• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Vidim da si novi na forumu pa ti zelim dobrodoslicu!!!!
Pametan izbor a i vlado manje trosi!!!!
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Vidim da si novi na forumu pa ti zelim dobrodoslicu!!!!
Pametan izbor a i vlado manje trosi!!!!

Hvala,ma da i potrošnja ima ulogu,dijelovi itd. imam nekih stvari za riješiti na njemu ali neću sad pitat dok ne pročitam uputstva i cijeli forum al jedna stvar je rekao bih hitna radi se o tome da mi volan vuče u desno poprilično i kad se tome pribroji malo lufta i neravnina na cesti vožnja mi izgleda kao da sam pijan-a na žalost nisam,jel mi može netko što slikovitije reći u čemu je problem i kako se riješava,ili zaljepiti neki link,i koji bi dvobrazni plug bio naj bolji za vlatka vidim olt 10" ili? I koji klirens,hvala.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
lufta ima malo a spone neznam ocijeniti dali su
dobre
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Proveri kakoti stoje prednji to;kovi da li oba gladaju ka unutra , ynači mora ti prednji razmak između točkova biti za 2-3 cm uži nego sa zadnje strane točkova / )
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
A za plugove se vrati par strana u nazad sve je u detalj objašnjeno
 
E

el pibe

Guest
Ako traktor vuče u jednu stranu može biti krivac i promjena traga(širine)kotača.A njih ima četiri na regulatoru od 1200-1400mm.Možda netko nije dobro narihtao poveznu šipku poprečne spone volana.Uzalud rihtanje lufta,puža itd.I treba dobro provjeriti ak je negdi stup kotača malo ispigan i to je čisto dosta da ga nemreš dobit u pravac.Prvo podigni prednji kraj u zrak da na prazno vidiš di su luftovi onda tek metar i mjerne alate u ruke i nema da ne nađeš kvar.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Da stvarno OLT je najbolji za malog vlatka imam ga i ja sad po oglasnicima je onaj slavonac koji ima onak rame sve neke spigane moj je kako bi se reklo ravan i ima mogućnost seljenja na lijevu stranu kad se odara od međa i sl.
Kod mene su mijenjane daske i stavljene su od 12" bez preinaka samo mi je lemeš manji znači orginal 10" sa dvije rupe gdje se učvršćuje a 12-ica lemeši imaju 3 rupe.
Kiki prije bi to bil olt pto jer slavonac ima fiksnu ramu a pto se može seliti ljevo desno.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Kiki prije bi to bil olt pto jer slavonac ima fiksnu ramu a pto se može seliti ljevo desno.

Eh da moguće ma da i oni ga nazivaju slavoncem a nezz zašto.
Uglavnom traktor sa njim radi solidno te kad je relativno dobra godina može on i da ore sa drugom briznom ali inače za njega 1 je zakon.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
slavonac ima otvoreniju dasku dok Pto2 ima spiralno zakosenu ko posavac.mnogo bolje zaorava i tezi za vuci. imam pto2 i ima pomicni ram jer je vecinom izmisljen za vocnjake. ali ima jedna serija koja ima slican ram i glave idu i od slavonca i od pto2. zaboravio sam oznaku tog pluga ali je dosta redak
 
E

el pibe

Guest
Svaki plug ore a kako ore e tu su sad cake.Sve ovisi kakav model je u pitanju i traktora i pluga.I neki modeli si nisu kompatibilni i jednostavno ih je nemoguće uskladiti da rade savršeno ma koliko se trudio.Nema svaki traktor isto težište iste dimenzije i masu drugih elemenata koji moraju biti pogođeni izračunati.A tu je i zakon brojeva da i ćorava kokoš ponekad naleti na zrno.Pa sve radi savršeno.IMT-ovi plugovi sigurno nisu razvijani,rađeni i testirani sa Rusom.Dobro je poznato da ljudi vole kopirati jedan drugog i tu se događaju najveći propusti od same industrije do primjene strojeva i uređaja.Primjera radi za VTZ-a sam isprobao dosta plugova 10" i najzadovoljniji sam bio sa plugom kućne izrade na rami od okrugle cijevi!Od Bog te pitaj kakvih dijelova i kombinacija.Na žalost čovjek je prodao i plug i traktor.Jači traktor je obavljao i obavlja oranje a Vlajko je kupljen i dopeljan kod mene kao traktor broj 2.da obavlja lakše radove.I naravno možda nađem koju sretnu kombinaciju na forumu pa isprobam nekom prilikom taj plug.Makar za sad sam prilično zbunjen jer je puno "idealnih"kombinacija:icon_e_confused:
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Ljudi kad sam kupio traktor i vozio ga kući pumpa hidraulike mi procurila totalno gore na spoju sa ventilom grijanja,pumpa je bila uključena ko zna od kad,dotezao sam ali curi i dalje dok je ne isključim,tad stane,što uraditi ,samo zamjeniti brtvu,ili je veća šteta?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
jel curi na onom komadu kaj se prebacuje ljeto-zima na pumpi...kroz rupicu?...ili di drugdje...
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Evo na ovom spoju,dva su vijka.
 

Prilozi

  • agroinform_20130119213141_DSCF2774 (1).jpg
    agroinform_20130119213141_DSCF2774 (1).jpg
    51.2 KB · Pregleda: 129

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
može da ga podigne čak 10 cm...al imaš problem kad si u brazdi, onda ga i ne podigne...:p:
probal sam i visoki i niski klirens, i odlučio se za niski...



Dali može orati bez kopirnog točka?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze ako imas onaj prsten na osovini klipa za ogranicenje polozaja. moze i bez toga ali to vec trazi malo rutine i ako je neravna njiva onda veci problemi. Tocak je ipak mama za sve. Ruki to mislim da je neki sigurnjak i mislim da je Savoris to blindirao. kod mene toga nema tako da nemam tih problema. skini pa vidi dal nije sta puklo unutra
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo na ovom spoju,dva su vijka.

Zanimljivo moj traktor nema taj ventil ili što je već.
Kod mene ide samo lajtung direktno u razvodnik u kojem se nalazi regulator pritiska a što se tiče tog curenja ako je dihtug procurio fino ga opereš ako je pukao te ga namažeš silikonskom masom za brtvljenje i garantiram neće curit.
A zašto je procurio moglo bi biti više razloga jer je to tlačni izlaz pa moguće da je negdje bio dosta opterećen hidraulik ili nešto sa razvodnikom ne štima pa ne propušta ulje na slobodno kad su ručice u neutralnom položaju ne u plivajućem.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Evo na ovom spoju,dva su vijka.

Izbaci taj ventil kompletan i nađi cijev ili crijevo da prespojiš pumpu i razvodnik , taj ventil je suvišan za naše potrebe
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Hvala na pomoći svima sve ću mogućnosti uzet u obzir,žao mi taj ventil izbacit,danas sam osposobio ventilator,radi ko lud pa bi trebao imat dobro grijanje kabine ako sve uspije
 

Najnoviji postovi

Na vrh