• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
doduse ja i nemam fakticki gde da se ukopam tek tako ,jedino mu sumi .zato razmisljam da napravim malo jace vitlo da mogu nekad i trupac povuci a i za samoizvlacenje ako zapne. ali drugar mi se cesto ukopava sa traktorima pa nebi bilo lose to napraviti jer vitlo je mnogo jaca sila na potezanju jer mislim sto sporije napraviti
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
doduse ja i nemam fakticki gde da se ukopam tek tako ,jedino mu sumi .zato razmisljam da napravim malo jace vitlo da mogu nekad i trupac povuci a i za samoizvlacenje ako zapne. ali drugar mi se cesto ukopava sa traktorima pa nebi bilo lose to napraviti jer vitlo je mnogo jaca sila na potezanju jer mislim sto sporije napraviti

Vica sve to stoji kako ti kažeš ali mali vlatko nema klasičnu šasiju kao njegovi veći drugovi iz sssr-a tako da o tome treba vodit računa a što se tiče izvlačenja jeep-a istina da on sjedne na podnicu ali ne zaboravi da njemu svi kotači su pogonski dok na vlatku nisu što ako staviš prejako vitlo i uglaviš se negdje u dubokom blatu možeš komotno očekivat da ti prednji most ostane pod traktorom.
I da na kraju priuptam od kud misliš uzet pogon ako kažeš što sporije vitlo a to mislim od nekog vojnog kamiona jer on ima spori prijenos sa mjenjača direkt na puž koji okreće bubanj sa sajlom. Sve u svemu vitlo je dobra stvar ali itekako velika opasnost. Po meni bi ako već stavljaš neko vitlo bilo ponajbolja solucija neko kompakno električno ili hidraulično. A sve ostalo po meni ne bi imalo opravdanost računice uloženo-dobiveno.:icon_thumright:
2505.jpg

img5.jpg
EV450T-03-500x500.jpg
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Juče i danas sam se baš lepo "družio" s Vladimircem...Naime, rasklapao sam alternator, i ispostavilo se da je bilo više vrsta kvarova...Regler je bio neispravan, kaiš nezategnut i remenica na alternatoru nije bila u pravcu, ali glavna stvar su tzv. "risovi" na kolektorima rotora alternatora, što se vidi i na slikama...
Ovo sam rešio na način da sam rotor s delom kućišta nekako uglavio u bušilicu s malim brojem obrtaja a prethodno ga učvrstio u stegu, i pri rotaciji sam šmirgl-papirom prvo krupnije, a zatim i finije granulacije, tzv. "vodena šmirgla", kolektore doveo na približno istu veličinu...Sve to sklopio, namestio nov regler, vratio na traktor,zategao propisno kaiš i upalio...Punjenje je sada bez upaljenih potrošača, 14.05V, a sa upaljenim kratkim svetlima 13.95V...Da napomenem da se radi o alternatoru ISKRA od samo 33A, a akumulator je Varta 143Ah, 950A...
18-12-141335.jpg
[/IMG]
18-12-141336.jpg
[/IMG]
A danas sam išao da orem kod zeta njivu, površine nešto više od pola lanca (tako on kaže, mada mu ne verujem, orao sam 4 sata sa pauzom od 10-tak munuta da popijem, pivo i oduvam malo), potrošnja 12 litara,da li je ovo puno? Njiva je od sela udaljena 1.5 km asfaltnim putem.
Zemlja je dosta ugažena i vlažna, terao sam uglavnom 2. brzinom pun gas, samo ponegde mi je bilo potrebno 1. i povremeno blokada, dubina oranja 20 cm, samo da prekrije žetvene ostatke (kukuruz), njiva nije paljena....Dosta mi se zemlja urušavala nazad u brazdu, čitave gromade, pa nisam bio baž zadovoljan...Na kraju, nije ispalo tako loše, s obzirom na uslove...
19-12-141209.jpg
[/IMG]
19-12-141210.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Dosta je dobro s obzirom da si oro na nekih 20cm gotovo da ni nema biljne mase na povrsini!!!
E sad kaka ti je to mjera pola lanca?
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
od cega bi bilo najbolje upasovati alternator na vladimirca posto me ovaj njegov opasno nervira
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Mozes od golfa ja sam stavio od audija bosh alternator a taj ti i preporucujem!!!
Meni je bilo bitno da je remenica vise isturena prema van pa sam takav alternator i kupio a manje je bitno s kojeg je vozila!!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
svi alternatori bosh i licencni [iskra] itd lako se daju upasovati. kod mene je zastava ili jugo [iskrin]. oni su manje snage ali imas i jacih. skoro svaki se da upasovati sa vrlo malo prepravki. vitlo mislim da postavim pozadi i sa kardana prenos da uzmem samo sto bih nekako postavio na donju plocu gde je vucnik. onda se lako resi ako ces da vuces traktor nazad ili napred ili nesto hoces izvuci. samo sto bih postavio i klunove za oslonac u zemlju .sve to imam zamisljeno samo do novaca doci i vremena a nije mi neophodno. Dobrodole ako ga ganjas pun gas i 2 brzinom tu ces sigurno imati vecu potrosnju bar 20-30 % nego na 1400-1500 rpm i u 1 brzini ili ako vec moze 2 .svaki rus i uopsteno motor na punom gasu mnogo vise trosi. uvek se trazi otprilike gde mu je najveci obrtni moment pa ako ustreba jos malo gasa da tecno radi. a to bi bilo oko tih 1400-1500 obrtaja. probaj pa vidi jer cim se napinje i tuce mnogo crnog dima regulator otvara mah potrosnju i mnogo vise guta. treba gledati ako je moguce da radi tecno i bez dima da lakse podnese opterecenje i mnogo manje ce potrositi. sad neznam te mere i kako ko racuna te Lance i Jutra jer ovde je na Ha ili Ar a znam u vojvodini da se racuna Jutro 57 ari ili 0,57 ha. za lanac neznam jer sam cuo da ima i mali i veliki Lanac a kolika je povrsina neznam.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
od cega bi bilo najbolje upasovati alternator na vladimirca posto me ovaj njegov opasno nervira

Ja sam stavio od starijeg opela , lako se uklopi jer mu je nosač španera na dobrom mjestu , iskre od zastavinih vozila ne preporučujem , malo je to
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Moj je bosh 90 ampera!!!
Platio sam ga 30 eura pri kupnji sam obratio paznju na lezajeve i na kolektor te cetkice,vrti se vec 3 godine bez greske!!!
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
kod mene je i dalje dinama , radi nemam problem , mada imam jos jednu rezervnu , kazu da je bolji altenator mada radi i ovo ......
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dinama ima problem sto slabije puni na malim obrtajima i sporije se dopuni akumulator. ali akumulatori duze traju nego sa alternatorskim punjenjem. to je jedino sto sam primetio. ali svi sistemi su dobri samo nek su ispravni i da pune u normi koja treba. najgore je kad nepuni dovoljno ili nikako.kod mene je iskrin od 35A alternator bio kad sam ga kupio i za moje potrebe je zasad dovoljan jer nemam dopunskih potrosaca na prikljucnim masinama i traktoru. u srazmeri ko toga ima vise i nocnih radova mora i jaci alternator ubacivati da nebi bilo pali na slepanje posle.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
U pravilu je tako!!!
Ipak je alternator puno jednostavnij i pouzdanij od dinama!!!!
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Juče i danas sam se baš lepo "družio" s Vladimircem...Naime, rasklapao sam alternator, i ispostavilo se da je bilo više vrsta kvarova...Regler je bio neispravan, kaiš nezategnut i remenica na alternatoru nije bila u pravcu, ali glavna stvar su tzv. "risovi" na kolektorima rotora alternatora, što se vidi i na slikama...
Ovo sam rešio na način da sam rotor s delom kućišta nekako uglavio u bušilicu s malim brojem obrtaja a prethodno ga učvrstio u stegu, i pri rotaciji sam šmirgl-papirom prvo krupnije, a zatim i finije granulacije, tzv. "vodena šmirgla", kolektore doveo na približno istu veličinu...Sve to sklopio, namestio nov regler, vratio na traktor,zategao propisno kaiš i upalio...Punjenje je sada bez upaljenih potrošača, 14.05V, a sa upaljenim kratkim svetlima 13.95V...Da napomenem da se radi o alternatoru ISKRA od samo 33A, a akumulator je Varta 143Ah, 950A...
18-12-141335.jpg
[/IMG]


Kolega kad ti dosati taj alternator i kad nemozes vise da ga popravis samo kazi... Poslacu ti ja drugi imam nekoliko alternatora i stalno ih nabavljam sa otpada...
Ako ti treba dacu ti jedan... :icon_pidu:

I da kolega nemora bas uvek na Vladku gas do kraja..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
kod mene je i dalje dinama , radi nemam problem , mada imam jos jednu rezervnu , kazu da je bolji altenator mada radi i ovo ......

