa strujom ispod volana, nešt popika sa instrumentom po njoj, uzme komad žice, dve stopice ženske, osigurač, malo izolirke spocvika žice, spoji prespoji i tada svetla sva rade i kroz zajebanciju veli on meni, to ti je 110kn. Ja njemu nazad velim pa de tih 10 min toliko vredi, a on realno veli 10 kn ti je matrijal i 100kn kaj sam znal kaj treba složiti a ti nisi znal.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 
E

el pibe

Guest
Hvala svima na komentarima.Vica,nema straha garantiram da je čvršča od njegove original kabine.Zadnja strana"sjedi"čitavom površinom na okvir pojačanja.A srednji nosači su konzole sa piksom koje idu u postojeće nosače.Napravljeni od 5mm pločevine i smještene uz sami čošak gdje se vežu bočna vertikala(štok)i donja nosiva cijev.Sve je to kompaktno i sa dosta trokuta u kutevima.Staviti ću još slika fokusiranih na nosače da se situacija vidi bolje.Slijedi par sličica farbanja traktora.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Eto društvo par fotki izrade kabine.:(party):

Svaka ti čast odlično izgleda!
Samo imam jedno pitanje dal je taj traktor imao kabinu prije?
Kod mene nije bilo kabine pa sam napravio takav kavez kao ti međutim nisam još dovršio ali kad sam pitao dali ću moć traktor registrirat rekli su da ne može bez atesta što me je otputilo da je i dovršim to je na velikom traktoru a u papirima piše da je sa kabinom. Tu kod mene su gadni ovi na tehničkom i ne puštaju ništa što je rađeno po principu "sam svoj majstor"
Mnogo uspjeha u dovršetku te naravno postavi sličice kad bude pri kraju te kad bude i gotova.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ja ću pak imati većih problema jer sam kabinu skinul... i prodal...:(giggle):
zafrkavaju me da mi treba atestirani zaštitni luk za vladimira...a rusija mi nije baš blizu...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ma nije mi tolko hitno, a i hoću skužiti kak to radi obzirom da sam do sad skoro cijeli traktor rastavljal. To više slažem iz zanimacije nego iz potrebe. Budem proveril bendiks još jedanput kad se vratim s posla. Traktor je prije palil bez problema. onda mi je pukel onaj ekscentar šaraf pa sam ga tak koristil sa vilicom bez uporišta oko godinu dan (jako malo se koristi valjda 30 radnih sati). Onda je ili upalil iz prve ili je prvi put zaružil pa upalil iz druge. Sad kad sam sve očistil i sastavil pa i taj ekscentar - sad mi vrti u prazno. :(doh):


Ako je prije palil i nije ništ zujalo ili šrotalo (kolko je to moguće kod rusa :D:) onda je očito nekaj krivo kod sastavljanja.... ovak, napamet bi rekel da si onu bakrenu vezu koja ide s automata del na krivi šraf pa ti sad struja od brave sam pređe kroz jedan (od dva) namotaja v automatu i odmah ide v elektromotor... ili naopak obrnjeni automat ( kaj je jako teško... no bilo je i toga).

Ako nećeš ostaviti koju kunu Premcu ili Belovariju ja sam ti v Đurđu. Vidim tvoju lokaciju.... :(:

Evo, gratis konzultacije imaš - čak i ak je anlaser v kanti :D:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
I moj alnaser je danas rastavljen , piksne stavljam nove ,bendiks , četkice takođe i još onaj vijak što nosi viljušku moram da napravim
Meni je sreća što mi komšija auto električar pa mi on odrađuje te sitnice a ja njemu zauzvrat nešto poorem ili pofrezam
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Kune NEDAM,a ni kante netrebam :tongue:. Problem je bil, naravno, skroz banalan,a kaj je najgore taj dio mi je bil skroz sumnjiv čim sam ga videl u kutiji na stolu u dućanu. Uglavnom ne isplati se kupovati u Letenyu pa čak ni sitnice. Ekscentar na šarafu je pretanki i vilica nije nabila i držala bendix kak spada.

Usput su reparirani svi krajnici na kojima je bilo dosta lufta, promjenjeni semeringi i manžetice na osovinama hidrauličnog razvodnika. Sad valjda više nebu slinilo jedno vrijeme.

U svakom slučaju hvala na svim dobronamjernim savjetima!

@ Darijus: da pitam kak su se pokazali oni dijelovi iz Poljske?
 
E

el pibe

Guest
kiki1903,imao je kabinu i još imam original njegovu doma.Ma ako bude problema budem ju skinul dolje i namontirao"atestiranu"gore,za potrebe teh.To je šest šerafa i malo kurblanja po flašencugu.Dve vure posla,plafon.
 
E

el pibe

Guest
Nekih soma kuna željezo.Sad tu još treba kederi i šajbe to bude najveća investicija.lim za krov je na piganju.Malo tapiciranja i izolacije krova,ventilator i još nekaj sitnica ne računam jer imam dijelove od auta pa samo treba pripasati i ugraditi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
dijelovi iz poljske su isto kaj i dijelovi iz mađarske, moraš dobro gledat kaj kupuješ...
ima originala, ali ima puno više loših kopija...jedino kaj su u pola cijene od mađarskih...
 
E

el pibe

Guest
obnova prednje felge
:(y):
 

Prilozi

  • 040.jpg
    040.jpg
    63.9 KB · Pregleda: 114
  • 054.jpg
    054.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 115
  • 048.jpg
    048.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 109

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Kod tebe je samo kvačilo a kod mene sasulo se nešto u prvoj brzini , već odavno mi iskače iz nje a sada je počeo da vrišti i u rikvercu i iskače iz njega , biće veselja kada ga otvorim

Savo,to se i meni desavalo kad sam ga kupio,preko zime sam sve rastavil,bila je vilica za ubacivanje brzina potrosena,povarili smo taj potroseni dio i poslije sve funkcionira normalno
 

Najnoviji postovi

Na vrh