• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Neznam , ja se nebih zamarao sa time jer vladimirac malo troši
Eventualno ako traktor radi svaki dan pa da se gleda neka ušteda , eventualno
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
pa vladika obradjuje 12 jutara zemlje , i jos ostale poslove sto treba vozi se dosta ,, mislim da bi se isplatoi uredjaj samo za jednu jesen , i prolecne radove sto znaci oranje spremanje i to bi bilo to . jer nasao sam od jedne firme u novom sadu polovan uredjaj za 180 eura dok su novi oko 400 za vladiku . a gledam ovako : recimo potrosnja goriva u oranju mu je oko 12 do 15 litara da uzmemo da ustedu pravi samo 25 posto na 15 litara dodje nepune 4 litre ili ti 3 . 75 aj da kazemo 3.5 litara u novcu je to nepuni 5 eura puta 12 jutara -- 60 eura neka jos to je ako ima ustedu od samo 25 posto tvde da ima dosta vise ja racunam najmanje jeseni radovi jos i prolecni sa kojekavim trasportom voznjom itd isplatice se za 1 godinu 100 posto .. mozda gresim ali neznam zvuci mi primamljivo sobzirom koliko radi traktor i sta sve odradjuje mislim da je isplativo ..... dajte vase misljenje :icon_pray:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
e, ugradi taj uređaj ispod rezervara, pa kad grune, da i ja vidim gljivu...:biggrin:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma neće to da grune jer proizvodi onoliko koliko se potroši , znači nema neka akumulacije gasa

A ušteda od 25% misilim da je samo san
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ma gledao sam to...čini mi se da koliko uštediš na gorivu, više trpi alternator i akumulator...pitanje je koliko to više ili manje haba motor...e sad jel bi bila ušteda kad bi i to ukalkulirali...možda bi manje od 10 posto ja priznao...glasam za uštedu od 5%...
 
E

el pibe

Guest
Ma bedastoće malo se prisjetite kemije koju smo učili u školi.Pročitajte koja je uloga čudotvornog generatora i "kamo i gdje"se montira i sve je jasno.Još jedan marketinški trik u auto industriji.Netko je pomislio iz nekog razloga da to funkcionira i na traktorima.Uloga sistema je da "laže"lambda sondu,koja zapravo daje krivi signal računalu koje regulira količinu ubrizganog goriva u usisne cijevi.A tu dolazi do izražaja ovaj ajmo povedati ovaj čudesni aditiv koji samo pospješuje izgaranje goriva i motor zapravo radi na osiromašenoj smjesi.Zagarantirana šteta na motoru.Tak da nema neke koristi od toga na kraju krajeva gubitak.A ušteda od 20%?Lijepo je sanjati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Čuj , realna stvar je da bi svi proivođači vozila i radnih mašina momentalno prešli na serijsku ugradnju ovih generatora ako imaju uštedu od 25%

I ja mislim da je lijepo sanjati
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
kad smo vec oko generatora da se malo ukljucim posto prosle godine stari mi cuo za to kako stedi i sta ja znam i ugradi on to sebi dade 200e i na kraju nista to je po mom samo prica e sad i ja sam imao u planu posto imam kompletan uredjaj da ga isto tako ugradim na vlatka da oprobam i na njemu posto ovaj sto je ugradio kaze trebalo bi vozit na dijagnostiku posto se radi u novijem modelu auta pa ima neke sonde i protokomjere senzore i sta znam stari je ugradio na vita iz 2002 god.i nije nista postigo.e sad i ja sam pomislijo prvo na to ako i uspem na nekoj maloj ustedi smanjio sam i vek traktoru jer samim smanjenjem potrosnje smajnujem i podmazivanje klipova mislim ipak cu pokusati preko zime da ugradim posto mi covek koji je ugradio na kombi garantuje 30%ustede na traktoru kaze vec isprobano...
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
aj cekamo pa da vidimo sta bi ... mada mislim da je to prosto napraviti , nista strasno a i novca dosta manje treba , po meni to moze da se sredi sa nekih 50 eura maksimalno jer uvek nesto imas kuci sto moze posluziti .. jedino prohrom plekigas srafov i stopice kablovi posuda za vodu ma nace se nesto od toga i kuci ... moram probati da odradim sam spravu kopa me opasno a i zima ce nesto da se4 ceprka od dosade verujem da cu to odraditi u sledecem mesecu pa javljam sta bi do . a onda gledajte u nebo mozda se pojavi neka pecurka xaxax iz pravca severa :tractor:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo i mene posto sam malo slavio .mislim da taj uredjaj moze ustedeti ali se mora praviti po snazi ili kubikazi motora koliko mi je poznato. ali koliko je ipak to provereno nisam siguran. za mene je bolji modus alternativno gorivo i usteda na njemu posto cu na zejtin najverovatnije preci a lozaka sam trenutno sad bas preneo 100L u rezervoaru pasata sto mi je vec usteda oko bar 25%. usteda je veca ali kvalitet je pao pa stim i potrosnja gore. na zejtin ce ici to je sigurno pa vidimo onda ustedu.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Neznam koliko je to potrebno za vladimirca... Mislim sta na njemu moze toliko da se ustedi????

Gorivo jeste skupo ali sta da se radi,bez njega nemozemo. Ja uvek sipam iskljucivo Evro Dizel i nekukam na potrosnju u ovim vecim traktorima koji su preterali kroz auspuh nekoliko hiljada litara a kamoli na Vladimirca....

Kupovalje zejtina i pretakati to litar po litar bas ne ide u prilog nekoj ustedi po meni....
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
dijamant-suncokretovo-ulje-1l-srb-me-mk-download_121424.jpg

zejtin
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
po tebi Ciro tu nema ustede a usteda je 50%. radi potpuno isto sem sto kad je ovako hladno treba ga mesati a leti moze potpuno cist
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
hvala Savo,stvarno nisam znao za taj naziv. ;-) Vica,stvarno ide samo na cisto jestivo ulje ljeti? mislim,znam da je to rus,al nikad nisam razmisljao o tome,da bi gutao cisto jestivo ulje.
 
E

el pibe

Guest
Kod nas ne prolazi zejtin jer mu je cijena u rangu sa euro dieselom.A kak su i cijene krenule mislim da će se traktori voziti samo u posebnim prilikama.Meni se čini da se polagano vraćamo u srednji vijek.Treba nabaviti konjeka barem trave ima dosta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh