• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

E

el pibe

Guest
mato deni si gore na"vezdehod" T-40 pozicione lampe kockaste(izdužene)od ursusa ili zetora.To čisto dobro izgleda.Jer ove okrugle teško da buš našao negdi.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Hvala na sugestij!!
Nasao sam okrugle lampe(stakla za lampe) samo sto kostaju 100kn.al sta se moze volim da je orginal!!!:icon_kidra:
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
cira92 a šta kažeš na ovo?

[YT]youtube.com/watch?v=fbmSrEqlvco[/YT]


Ili ovo


[YT]www.youtube.com/watch?v=NkqJ8aEq2vY[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Prvi video mi je toliko ne realan da to nema veze sa mozgom.
Postavljam si pitanje ako već je krenuo kako je krenuo kako tu kompoziciju zaustavit jer mislim da taj vlatko nema zračnu instalaciju.
Moje osobno iskustvo što je vukao vlatko bilo je 11 tona bruto i mogu reć da ima šta vuć to po ravnom a kad sam došao na nagib od 5% da vidiš šta šaltaš u niže brzine te šta u 2 brzini okreću kotači na suhom asfaltu.
Drugi je Ok, samo što u mome kraju jedva vlatko ore sa 2x10 cola a ne sa trobraznim.
 
E

el pibe

Guest
Dobro jedan i drugi video ne treba uzimati preveč ozbiljno,više se netko mislio našaliti i ispalo je OK.Kod mene Vladimirec nema kaj sa takvim plugom delati kakva su brda i teška zemlja.Jedva da jednobrazni potegne a ima i mjesta di ni jednobrazni nede.Bez dupljaka si siromak pri meni i to teški.Dvoosovinku u mojim krajevima nema nitko a traktora po sto konja kakvih i koliko hoćeš.To sve govori kakav je teren.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
dali su na ovom drugom videu na vladimircu sto vuce trobrazni plug okretac 12stice gume
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
lijepo imate upute o traktorima i tamo piše da je vladimirac predviđen da vuče jednoosovinku od 2.5 tona...
to kaj netko vuče 5 tona ili više znači da nije pročitao priručnik...:icon_madu:
ili vucite koliko ima i nemojte pričat o kilaži...jer nezna beba što je tona, beba uzme i nosi...:8):
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
U potpunosti se slažem sa tobom jer za uspješno savladavanje zadataka treba ti prosječno 10HP ili konjskih snaga po toni. Ostalo je sve mučenje strojeva i izlaganje opasnosti ali ponekad se i taj rizik mora preuzet kako bi posao bio završen na vrijeme.:icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovaj sa okretacem plugom je T30 jaca verzija i verovatno ima 12 col na slici. mada fabricki oni nikad nestavljaju sire gume. drugo vecina videa pokazuje plica oranja i na jako mekim zemljistima pa nije retkost videti vlatka sa 3-4-6 brazdi plugom. samo kod vecine oranje je jako lose i plugovi nepodeseni. ovaj teret od 22tone sam gledao nekoliko puta i mislim na kraju da je poguran od pozadi da bi to pokrenuo ali se nevidi na snimku. kad se pokrene teret se na tvrdom putu moze povuci ali dokle je vec pitanje. samo jednom sam vukao 21tonu u 2 zmajevke sa 577. to je vise licilo na spaljivanje guma cak i na asvaltu nego na vucu. tako da svaka rupa trazi svoju zakrpu bar po meni ,tj. prikljucak odgovarajuci
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
577 jednu ovakvu prikolicu ima šta vuć, pa i krenit s njom, a ne vladimirec još dvije takve
 
E

el pibe

Guest
Da vidiš tek kak bi Vlađo pri meni letio s dve takve pune prikolice niz brijeg!Stari moj tu te ne ulovi ni Mikko Hirvonen:biggrin:
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Da vidiš tek kak bi Vlađo pri meni letio s dve takve pune prikolice niz brijeg!Stari moj tu te ne ulovi ni Mikko Hirvonen:biggrin:

A garantiram da bi te u krajnjem ishodu na kraju brda strugali cestari sa asfalta od tebe i traktora ne bi ostalo ništa.
Nezz imam negdje sliku da vam pokažem kako je jedan u mom kraju kad je vozio gnoj u moje selo sa 1 osoviskom prikolicom ukupne mase blizu 6tona sa traktorom od 120 ks i fino ne se na vrijeme pripremit za silazak nego fino više nije mogao ubacit u brzinu i traktor ode.Srećom čovjek je uspio uskočit kad je vodio da ne može stat a traktor ode. Traktor je izlomio nekoliko bukava i završio pored nizbrdice u jarku dubokom 20 i kusur metara u komadima što su onda dio po dio vitlali van i tovarili na kamion te odvezli u staro željezo.
 
E

el pibe

Guest
Kićo chill out,nemoj se uzrujavati ponedjeljak je.Nitko mene nebu strugal niti ne budem obarao rekorde sa dvoosovinkama.Moraš malo smanjiti doživljaj i čitaj sa razumijevanjem.Zato je bio na kraju teksta "kes"od uha do uha a ne znakovi upozorenja.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Vecina nas dodje u (ne)priliku da zbog raznoraznih okolnosti dodje u situaciju da od traktora trazi nemoguce tako je to i kod mene srecom dosad je sve dobro zavrsilo!!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
dobro...imaš negdje predlani slike mojih kako oru...
...naravno ako se radi o niskom klirensu...
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
dobro...imaš negdje predlani slike mojih kako oru...
...naravno ako se radi o niskom klirensu...

Zasto bas mora niski klirens???? Pa Vladimirec moze da podigne i 755 Visoki klirens....
 

Najnoviji postovi

Na vrh