• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Dosta dobru ripnu imaju a ako se nevaram cultor je u vlasnistvu mitasa tako da i po kvaliteti same gume nebi trebala biti losa.
 
E

el pibe

Guest
Savoris sad si miran deset godina minimalno.Ripne imaju "mesa".Ja sam za sad definirao dimenziju,da sam malo bolje čitao priručnik vidio bi da je VTZ isporučivan sa dvije dimenzije zadnjih guma.Ne namjeravam uskoro u kupovinu guma jer mi je nešto novčanik "super light".Nekom drugom prilikom ću ga počastit jer ovu sezonu samo ja runde vrtim.Od proljeća je red na Vlađi da se iskaže ako je vrijedan novih cipela.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako kod save izdrze 10 god onda su za svaku pohvalu. u brdu tesko toliko izdrze pogotovu kod kojih traktori bas rade.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Teško da mogu izgurati i više od 5 godina , mnogo idem u transport ljeti pri baliranju a sfalt je vruć i nemilosrdan za gume
Baš ću pogledati koje su godište one stare 11ke
 
E

el pibe

Guest
Ako su kvalitetne Moraju.Eto susjed je prošli mjesec mijenjao na Zetoru 69 nakon nekih 18godina koliko ja znam da je traktor kod njega.Makar mislim da je više od toga.Živimo u brdovitom kraju a podloge svakakve od šljunka,blata,asfalta i neznam čega.Dok sam ja bio u njegovoj prisutnosti ove godine najmanje na asfaltu ima prek 100km.transporta.I taj ga ne štedi vadi mu mast sve gume fučkaju.A stvarno bi mu došao još jedan traktor koliko ga gaze.Eto od kad je kod njega do sada je prevalio ne znam koliko soma ne kilometara nego radnih sati.I prvi put mijenjao gume ako taj nije potrošio onda stvarno skidam kapu ko ih razdere.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nisu danas gume sto su nekad bile.
za voltyre i belshinu kazu da su jos uvjek jednako dobre kao i prije!!!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je nekad bilo kvalitet a sad su mekseg sastava dosta.drugar na imt567 ima jos originalne rekordove iz 1984 god i jos 2/3 ripne. taj kvalitet se vise neradi ni blizu
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nedavno sam radio jednog tornada 2000g.jos uvjek ima belshinu i ripna je na 70% tako da mislim da su ruske gume jos uvjek na visokom nivou!!!
 
E

el pibe

Guest
Belshina i Voltyre su odlične gume.Samo ne vjerujem da su ikad dolazili tvornički na Vladimircima.Sad ja to mogu jako teško pročitati na svojim gumama skoro pa nemoguće.Ali vjeruj da imam oko za detalje i zapazio bi do sada da posjedujem takve gume takve stvari mi teško mogu promaći.Još bi naglasio logo nekom bojom da se malo podičim da je bar nešto kak spada na tom traktoru.Znam da sudjeluju sa Belarusom u zadnje vrijeme.Ipak ruku na srce Vladimirec nije u toj ligi.To je kao da kupiš neki jeftinjara kineski motorčić sa tvornički ugrađenim Pirelli gumama,Yoshimura ispušnim sistemom i još dobiješ gratis Sharkovu kacigu.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kod mene u okolici ima nekoliko vladimiraca a za tri sam siguran da imaju jos uvjek ruske gume.
Ja sam nedavno mjenjo gume na svom t40 jedna je bila ruska jos je pisalo CCCP
Ripna je bila nekih 2cm.ali jednostavno od starosti je pocela pucat sa strane!!!!
 
E

el pibe

Guest
Kod mene su sve četiri Ruske(CCCP)na prednjim se može pročitati preko 90%podataka ali nigdje nisam našao logo Belshine ili Voltyre.Nepoznati proizvođač uopće nigdje ne piše koji je proizvođač samo na jednom mjestu piše made in cccp.A sad dešifrirati i prevoditi svaki broj i slovo to mi se ne da.Pogledat ću još na zadnjim gumama pod reflektorom. Jučer sam farbao felge treću ruku.Tak da su gume zaštićene najlonom.Pokušat ću ih malo namazati možda pod kojim kutem uspijem nešto razabrati,makar jako teško jer su ispucane.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Kod mene na vlatku oba dvije mitasice jedna je novija dvije godine od druge i ta je potrošena više što je apsurdno.
Bile su obadvije istog godišta ali moj djed je jednu prosjekao na tanjuraču a nije ju vulkanizirao što bih ja tad uradio jer je dobila po rubu a guma ima 90% ripne.
Prije tih mitasica bile su odlične gume FIRESTONE koje su vožene 10 godina te su nakon promjene prodane sa 20% ripne.
Danas dakako guma nije isto što je nekad bila jer za naše strojeve rijetko se prodaju orginal izlivena kompletno već protektirana gdje se pozna kvaliteta ali naravno postoje i dobre gume samo iziskuju deblji novčanik a nekad se je moglo investirat a danas se pretežno krpa proračun pa za ono što treba nema.
 
E

el pibe

Guest
Mitas je čisto solidna guma kod mene je jedna na Zetoru od 2005.Pošto Rumi više nije bilo spasa.Razderala se ko stara kesa zbog nepažnje naravno.I mogu reći da sam zadovoljan sa mitasom jedina zamjerka zna u garaži "zamirisati ":eek:kao kod vulkanizera,još se nije zluftala.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Mitas je i cjenom skuplja guma pa bi bio i red da su bolje.
Ali da su dobre,dobre su!!!!
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Savo kako si zadovoljan sa gumama jesi vec isprobo i moze li slika da vidim kako izgleda na 12sticama mozda bi i ja trebo mjenjati gume pa da vidim dal 12 ili 11 . . .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Nemam prilike da ih isprobam jer je kiša omela sve radove ali neki dan kada sam vozio moj bagerčič naišao sam kroz njivu gdje je pištalina kada zagrizu na stranu izbacuju zemlju oblika cigle , a prošao sam kroz baš meko nije ni pomislio da zastane
Malkice djeluje nagnuto naprijed jer su gume veće i po prečniku , razliku u brzini na asfaltu ne osjetim ovako od oka
Kasnije sam gledao malo kataloge , po meni njemu bi najbolja guma bila 13X24 ali problem su felge , nije mi bilo do toga da i felge krpačim
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Danas malo transporta.... Ukupna tezina prikolice sa Psenicom oko 5.5 tona...

120514104231.jpg


120514104155.jpg


120514104211.jpg


Vladimirec samo peva sa ovom prikolicom... Taman mu je...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma šipak taman , samo me zanima kako ovo on uvuče u tvoje dvorište ? Ili izađe van ?
 
Na vrh