• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
može da ga podigne čak 10 cm...al imaš problem kad si u brazdi, onda ga i ne podigne...:p:
probal sam i visoki i niski klirens, i odlučio se za niski...


 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze on i sa visokim raditi samo treba malo zupce izokretati na osovini za poluge. kod mene je namestena na nisko podesavanje pa dize u nebesa sve.ali i u niskom dok je bio podizao je visoki jednobrazdac normalno iz brazde. tako da mozda te tu malo zeza
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ak je traktor u niskom podešenju (kao moj) onda ipak niski klirens pluga...
za visoki bi i traktor moral bit barem u visokom podešenju
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Moj je u visokom podesavanju i sto kaze vica podesis na polugama i mogu bilo koj plug da podignem 50cm od zemlje... Mogu da podignem Leoparda visokog 2x35 a kamoli 755 visoki...
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Ja imam alkara 1*16 koji je baš visok i bez ikakvih problema ga podiže na nekih 40-50cm od podloge dok fergo u oranju nemože da ga podigne kad izlazi iz brazde probao sa burazovim fergom u transportukad skrati toplink može da ga digne ali kad se namesti da lepo ore nema šanse uvek mu se vuče po zemlji
 
E

el pibe

Guest
Imam ja jednobrazni plug IMT-610.10 iliti 16"dok mi je traktor bio na srednjem podešenju nisam ga baš mogao puno podignuti.Jedva kojih 30cm.Jer već ručka lagano udara u kabinu.Sad sam ga podesio na najniže pa me zanima kak će sad "nositi" koliko bude od poda.Nego kaj nije model 755 visoki klirens 12ica? Jer znam da je Vladimircu dvobrazni 10" taman.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Uh al me danas lijepo uredi utovarivač za gnoj.
Nosio sam već nekoliko puta sa njim balu slame u štalu a danas mi nekako naglo reagirala komanda za zakretanje i fino najprije savio polugu koja je malo napukla kod rupe sa gornje strane.Ništa ja otkačim uzmem veliki traktor i obavim zadatak do kraja.Navčer idem ja izravnat polugu koju sam ravnao nekoliko puta i da ću taj komadić povarit kad ono uzmem ja bat drveni i počnem ravnat i ona se počela ispravljat kad sa sljedećim udarcem pukne ko od stakla.
Sutra će mo zavarit pa isprobat i usput pojačat pa će mo vidjet ili ću ić po nove koje dođu 280kn a skoro su duplo deblje od ovih.:(hi):
 

Prilozi

  • PC100249.jpg
    PC100249.jpg
    51.7 KB · Pregleda: 123

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Samo to lijepo iskorjenuj u zavari komplet var da je a ne samo površinski , onda sa donje strane (jer tu imaš prostora) dodaj ojačanje u vidu nekog debelog flaha ili slično da spriječiš bočno uvijanje poluge jer njima to najviše smeta i lomi ih
Znači kada to uradiš tvoja poluga bi trebala da izgleda kao ''T'' komad na tom ojačanom dijelu u dižini niekih 20-30cm
Nemoj džaba da bacaš pare na novu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
izgleda da je krt materijal ili prekaljen jer mnogima pukne. Samo dobro zavari i ojacaj sto ti kaze Savoris i nema problema. I kod mene je desna varena pa radi. Koliko ja znam svi 755 plugovi su 10col a 756 je 12 col
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
ljudi sto se tice oranja ako neko nije jos probo po meni najbolja varijanta plug 2x10slavonac.oro sam sa tri vrste imt 10coli niski olt 10coli i ovaj slavonac i sa slavoncom orem predobro traktor se ponasa super stim da je zemlja lagana kazu da za neke teze zemlje i nije nesto valjda nece u zemlju ispada iz brazde stali vec...

Savo oceli biti slika od tvog traktora bocna strana me zanima da vidim kako izgleda sa 12ticama...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kukas koliko je meni poznato, a poznato mi je jer ga imam, Olt slavonac se nije proizvodio u verziji od 10'' nego samo 12".
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
nemam pojma meni su rekli da je slavonac 10 coli moracu da slikam pa da vidis o cemu se radi
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Slavonac zapravo nije 12" ali se tak vodi, ako je tvornički mislim da je Bobo nekad izmjeril 11 i kusur cola, nepunih 12.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Razmak na slavoncu je29.5cm.sto znaci da mu fali skoro 6mm.do punih 12" ali to niti nije bitno!!!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam nedavno jednog suzavo na 10" odnosno na 25.4 cm pa tako i znam da je slavonac sirok 29.5cm!!!
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Da stvarno OLT je najbolji za malog vlatka imam ga i ja sad po oglasnicima je onaj slavonac koji ima onak rame sve neke spigane moj je kako bi se reklo ravan i ima mogućnost seljenja na lijevu stranu kad se odara od međa i sl.
Kod mene su mijenjane daske i stavljene su od 12" bez preinaka samo mi je lemeš manji znači orginal 10" sa dvije rupe gdje se učvršćuje a 12-ica lemeši imaju 3 rupe.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Pozdrav svim vlasnicima t-25 traktora,od jučer sam i ja vlasnik jednog solidnog primjerka,mogu reći da sam se kroz čitanje iskustava na ovom forumu i odlučio na kupnju jer sam saznao neke kvalitete dotičnog u odnosu na 533 ili 539 a naravno i jeftiniji je.
 

Najnoviji postovi

Na vrh