• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nebi ti ja kolega to znal, zato sam i bil sa 19 godina šef kuhinje :D

Ja znam još manje, nikada nisam bio šef kuhinje, u kuhinji kod mene radi šef pa ću se sa njime posavjetovati i tražiti stručno mišljenje. U kuhinji nisam stigao raditi jer sam išao u školu 20 godina s tim da nisam ponavljao godine. Već 25 godina između ostalih repro materijala koristimo mast, ulje i palminu mast ali je nismo pokušali koristiti.
 
E

el pibe

Guest
vica,pa ti si već sve izmijenio od nepovratnog,filtera.ac pumpe itd.koliko pratim tvoj rad ovdje na forumu.Možda u tvom slučaju nešto ne štima u samoj bosch pumpi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vec me je poceo nervirati. na brzinu sam juce istocio samo 10L nafte iz auta i nasuo da razbacim djubrivo jer mi drugar stigao sa imt567 i posavcem da uzoremo to oko 1,2ha. i poceo me zezati ali uspeo sam ga naterati da zavrsi.moram nasuti jos goriva pa cu videti sta ce se onda desiti. svaki put kad pocne trokiranje i izgubi gas pumpicu nemogu fakticki nadrukati koliki je pritisak. a sinoc skinem filtere i nisu case do vrha pune. sumnjam i u ove filtere.od kad sam njih stavio sve je krenulo naopako.grejaca nemam a ujutru upali iz cuga i mirno radi a tek posle pola sata ili vise pocinje zezanje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@vica , neznam jesi li gluv ili šta , lijepo ti kažem da ti je zastoj u filterima , dali su naopačke ili su otvori mali u njima ali sam siguran da je zastoj u njima , siguran 100% ,a ti nešto izmišljaš mlaku vodu sa nivoom nafte u rezervoaru
Izbaci njegove filtere i probaj bez njih , ili stavi neki drugi filter za probu ako imaš , nemoj da se zamaraš glupostima filter je problem kod tebe a ne radi ventil
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
filteri su potpuno isti na obe strane i mogu se znaci okrenuti kako god hoces. ali su se naguzvali oba sto znaci da su duzi . i sam sumnjam da su rupe male ili kad ih solja pritisne da se deformisu i zatvore prolaz. imam posla u radionici pa nikako da se stignem zezati sa njim ali definitivno ce filteri van
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Svi filteri su tako zgužvani jer unutra opruga koja ih sabija je prilično jaka , iako je zgužvan njemu ništa ne smeta ako nije poderan , on će da radi radnju osim ako nije tim gužvanjem gumica stisla za centralnu osovinu i zatvorila prolaz prema gore
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u to i sumnjam jer kad sam skinuo sinoc loncice ili solje od filtera oko pola samo je bilo nafte u njima a po pravilu bi trebale biti pune. zato ce van .imam nekog groba od Iveka furgona ubih se vec mesec dana na njemu sa limarijom i zurim da ofarbam pa nemogu da odvojim vremena za vlatka
 
E

el pibe

Guest
I ta situacija sa filterima se može provjeriti,privremenim ubacivanjem prozirnog filtera tako da se može pratiti ima li konstantan protok.Iako ja sumnjam na ispravnost bosch pumpe i oscilacije u pritisku.A pritisak pumpe i nepovratnog ventila mora biti dobro poštiman inače sve pada u vodu.Jer kad je pumpa na ispitnom stolu jedan od glavnih stavki uštimavanja je i njezin sam nepovratni ventil da bi sve skupa funkcioniralo.I bez brige u pravom servsu imaju sve parametre i podatke o modelima i znaju posao_Ovakva odokativna štimanja po sluhu,dimu,otprilike 2ili4 bara ne ide.Čisti faktor sreće da će sve raditi kako spada.Probaj kako ti je Savo preporučio bez filtera pa ćeš vidjeti.Mada ja sumnjam na ispravnost pumpe kako sam već i rekao.
 
