• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Oficir vladimirac ima plivajuci hod ali nema ogranicenje polozaja !! zato ima prsten na osovini cilindra hidraulike koji preko jednog ventilcica ogranicava taj polozaj donji. zato se moze orati jer to ogranicava koliko ce poluge ici dole i zadaje tu dubinu kojom hocemo orati. to se koristi i za ostale operacije gde je potrebno. ja to nemam taj prsten pa mi je malo problem ,ali zato sam napravio tockove na plugove i mislim da je to jos bolja solucija bar za moje uslove. kod Dobrodola je jako kvalitetna i sipka zemlja ,spada medju najbolje Sremacke po meni. Ali ako se nezna nastelovati i nepoznaje tehnika koju masina ima dzaba sve . Dobrodole moze jedna slika tog Alkara sa prednje strane jer imamo izgleda isti plug samo mi glava izgleda drugacija ili mi se cini.
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Vića...
Zemlja je I i II klasa, gore je prva, a do kanala II...Površina je malo veća od jutra a manja od lanca...To je inače jedina njiva koju imam...Pored one bašte od 5 ari...
Donja polovinu njive je nekakva ritska crnica, pa ne stoji da je oranje bilo gore isto kao i dole...
Dole je plug bacao traktor na sve strane, na par mesta je uspeo da izađe iz brazde i ide po površini, toliko je donji potez "gori" od gornjeg, morao sam da upotrebim prisilno spuštanje na hidraulici u da polugu hidraulika vratim u neutralni pri postizanju dubine.Ispalo je šareno, dubina drastično varira, traktor je proklizavao, nije pomagala ni špera...
Evo slike kada sam kupio plug, upravo momenat kada sam ga doneo u dvorište pa ga slikao, volim da se setim kako je neka stvar izgledala u trenutku kupovine, i naravno posle sređivanja....
Druga slika je kada sam nabavio original crtalo za njega, pa opet da slikam...
I na kraju kakav je izgledao posle sređivanja, konkretno popravka plaza i raonika, na plaz sam navario komad gibnja na donji deo, jer mi nije držao pravac, već je stalno begao iz brazde, a na raonik sam isto vario komad gibnja, ali na špic raonika, pošto vidiš na prvoj slici da je bio tup i nije ga bilo, pa je plug ulazio u zemlju tek posle 5-6 metara, što je krajnje neprihvatljivo...
22-03-141619.jpg
[/IMG]
she5no012lujcj0tcqrn.jpg
[/URL][/IMG]
25-07-140723.jpg
[/IMG]
Ćiro...
Naravno da sam i više nego zadovoljan, ko poklanja nešto, i još tolike vrednosti i usput plaća i poštarinu,a ne traži ništa zauzvrat, uz to i stvar koja je neophodna, a u trenutku potrebe, nedostižna....:drink:
Išao sam danas traktorom u šumu po drva, zet i ja, pa sam gadno stradao, iznoseći drva, sapletem se i padnem, a pri padu udarim desnim ramenom u drvo i isčašim rame, bukvalno sam čuo krcccc...
Odmah sam osetio bol i pošto mi se ovo nije desilo prvi put, odmah vratim rame u ležište, znajući da kada se ohladi, imam da vidim zvezde po danu...
Tako da sada mi je desna ruka utrnula, ali mogu da je pokrećem, 10 dana mirovanja, i opet će biti po starom, s tim da me sutra čekaju opet traktor, trasport drva, ovaj put za mene...
Zet neka seče a ja ću iznositi levom rukom, pa koliko izdržim, trenutno sam rame namazao nekim preparatom na bazi mentola, smrdi mi cela soba....
Inače, na traktoru me sada zeza remenica i alternator, kupio sam unimer i utvrdio da mi je napon punjenja na 1000 obrtaja sa upaljenim svetlima 13.26V a sa ugašenim 13.53V....
Interesantna stvar, da kada podignem broj obrtaja na 1500 napon je i dalje nepromenjen-13.53V...
Znači, kada malo prizdravim s rukom, sledi rasklapanje alternatora, ali ću pre toga pokušati sa zatezanjem remena i promenom reglera, pa ako ne urodi plodom, sledi čerupanje alternatora...
Još nešto, bio me je zezao i prekidač mase, rasklopio sam ga i očistio, one plastike iz njega izbacio,i napravio ih od kože koje mi je zaostala od amova za konje, sada radi dobro, pa sam igrom slučaja natrapio i na ostale probleme...
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Evo slike što sam obećao sa noivm gumama , i nećete možda vjerovati ali danas sam išao da berem kukuruz , vučna sila je nepourediva u odnosu na stare gume , kompletnom njivom sam propadao 10-15cm a na mjestima i više a gume su radile samo tako
Pored mene kada je naišao ferguson sa nekom malom prikolicom u koju staje jedan bunker i malo više je odmah zapao nakon prekipavanja , kod njega su gume bile polovične 11ke
Uglavnom za ove ''meke uslove'' odlično
 

Prilozi

  • IMG10178.jpg
    IMG10178.jpg
    56 KB · Pregleda: 199
  • IMG10179.jpg
    IMG10179.jpg
    76.2 KB · Pregleda: 190
  • IMG10180.jpg
    IMG10180.jpg
    44 KB · Pregleda: 188
  • IMG10181.jpg
    IMG10181.jpg
    83 KB · Pregleda: 173

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Lijepo mu stoje!!!
A pogotovo hidraulicni volan to se nevidja cesto na vladku:icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Volan je tek priča za sebe , jednostavno sam se odmorio od kako je on zadužen za pripomaganje
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
Savo kako se te gume ponasaju u sumi ? Kod mene su trayal 11.2 28 i dobro se pokazuju... Imas dobar hidraulicni korman :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Nisu još išle u šumu ali su išle preko rudnika gdje je ona jalovina zemlja i hvataju dobro , nisam još sa njima probao sve uslove rada ali i na ovome što sam radio razlika u vučnoj sili je ogromna
A zbog većeg prečnika osjetim razliku na uzbrdicama , tamo gdje sam na knap izlazio šestom sada nemožem , moram ići u petu
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Volan je tek priča za sebe , jednostavno sam se odmorio od kako je on zadužen za pripomaganje

Kako se nebi odmorio!!!
Ja ponekad ujaku idem nesta pomoc i uvjek me dopadne 533 a nakon jednog dana hrvanja sa njim se osjecam ko da me pregazio stampedo!!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo kako se te gume ponasaju u sumi ? Kod mene su trayal 11.2 28 i dobro se pokazuju... Imas dobar hidraulicni korman :D

A tek da imaš Mitas ja sam stare (izlizane) Barumke zamjenil novim trajalom po blatu ide teže nego sa starim gumama :icon_hang:
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
E nikad nisam video kako radi sa tim uzanim gumama u sumi samo ove redovne a zavisi i kakv je teren ako bas onako kao bare u okolini Dunava ritovi i to ima bas muke ...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Sajla je u pitanju , za samoizvlačenje pri zapadanju ili slijetanju sa puta
 
E

el pibe

Guest
Odlična stvar moram nekaj i ja nabaviti.Ali za potrebe šume meni ne treba bit velike snage pošto drva nisu velika.Ali su na nedostupnim mjestima.Sajle ima dosta ak je drvo preteško odreže se pa pocuknem na više puta.Imam opciju možda pazarim neko vitlo od terenca 5tonsko pa nekaj pripašem.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
isti plug imamo Dobrodole. sad vidim da je i tebe bacao kad oseti tvrdo , jer se to kod mene redovno desava samo sto ga onda teram sporije i onda ide dole. ali hoce i traktor ceo u oranje da baci samo tako. ja sam mojeg i uvrnuo na srpu izgleda kad sam cupo panjeve po obali tako da ce ostati za podrivac kasnije. ali zato kad treba duboko uzorati je bog. terao sam ga i do 40cm . moracu da vidim sa jednim kolegom jednu bolju soluciju jednobrazca koji je dosta laksi za vuci. po podacima ovaj plug je 18col , samo sto smo ga na osovini priterali skroz sa zahvatom. sto se tice alternatora pogledaj zategnutost remena jer mi to sa naponom sumnjivo. obicno regler tako nece da zeza nego ako neka dioda strada
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Kolega Savo gume mu odlično stoje,
a kolegi el pibe-u savjetujem da dobro razmotri kupovinu vitla od terenca jer ova nova vitla za 300 tinjak eura vučne snage 5T ne valjaju ništa. Na svojem terencu posjedujem američko vitlo snage 4.3T i sasvim sam zadovoljan ali je i dosta plaćeno naravno uzeo sam novo.Naravno govorim o električnim vitlima.
Imao sam ja ideju stavit jedno na veliki traktor ali vitlo me košta koliko prednji hidraulik tako da na proljeće prednji hidraulik pa se onda komotno može još na to stavit ploča za kačenje na poluge sa ugrađenim vitlom ali ne elekričnim već hidrauličnim pogonom što je ipak bolje i izdržljivije te manje opterećenja za el.instalacije traktora odnosno alternatora.
Sve u svemu po meni je volan malog rusa puno bolje rješen od fergaća jer nije toliko direktan pa nema toliko udara na ruke ali hidraulika je hiraulika
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Puno više udara na ruke su na vladimirecu nego na fergi tj. volan se lakše otima iz ruku.
Ćaća kad je oro s vladimirom prešo preko grudve i volan mu bacio ruku skroz da je negdje udario nezna ni sam di, al je skoro otkinio nokat na palcu desne ruke, momentalno krv ispod nokta kao da se čekićem klepio.
 
E

el pibe

Guest
Znam za te kineze oni nisu ni u užem izboru.Ovaj kaj ja trebam nabavit je ispitana mrga iz 80tih.Možda čak i ručni rad nisam baš studiozno gledao.Ali imao sam ga prilike vidjeti u akciji.Taj auto i čovjek su u inozemstvu.Ak bude sreće nabavljam ja to prvom prilikom kad odem gore na sjever.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako izvuce dzip iz blata onda ce i vlatka sigurno . Tezina dzipa je i veca vecinom a plus je nizi i kad se zaglavi legne i podom u blato. po meni traktor ce lakse izvlaciti ,ali treba kvalitetan sto u inostranstvu sigurno ima
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
vica slazem se sa tobom u potpunosti kad budes im o vitlo neces imati potrebe traktor ni da ukopas kako mi to vec znamo jer ces cim okrene jedan krug odma zakacit i ode napolje
 

Najnoviji postovi

Na vrh