• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
E sad to sto se tice pregrijavanja je tocno a pregrijavanje dolazi usljed proklizavanja a nisam siguran koliko su klimacki uvjeti zasluzni za to?
Nedavno sam radio kvacilo na ltz 60ab tornado lamela je bila spaljena toliko da se pocela raspadat!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa na većoj spoljnoj temperaturi se materijal časkom pregrije , ovo pogotovo važi za kočnice jer ljudi obično drže kočnice niz duže nizbrdice što je apsolutno pogubno za sve ruske traktore jer su im kočnice duboko u trubama a i doboši su unutra
Lamela normalno ne smije klizati , to nijedna neće izdržati
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Jbga , mora se improvizovati malo , potegnem komandu hidraulike koju nemože da izvrši i time pumpa optereti motor što odmah proizvodi usporavanje , jako zgodno
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Rusi niti sami nisu svjesni sta su sve napravili!!!
Meni na t40 to nema funkcije pumpa je na motoru a i neosjeti ju bas nesto!!!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sto se tice obloga kocnica i lamele to vec odavno repariram samo. ove novije proizvodnje su teski skart od materijala koji se koristi i to ne za ruske traktore nego za stosta masina. najcudnije mi je to sto sam jednom na golfu menjao paknove i plocice koje su stigle iz nemacke direktno uz auto.tehnicki nije mogao proci ni pod tackom razno. oko 25% samo silu kocenja ostvario. vratim coveku stare i bez problema prodje. sto znaci da se skartovi provlace svuda i za sve redom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Rusi niti sami nisu svjesni sta su sve napravili!!!
Meni na t40 to nema funkcije pumpa je na motoru a i neosjeti ju bas nesto!!!!

Mora da je osjeti , sa sva tri traktora kočim na isti način , samo je bitno da ti je pritisak odgovarajući a i da je pumpa u dobrom stanju tako da ima i kapacitet , znači da na ''mulja''
..... i tako već godinama radim , do sada nije ništa stradalo , znači nema štete na traktoru jer intezivno koristim ovaj način usporavanja , ajde da baš i ne kažemo kočenja
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mogla bi se i frena napraviti na izduvu za usporenje motorom kratkotrajno. po meni bolje nego opterecivati pumpu iako je robusna. moja je radila bez trunke ulja jer je cev pukla a jos preradjeno ulje bilo. zablindirali je da je stalno bila ukljucena a nigde ulja ni pola lezajeva i semeringa u razvodu popucalo. pumpa i dalje radi mada kad se duze zagreje teze i sporije dize sto je i normalno sta je prezivela
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma neće pumpi biti ništa , predviđena je da radi pod tim pritiskom , jedino bi moglo ulje da se 'tare' ali ni to nije ništa strašno jer kod mene nema nizbrdice koja bi bila duža od par minuta silaska tako da ulje ni nema kada da se zagrije
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Da budem iskren nisam niti kocio tak a u leru kad traktor radi i kad rucku od hidr. gurnem gore motor to ne osjeti.
jednom sam po noci greskom dizo krivom ruckom hidr.(desnom) i puko mi prioritetni ventil.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze ona trpeti mnogo veci pritisak to znam samo sto razvodnik mozda trpi .to nisam bas siguran kolio utice
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pri manjim obrtajima je kočenje slabije , znači kada motor ide preko 1500 tek se onda osjeti intezivno usporavanje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ja koliko znam ima 1800 , bar moj
A kočenje mi i treba samo kada se motor zaukava , dok je u normalnom režimu nemoram ni kočiti , mada usporava on i na manjim obrtajima ali sve što su veći obrtaji kočenje je intenzivnije
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Moj ima 1600 i broj motora D37M.
Negdje sam cito da ti imaju 1600 a ima jos dva modela ko tvoj od1800 i 2000okretaja.
Mada bi i ja volio da moj ima barem 1800!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
2000 nisam sretio još , to je možda onaj T30 ?


E danas sam išao se malo raspitivao za pogonske gume na vlatka , 11ke definitivno ispadaju iz izbora jer im je šara nevjerovatno ''mršava'' , znači onaj dio koji gazi po zemlji nemaviše od 20-25mm , jako ružno za vidjeti da se i tu štedi na materijalu , gledao sam CULTOR gume
12ke izgledaju malo bolje ali opet nedovoljno
Moram otići do malo bolje snadbjevenih radnji da pogledam ima li šta kvalitetnije , ove mi ne ulijevaju povjerenje

Koja marka guma je optimalna ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam nedavno kupio gumu za t40 pogonsku i nisam gledo na 50-100 aura u cjeni i naiso sam na svasta i od svih guma kupio sam PETLAS i mogu ti rec da su sasvim u redu ripna je visine 5cm.i ima 8 platana.
Ripne su izvedene tako da im je zadnji kraj zaobljen i to se pokazalo dobro u blatu jer dok se tocak okrene zbog te zaobljenosti ripne se dobrim djelom ociste blato otpadne.
Cjena je bila 2900kn.
 
E

el pibe

Guest
Kod mene su valjda 10 ili 11 ja to nemrem pročitati a niti procijeniti.Jer takav traktor ne postoji u mojoj okolici a kamoli takve gume.Imaju ripne nekih 25mm.još su dobre.Nego kod mene su felge drukčije nego u mnogo VTZ-a koje sam vidio na ovom forumu.Srce felge je pričvrščeno za obruč sa 6 vijaka a večinom vidim da su ona četverokraka srca sa 4 vijka.Vizualno mi djeluju ove četverokrake da imaju širi obruč i na svima su 12ice.Zanima me ako netko ima model model kao ja felge sa šesterokrakim srcem i ako gore idu 12ice.Negdi na forumu sam već postavio to pitanje ali nisam dobio odgovora:confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh