• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Izbaci ti njega , nemoj ga žaliti , nije to za naše klimatske uslove
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
ruki izbaci to i mene je zezalo ja sam ga skino i rasklopio povadio sve iz njega i onda sa zadnje strane imas jednu rupici zavari je i sa prednje isto tako u sustini zacepi sve osim glavnog protoka koji vodi od pumpe na gore i nece te zajebavat nikad vise...
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Savo,jucer probao kociti po tvom principu,hidraulikom i to na malo manjem gasu i na vecem,zacudio sam se kak je ucinkovito... hvala za savjet
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Dali može orati bez kopirnog točka?

a kaj je to kopirni točak? :icon_madu:
meni to nisu prodali valjda...znači da ore i bez njega...:icon_kidra:


ruki, skini taj komad i baci u smeće ako se nećeš vozit po zimi...a ako si ljubitelj bedastoća onda ga rastavi i nabavi barem 20 gumica za njega, ja sam bio uporan i u godini sam promijenio 4...propiša svaka...dočim malo jače opteretiš hidraulik..
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
darijus kopirni tocak ti je onaj sto koristimo na plugu za dubinu oranja...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
kukas,zna on dobro kaj je taj kotač.Samo ga je sram priznati da ga koristi kad ore kao i mnoge druge.Jer nede oranje bez kotača baš lijepo sa VTZ-om.Moraš nonstop tiltati po razvodniku ko munjen.Već sam se posvađao zbog kotača i za mene je oranje bolje sto puta sa kotačem i kvalitetnije.A ovi kaj tvrde drukčije to ostavljam na njima.Kaj se mene tiče moreju kopčati plug samo na poteznici.Meni nemaju kaj dokazivati.Moreš i prikolicu voziti bez kotača samo kaj nije baš praktično.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Plug nije prikolica da usporedujes.
Ako vladimirec i većina ima takvu grubu hidrauliku kako vele dečki onda je s kotačem pjesma,samo ako fulas dubinu pa ga zateras s kotačem preduboko opet malo malo cimas ručicu i odizes plug.
Samo meni nije jasno zašto rusi nisu ugradivali finu regulaciju?
Ili vlasnici tih ruskih traktora neznaju podesit rad fine hidraulike???
 
E

el pibe

Guest
Oficir pa nisi se niš pohvalio.Kad si kupio Vladimirca?:icon_thumright:
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
neznam stabi sad reko nebi nikog da vredjam al za mene je tocak zakon probo sam ja i bez tocka al nije islo mada nemam prsten na cilindru mozda sa tim prstenom i moze da se podesi al tosak je sila nastimas i nemas sta nazad da gledas samo po gasu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Daj @oficir odmori malo , pa ti ni neznaš koji modeli imaju a koji nemaju (nazovi) finu hidrauliku
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Plug nije prikolica da usporedujes.
Ako vladimirec i većina ima takvu grubu hidrauliku kako vele dečki onda je s kotačem pjesma,samo ako fulas dubinu pa ga zateras s kotačem preduboko opet malo malo cimas ručicu i odizes plug.
Samo meni nije jasno zašto rusi nisu ugradivali finu regulaciju?
Ili vlasnici tih ruskih traktora neznaju podesit rad fine hidraulike???

Ja sa rusom orem sa i bez tocka isto mi je!!!
Sa tockom je bolje orat ako je njiva neravna!!!!
Rusi nemaju finu hidrauliku kao IMT ali zato imaju prisilnu hidrauliku koja me je puno puta izvukla iz kojekakvi(govana)problema gdje bi sa IMT-om samo mogo sjest i plakat!!!
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
zna to i živce jest :(think):

npr. idem s vinogradarskim plugom i nisam zadovoljan dubinom, povučem ručicu razvodnika za dublje, a ono se traktor digne i počmu se vrtit se točkovi u mjestu :biggrin:

a nekad kad hoću tako da ga dignem samo čujem di sigurnjak, pumpa il šta već škripi :mur:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
moje su njive ravne kao stol...osim jedne...i nikad (NIKAD) do sada nisam orao sa kopirnim kotačem jer ga: kao prvo na starom oltovom plugu nisam naslijedio, a kao drugo, kad sam kupio novog imt-a (plug) nisam ga dobio s njime...valjda nede u serijsku opremu...
...i tak ja orem već 30 godina bez tog vraga...i rijetko se i okrećem dok orem...ma mogu dubinu pogoditi na uho, ne moram ni gledat...
ove sam godine izorao ravno 8 hektara sa rusom, a dio tih površina i dvaput...:(happy):
prema tome, stvar je u navici...i malo prakse...:(emo):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
treba dosta i iskustva i ravnih povrsina i da plug u brucku bude podesen i mekse zemljiste da bi to moglo tako. ali navikne se. prsten za stelovanje je donekle pomoc za oranje ali po meni je on vise za neke finije stvari. tocak je velika ispomoc ovakvom tipu hidraulike gde ima dda kazem polozaj slobodnog hoda hidraulike. spustis i vise nemislis .mnogo lakse i za sebe i hidrauliku i traktor. orao sam bez tocka i to moze ali kazem mnogo je lakse i lepse kad se radi sa njim. i to nevazi za vladka samo nego za dobar deo traktora
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Je da tocak je svakako kod rusa najbolja varijanta!!!
Naime ove godine sam na pocetku oro bez tocka tu se pojavio problem u mokroj zemlji kad traktor propadne odmah i plug dublje ide u zemlju pa provrti traktor i tak!!!
Zatim sam namontiro tocak i to se vise nije dogadjalo oranje je neusporebivo bolje i nadasve lakse!!!
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Ja orem Vladimircem bez tog točka iz prostog razloga što ga nemam, pa ne mogu da komentarišem kakav je doživljaj oranja s njime. Evo i mog oranja, orano 13.09., dubina 30 cm:
13-09-141049.jpg

13-09-141043.jpg

13-09-141045.jpg

Plug je OLT Alkar1A istog godišta kao i traktor, '74...
Koristim onaj prsten za regulisanje dubine, 2-3 kruga dok ne naštelujem plug i željenu dubinu, a zatim samo poluga razvodnika hidraulike u plivajući (skroz dole) i gas...
Da napomenem da mi je ovo bilo drugo oranje IKADA (ako računamo da sam orao baštu od 5 ari pre toga kao prvi put)...
4uv87m9aycffpkl2xj1q.jpg
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nema se sta rec a i zemlja ti je dobra kod mene nema take zemlje da je crna a da se tako rasipa!!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka Čast na oranju,jako lijepo izgleda,al mi se Čini da je dosta rasipna zemlja,i imas jedno razni plug,pa kotač i nije potreban,trebao bi probat dvobraznim pa da osjetiš razliku,sve u svemu za 5![emoji106] [emoji122]
 
E

el pibe

Guest
Sad si pa stvarno sve reko:biggrin:Zbog ovakve izjave si promaknut u "generala".Pa o čemu govoriš jednobrazni plug levitira pa mu ne treba ni hidraulika?Stari moj ja sve sumnjam da ti uopće imaš traktor,takav dojam ostavljaš sa ovakvim izjavama i biserima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh