• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
Zdravo,svima,
Novi sam ovde clan.Inace vladeka sam kupio novog u Banjaluci 1986.god i dan danas ga imam i dobro me sluzi.Ima oko 3500 sati rada,mjenjo sam mu vec jednom karike i kocnice,lamelu.

Inace sluzi me odlicno radim nekih 5 hektara zemljeSa njim orem sa plugom olt-ovim 2x12 dubine 23cm do 28cm,tanjiram sa peticama,sijem kuruze i psenicu,kosim sa rotacionom,idem u sumu sa vitlom i siliram sa silokombajom sip sk80.

Inace zivim u malo vecem brdu pa sam ga poprilicno rasirio na felugama.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
I? Jesi li morao da budiš velikog brata da ga izvuče:icon_fU:

MA zasta???? Veliki brat idalje nema potrebe da izlazi jel se Vladimirec snalazi odlicno... Sutra planiram nove avanture,samo ako prestane ova vetrina!!!

Uf kad nabacim kabinu na Vladimirca ima da bude limuzina!!! Samo da nadjem kabinu novi tip sa sve blatobranima...

Ajde Savo nadji mi jednu kabinu da dodjem da uzmem....:icon_thumright:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Zdravo,svima,
Novi sam ovde clan.Inace vladeka sam kupio novog u Banjaluci 1986.god i dan danas ga imam i dobro me sluzi.Ima oko 3500 sati rada,mjenjo sam mu vec jednom karike i kocnice,lamelu.

Inace sluzi me odlicno radim nekih 5 hektara zemljeSa njim orem sa plugom olt-ovim 2x12 dubine 23cm do 28cm,tanjiram sa peticama,sijem kuruze i psenicu,kosim sa rotacionom,idem u sumu sa vitlom i siliram sa silokombajom sip sk80.

Inace zivim u malo vecem brdu pa sam ga poprilicno rasirio na felugama.

Ma stabilan je vladimirac koliko god to drugi osporavali , jednostavno težina ga čini stabilnim


@ćiro , teško druže da se nađe kabina , i ja sam je jedva našao imao sam sreću da sam ne otpadu je vidio na vrijeme prije nego što je bila zgažena , platio sam je cijelih 35e bez ijednog stakla i bez lijevih vrata koja sam naknadno napravio jer ni njih nisam mogao naći
Iskreno najviše me koštale one gume oko stakala , da sam znao da su vragovi tako skupi sve bih polijepio silikonom :icon_scratch:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Vidi stvarno ima , ali je 200e i treba joj remont , od toga ima samo dva stakla ostala nema niti gume oko stakala
Mislim da je malo povelika cijena
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
Pozdrav , jedan moj komsija ima kabinu na vladimircu od ursusa nekako preradjenu ili sta vec mada ne izgleda lose...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kod mene covjek stavio kabinu od imt 533!!!
Samo izgledaju malo smjesno blatobrani!!!
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
To je dobro ako nema bas za njega kabina , dobro je sto moze i od drugog traktora malo se doradi i napred :)
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ja trazim orginal kabinu od novog tipa... Nezelim nista da budzim...

Savo ako nesto naleti seti se mene odmah je uzimam... NAravno ako je nesto povoljno jel mi se ne isplati da dam 200+e za kabinu plus prevoz koji ce dosta da me kosta....
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Znam ja to ali moj deda se protivi kabini na Vladimircu neznam zasto...

Ali posto ga on vise ne vozi (nemoze zbog noge) vec samo ja onda se ja pitam...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Znam ja to ali moj deda se protivi kabini na Vladimircu neznam zasto...

Ali posto ga on vise ne vozi (nemoze zbog noge) vec samo ja onda se ja pitam...[/QUOTE
Mora da deda voli vjetar u kosi!!!
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Deda nece kabinu zato sto sa Vladimirca mozemo tamo gde drugi traktori ne mogu... Pod neke niske supe,a bio sam u prilici kod dosta komsija da sam mogao samo sa njim da se provucem negde....

Ali kad nemogu sa drugim traktorima necu moci ni sa njim i eto... Cim uspem da pronadjem neku kabinu odmah je montiram...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Možda je bolje da ipak ostaviš tako kako jeste za sušne godine.

Znaš kako po Marfijevom zakonu kiša pada kad nemaš kišobran/kabinu, može dobro doći kad je dugo nema. :)
 

VTZ995

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
21
danas sam skino alnaser sa traktora i vidim da su mi pikse poderane e sad me zanima dali se može umjesto piksi ugradit igličasti ležaji
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Znam da nije majstorski ali je funkcionalno kad mijenjaš piksu a rotor malo poderan staviš je u škripac i stisneš (ne jako ) poslije staviš u škrinju za zamrzavanje i ugradiš na hladno kad se zgrije taman je na knap malo zezancije ali ništa ne košta i radi ko pripasana piksa .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
U pravilu bi trebale ici pikse od grafitne bronce!!!
Grafitna bronca na sebe veze masnocu te ju na taj nacin podmazuje!!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
danas sam skino alnaser sa traktora i vidim da su mi pikse poderane e sad me zanima dali se može umjesto piksi ugradit igličasti ležaji
nikada niti jedan kotrljajuči ležaj neće zamjeniti klizni . točka
 

Najnoviji postovi

Na vrh