E

el pibe

Guest
Oooo.. crkavaju,rikavaju,prdnu u fenjer i to nakon 20radnih sati.Kod mene je bilo tako,znači znam iz iskustva,krepala donesena druga ta druga je bila na traktoru možda jedno popodne i bošista je digao ruke od nje.Donio treću,repariranu,druge serije?Manje važno ali znam da je i ova treća počela trkeljati na slabih 600rs.Savo sam si negdje spomenuo i savjetovao nešto u stilu "reši se te bede i ugradi linijsku pumpu".Vidim da je čak i tebi dopiz..lo pa si ugradio drugu a svi ovdje na forumu znamo da ne odustaješ samo tako.A ovo sa filterima ja kad sam ih izvadio nijedan nije bio izgužvan pa čak niti prljav jedino je ona gumica izobličena,otisnuo se vijak u nju.Teško da je do filtera što traktor ne radi ujednačeno,nešto tu ne dozira jednoliko.Šalica mora biti puna nafte ako je protok konstantan i moralo bi doći jedino do viška nafte,krajnji slučaj da su filteri bezobrazno prljavi i stvarno ne propuštaju naftu.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
samo izbaci filtere i gas , probaj ga bez filtera nece nista da mu skodi naprotiv ima da ide ko blesav , nista to nemora da znaci sto su novi , mala privreda ja sam kupovao zaredom 3 para filtera dok nisam ubo prave axaxax ...... proteraj bez njih i videces da su oni
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam i sumnjao vecinom u filtere jer ih nije imao nijednog kad sam ga kupio i imao je snage ko djavo.jako miran rad motora da mozes brojati obrtaje. onda je povremeno poceo trokirati i kupio sam filtere da promenim i tek kad sam skinuo solje video da je radio bez filtera. zato sam prvo pomislio da je do prljavstine u nafti trokirala jer ko zna sta je progutala. ali kad sam stavio filtere maltene jos gore. onda sam isao na to da je ventil zezao i kad sam skinuo stvarno je i on zezao jer je bio blokirao na vise od polovine hoda, fakticki stalno otvoren .pukla opruga u njemu kad sam ga otvorio.nov ventil i opet zezancija potpuno ista sem sto se jos i ugasi ponekad. tad sam pretpostavo da je mala pumpica i dovod onih glupih cevi i to preradio i zamenio jer mi je ionako na drukalici curio.ali od tada se opet skoro isto desavalo. sad kad nesto razmisljam tu nije bio jedan kvar nego skoro sve sto sam i naveo. jedino je pumpa mala ispravna i mogao sam samo gumicu zamenuti na drukalici kao sto sad moram na novoj. filteri su sigurno sad problem koji je toliko banalan zbog loseg kvaliteta.srecom kostalo je sve banalnih 20eur ali zivaca mnogo vise. ice on i bez filtera samo cu neki predfilter manji staviti dok taloznik nepronadjem ili neko kuciste od filtera. neznam dal bi onaj limeni od golfa mogao trpeti pritisak
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@elpibe , linijska je bolja tu nema dileme , zato sam i rekao riješi se bijede jer rotacionoj smeta mnogo više faktora nego linijskoj ali opet ide i radi , i bezbroj je traktora koji sa rotacionom rade uredno
Ja sam linijsku stavio iz nekih drugih razloga , a moju rotacionu sam prodao čovjeku koji je stavio na svoj traktor i super je zadovoljan , značio dao sam mu je prvo na probu mjesec dana

A iz nekih drugih simptoma koje je @vica rekao sam siguran da je u pitanju problem sa filterima odnosno protokom kroz njih , znači 100% siguran
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zbog drukalice da je tvrda kad stane i polupraznih filtera. meni je to sumnja odavno ali nisam mogao verovati u tako groblje od banalnih delova. kad ni to neznaju napraviti onda vise sta reci. najverovatnije da ona guma na filteru zatvara rupe od izlaza nafte .tu je nesto knap kad sam gledao ali okom nemozes primetiti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
E danas mi se raspe prednji ležaj u desnom točku kada sam nešto orao , pošto mi je trebao mali traktor da to poore a nisam imao original ležajeve 30305 i 30306 ja ubacim neke kuglične polovne koje sam imao 6305 i 6306 , baš me zanima koliko će trajati
 
E

el pibe

Guest
Ja sam mijenjao lagere jer su mi se raspali sad ne sjećam se koja je strana bila u pitanju.S time da je glavčina morala na tokarenje i ubačena je piksa.Kad sam išao u kupovinu lagera čisto informativno sam stao u dućanu sa rezernim dijelovima za traktore.Naravno tamo nema ništa za Vladimirec jedva da je i prodavač čuo za taj traktor.Nego dao sam mu sasute lagere,čovjek izmijerio i donio lagere veli da su mu ti lageri za Torpedo.Negdje imam i kutije od njih.Taj put sam uspio naći četiri asortimana koji se daju pripasati za VTZ dva lagera,plastičnu kuglicu za mijenjač i filtere koji su mi sumnjivi i nisam ih još ugradio.Raskoš na koju nisam navikao a niti očekivao:drink:Zato sam hrabro i sa nadom krenuo u suradnju sa trgovinom ali ubrzo su me razuvjerili sa krivom i sporom nabavom dijelova:eek:Ako mislim i dalje koristiti traktor pod hitno moram nabaviti tokarski stroj i opremiti mini ljevaonicu za vlastite potrebe izrade dijelova.Jer ovo kaj naručujem je skupo a kvaliteta upitna.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nije mi samo jasno kako danas ti djelovi koji dodju u ducane mogu biti toliko losi kao da to pravi netko u nekoj garazi nema nikakve kontrole kvalitete!!!!
Nekoliko puta sam kupovo djelove za ruske traktore i poprilicno sam se razocaro.
O lezajevima da niti negovorim jesu jeftini ali tak i valjaju.
 
E

el pibe

Guest
Sve to dolazi iz nekih šupa u Kini prek"ibeja".A ovi naši pošteni trgovci jako dobro zarade.Znaju za kojim dijelovima je potražnja i naručuju čitave serije za smiješne novce.A ovi naoružani cnc mašinama nema kaj nemreju napravit samo reci,naruči plati i dobiš.Samo kaj dobiš,proizvod koji ne prolazi i ne zadovoljava ničije i nikakve standarde.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sto se tice ferodnih matrijala(lamele,kocnice...) to ako se da dam prenitat jer bude bolje nego ono koje je kupljeno u ducanu.
Mozda bi bilo kvalitetnije dati proizvest odredjene djelov kod nas tipa zupcanike i slicno kad je to tako kako je sa djelovima iz uvoza!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ferodni materijal je bolje prenitovati čak iako se radi o originalnim dijelovima jer ti njihovi ferodni meterijali nisu predviđeni za naše klimatske uslove , jednostavno je pregrijavaju , bar sam ja tako zaključio
 

Najnoviji postovi

Na vrh