• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to sto svetli nije ni 10% .toliko i svecu da stavis bi skoro video a sto rekli ruzno pogledati do zla boga. bar bi socivo ofarbao bojom za felge ili vatrostalnom pa bi bar na 50-60% bilo reflektovanja. to sam nekoliko puta radio kad nisam mogao pronaci bolje farove. Srecna Nova godina ,jeste sa zakasnjenjem malo ali je od srca
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Oprezno sa lancima na točkovima , može brzo da se propne jer mu je tada vučna sila nevjerovatno ogromna ako naiđe na povoljnu podlogu
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Mio84 taj sistem spanera je idealan i dosta laksi nego onaj u x isto tako sam ja ljetos uradio ima nekoliko stranica i slike i prezadovoljan sam

UBONNJN.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Kaj ste napali čovjeka sa tim lampama.Koliko vidim ima na krovu radnu lampu i kaj više treba?Najvjerojatnije da čovjek radi sa traktorom na održavanju cesta onda bi nabavio i ugradio sve moguće svjetleće i zvučne signalizacije.Vidim da je unazad nekoliko godina uzeo maha trend preseravanja drndanjem traktorima po noći.Znam jako dobro jer sam na samom križanju i doslovce mi traktori prolaze ispod balkona.
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
Ma moracu ih zamjenit',skroz slabo svjetle inace oni su vise namjenjeni da osvjetle prikljucak a onaj gore je sila,on baca u daljinu,inace odrzavam tu instalaciju bas sam prije par dana i stop svjetla napravio,inace u mom selu stopke skoro da nema niko.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Ekipa sretna nova godina i da nam traktori dobro rade i zarade ove godine,evo zahvaljujem se na dosadašnjoj pomoći ,da izvjestim o situacijama sa kojima sam se susretao ovih dana,obučem se kao medvjed,gumene rukavice na ruke,ulja na sve strane i šarafanje,malo zamjeram rusu što nije razmišljao da bi bilo brže raditi gedorom al dobro,uglavnom žmigavci ne rade-mrdnem one nazovi osigurače-rade,promjenim za 3 kune gumicu na hidr.pumpi -ulje ne curi,naručio sam set gumica za klip pa kad stignu ...,podignem traktor u srednji položaj on leta po cesti umalo nisam sletio,raširim ga na felgama zadnji trap aprednji podignem i vidim da točkovi stoje ukoso -razlika pred. i zad. strane točka preko 5 cm,smanjim to na onoj poprečnoj štangi na 1-2 cm traktor ide kao violina,pravi majstor a nikad nisam dirnuo šaraf na traktoru,sad imam jedno pitanje u vezi bravice paljenja i grijača-nemogu izvaditi ključ van i odmah prvi položaj pali znači palim ga bez grijača,jel netko zna u čemu je problem i dal se da riješiti ili mora ići nova bravica,uglavnom zadovoljan sa za sada,poslikaću stroj kad stignem
 
E

el pibe

Guest
Taj ključ ne ide van iz bravice.Ne uzrujavaj se ako pali vozi.A rista jesi vidio poprečna štanga čini čuda:eek::
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako pali na prvom delu gde je grejac verovatno su kablovi od grejaca i alnasera zamenuli mesta. druga opcija moze biti da je hod za alnasovanje otkazao pa je zica prebacena na mesto grejaca. probnom lampom direktno ispitas dal ima napona na oba polozaja jer moguce je sve da radi na bravici ali onaj rele sa desne strane ispod instrument table da zeza jer sa njega ide za alnaser
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Ako pali na prvom delu gde je grejac verovatno su kablovi od grejaca i alnasera zamenuli mesta. druga opcija moze biti da je hod za alnasovanje otkazao pa je zica prebacena na mesto grejaca. probnom lampom direktno ispitas dal ima napona na oba polozaja jer moguce je sve da radi na bravici ali onaj rele sa desne strane ispod instrument table da zeza jer sa njega ide za alnaser
Pogledaću,on pali i na prvom i drugom položaju,evo uslikao sam ljuti stroj a sad sam primjetio da nešto fali u ovoj utičnici ispod kontrolne table
 

Prilozi

  • DSC03875.jpg
    DSC03875.jpg
    28.9 KB · Pregleda: 153
  • DSC03876.jpg
    DSC03876.jpg
    40.1 KB · Pregleda: 153
  • DSC03878.jpg
    DSC03878.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 154
  • DSC03881.jpg
    DSC03881.jpg
    65.5 KB · Pregleda: 150

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ne fali ti ništa , to je šteker za uključivanje ručne lampe za osvjetljavanje

A probaj zamijeniti žice koje izlaze iz bravice za paljenje grijač , zamijeni im mjesta
Ili prvo spoj kontrolnu lampu na grijač i vidi u kom položaju ključa ona svijetli
 

VTZ995

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
21
Odusto sam od starog anlasera i kupio sam u Mađarskoj novi brzi ruski anlaser za 760 kuna
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
Ja bi rekao da je visoko. Ja sam spustao traktor na najnize prosle godine.
Ovo je slika prije spustanja
user40528_pic3642_1390318682.jpg
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
Ko zivi u ravnom i blagoj obali moj je savjet je da bude na srednjoj fabrickoj visini jer nemas brige da ces nasjesti negdje,a ko zivi u velikoj obali npr. ja pozeljno ga je spustiti i rasiriti na felugama,u mom kraju su vecinom spusteni i rasireni zbog obale,jer je razlika u stabilnosti veoma znatna usta sam se i sam uvjerio.
Ruki- koliko ima radnih sati i koje je godiste kad vako dobro izgleda?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ovo je srednja podesenost pozadi koliko mogu oceniti jer je istovetno mojem. kad je u najvisljem guma pogonska dodje sa prednje strane uz sami blatobran.kod :Savorisa je bio u najvisem podesavanju koliko mi se cini i ako ga nije spustao
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Ko zivi u ravnom i blagoj obali moj je savjet je da bude na srednjoj fabrickoj visini jer nemas brige da ces nasjesti negdje,a ko zivi u velikoj obali npr. ja pozeljno ga je spustiti i rasiriti na felugama,u mom kraju su vecinom spusteni i rasireni zbog obale,jer je razlika u stabilnosti veoma znatna usta sam se i sam uvjerio.
Ruki- koliko ima radnih sati i koje je godiste kad vako dobro izgleda?
Ja sam ga podignuo jer mi u niskom djelovao prenizak međutim kad sam ga podignuo malo je previše sa suženim točkovima mi
se nikako nije sviđao,sad sam ga raširio pa je malo bolje,84-to godište 4500 sati od prvog vlasnika,djed umro prije god. dana unuk prodavao a nije ga znao upaliti,pronašao ga preko int. kupio i napravili ugovore i oko 2 popodne krenuo sa njim kući-pazi sad- na put od 220 km-27 l dizela-oko 12 sati vožnje sa pauzama
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Prvo da vas sve pozdravim i zaželim sve najbolje u Novoj godini! Novi sam na forumu, nedavno sam kupio traktor vladimirec t 25 u dosta lošem stanju i sad ga renoviram. Ubacio sam zupčanik na kardan na spojničku osovinu koji nije bio u traktoru kad sam ga kupio. Traktor je 79-o god. i ima kardan koji se uključuje na vuču točkova i sad mjenjač ne radi kako treba, dobiva opterećenje u hodu naprijed, blokira točkove, a nema šperu, a u rikverc ide normalno. Po zupčanicima se ne vidi da je negdje u duploj brzini. Traktor ima jednu ručicu mjenjača. Bio bih zahvalan za pomoć.
 

Najnoviji postovi

Na vrh