Vladimirci nemaju dinamu... imaju alternator. Samo što čudno izgleda i ima vanjski regler pa ga ljudi mijenjaju za dinamo. Ovaj s slike je malo noviji s unutarnjim reglerom... no da sad ne tražim po netu. Stariji tip ima više žica na sebi. Izgled je jako sličan.

dijelovi-vladimirec-t25a-slika-32457746.jpg


Dinamo i alternator nisu isti uređaji, no funkcija im je ista.

Originalni ruski alternator je dobar dok mu se sredi stator i preradi pobuda s nekim modernijim regulaorom napona.
Problem kod njihovih originalnih regulatora su kontakti i opruge na relejima. Ipak je to 30 godina staro.

Ruski alternator, novi ležajevi, premotan stator i pripasan Nippondensov regler (zato jer je elektromehanički) i imate nepoderiv stroj. :icon_pray:
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Imam ja i tih starih ruskih alternatora a bogami i dinama... Sve je to odavno izbaceno i sad idu alternatori sa automobila....
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Ćiro, šta bih ja bez tebe...:icon_pray:
Da znaš da ću ozbiljno da uzmem tvoj predlog u razmatranje, jer ovaj "alternatorčić" koji imam na traktoru je po mojoj proceni, na izdisaju, ili je već na veštačkom disanju, svakako i da je ganc nov, nije dovoljne snage spram akumulatora i potrošača...Dogovorićemo se...:icon_pidu:
Nisam do sada orao 2., zet je tražio da ne bude duboko, ali da pokrije žetvene ostatke, tako da sam imao prilike da probam i tako.Krenuo prvom, pa video da veoma lako ide, prebacio u drugu i terao dosta brže, mada se to osetilo i na potrošnji, sreća što uvek nosim balon od 5 litara G.U.01. sa sobom a iza sedišta u kabini, pa kada je traktor odjedared stao, shvatio sam odmah da je žedan, došao zet do mene pa počeo da kukumače jao, šta ćemo sad.Ništa, rekoh malo ćemo plakati, pa nasuti ono iz balona (za koji nije znao), nadrukao na AC pumpi dok nisam čuo da preliva nazad u rezervoar, digao ručicu gasa do kraja, i zaverglao.Upalio je "na zub" (kad je bio vruć ko rerna)...
Umalo nisam ostao bez pluga na njivi, navoj na šrafu koji drži polugu je otišao, pa je otpala matica i otkačila se poluga.Vratio sam nekako, pa sam stavio istu takvu koju sam skinuo s klina koji koristim za topling, a na tom mestu sam ostavio samo osigurač jer tu ne trpi neko opterećenje i tako završio.
Vidiš na slici gde je traktor, sa druge strane trag od točka koliko je ulegao u njivu, baš je bilo mekano ali se nekako uradilo.
Kad čekaju zadnji momenat, ja i zaboravio kada sam orao svoju...
Sledeće što imam u planu je da odradim kompletnu električnu instalaciju na traktoru, jer je sada sve povezano direktno (tako sam ga kupio), pa da ne bi bilo ožeži,ožeži, bolje da odradim sve preko osigurača (kojih nema) i da mirno radim...
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ma nema problema druze,pa cemu sluze prijatelji????... :(y): Zapakovacu ti ja i poslati drugi alternator,tvoje je samo da preuzmes posiljku isto kao prosli put...

Samo ti reci kad i nema problema...

Evo i Savorisu sam dao polu osovine za kombajn,mada sad kad razmislim bolje da mu nisam dao obe odmah jel sad nece da dodje kod mene!!!!!!!!
Ali sacuvao sam ja jos nekih delova nisam mu dao sve za kombajn da dodje ponovo da se malo druzimo.. :icon_pidu:
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@dobrodol , ćira nam dođe nešto kao crveni krst :icon_pidu:

Rekao sam i u temi o kombajnima ali vrijedno spomena i ovdje , od njega sam dobio poluosovine za moj kombajn bukvalno na poklon:icon_pray: (ako ne računamo da sam u dolasku do njega upao u radarsku kontrolu i imao druženje sa sudijom za prekršaje :biggrin:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh