• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
I ja sam riješio moj problem , zamijenjena sva 4 ležaja na snopovima , zamijenjena tri zupčanika Z26 Z39 i Z18/31 , takodje nove distance na prednjem snopu , sve naštimano i sastavljeno tako da mjenjač se sada bukvalno ne čuje ni malo
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
pozdrav svim forumasima i ljubiteljima ruskih masina vidim da se pise o mjenjacu vec sma nekad spomeno al nisam dobio odg.nisam nikad rasklapo mjenjac na vladku pa neznam sta bi moj uzrok bio pod opterecenjem mi rucica reversa ide levo desno odnosno dolazi do podrhtavanja trese se i dolazi do odvrtanja rucice reversa pa moram cesto da je stezem . . . Sledeci problem ako je uopste problem jeste isto pod opterecenjem je zvuk koji dolazi iz mjenjaca kao da melje zupcanike mislim nije nesto preglasno al se cuje u smislu struganja i to se tako cuje vec od kako je kod mene nekih 200 rs.ulja su izmjenjana i ima ih dovoljno .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
napamet jako tesko reci sta moze biti .jednostavno skidaj poklopac menjaca sto pre pa da se vidi. i da melje nece doveka neg dokle bude materijala a obicno to bude prekasno.moze biti do lezajeva snopa reverzibilnog ,caura u reverzeru ,potrosenih zupcannika itd. sto cuda ali dok se neotvori i vidi tesko je ustanoviti jer jedan kvar poteze drugi i redom
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
ok hvala na odgovoru zasad nek miruje uzoro je i poseo za ovu godinu tako da ce zimu morati na otvaranje pa cemo videt stanje znaci nebi smeo da se cuje kao da melje
meni ovaj majstor sto mi mjeno lamelu kaze to mora tako ima on reduktore pa zata meni je bilo sumljivo al sam ga ipak poslusa i moglo bi da je pogresno....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Reduktori se čuju ali neznatno pod uslovom da je u reduktorima sve ok , znači bilo koje ''pjevanje'' iz mjenjača govori da nešto nije u redu , e sad koliko je to strašno to je već milion opcija
 
E

el pibe

Guest
Reduktori ne smiju rondati ako su lageri ispravni i k tome se kupaju u ulju,naravno ako ulja ima.Bogami Vladimirec ima kompliciran mjenjač ak ima milijon dijelova.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad se izlome svi zubici i delici bice i milion ,samo treba sto pre otvoriti i pretresti sve redom da nedodje do toga. jedna glupost moze dar mar da napravi i poprilicno novcanik da isprazni. preventiva je uvek najbolje resenje .u reduktoru su pravi zubi na zupcanicima pa se zato malo buke vise cuje, ali po tresenju rucica i buci pre ce biti u menjacu da je nesto krenulo naopako
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ma onu ručicu za naprijed-nazad trese i na mojima...malo loctitea i neće se više odšerafljivati...jače se trese kad šeraf koji ju drži popusti...
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
DARIJUS <> rucica koja sluzi napred i za nazad se trese mnogo dolazi do zvrcanja imam osecaj da ce da otpadne .

Buka u mjenjacu ili je u reduktorima nemogu da procenim tacno ali imam osecaj da melje ipak u mjenjacu najvise se cuje u trecoj brzini kad idem uz brdo i vucem prikolicu naprimer ako vozim trecom brzom onda mi se to desava nesto vise od pola gasa ako bi iso trecom sporijom onda mi je to pod punim gasom dok u oranju gde idem prvom ne cuje se da melje ista samo rucica reversa idalje pod opterecenjem se trese.

E sad molim ove sto se razumeju a ima vas ovde dosta da mi kazete odakle da krenem.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tebi znaci pravi buku vecinom treca brzina pa od nje i kreni. da su reduktori oni bi stalno se culi i sve vise pod vecim opterecenjem i vecom brzinom.a kod tebe to nije slucaj nego u pojedinacnim slucajevima tj . u 3 brzini. znaci menjac .poklopac gore i redom i pogotovu sklop od 3 pregledati
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
teško budeš kaj otkrio, dok se nešto ne polomi...:(giggle):

...ako trakotor ne ispada iz brzina, ja se ne obazirem...ipak je to rus...mora nešto da zuji...:(happy):
 
E

el pibe

Guest
Ako sumnjaš na reduktore,podigni zadnji kraj traktora i skini kotače.Onda cimaj za glavčinu da vidiš ako ima lufta.Zatim je okreči lagano naizmjence mijenjajuči smjer.Odma ti bude jasno ako nagdje ima luft ako negdje cvika ili se nešto melje. Preko kotača teško da češ nešto otkriti jer imaš preveliku silu.Ali prije da tebe mjenjač zeza.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da zuji i nekako ali da melje i trese jok. da vidis jednog vlatka ovde kod mene, nece da ga prodaju a radi mozda 10 cas godisnje. divota ga cuti kad prodje ulicom
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
vica i moga je divota pogledati kad prodje ne cuje se to od motora vani da melje nego ja u kabini cujem tu buku ono kao da zuji melje neznam kako da objasnim svedno sam imo u planu da ga sredjujem preko zime farbanje kocnice i tako sve da pozatezem pa cu usput i mjenjac otvorit moram da vidim sta je i sa rucice reversa tako da cu onda pretresti lezajeve mjenjaca i reduktora .....
 
E

el pibe

Guest
par slika od stare boje,temeljne i laka:drink:
 

Prilozi

  • 035.jpg
    035.jpg
    80 KB · Pregleda: 170
  • 036.jpg
    036.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 173
  • 037.jpg
    037.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 169
  • 038.jpg
    038.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 181

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovaj ce biti za dan a za po noci jos jedan ofarban u belo. ko da mora biti cigla boja ,ni moj nije fabricke nijanse . a boja najmanje bitna , samo nek je on ispravan i radi kako treba. mojeg sam farbao samo zbog policije da neizgleda ko krs inace cim tako nesto vide sledi prazan dzep
 
E

el pibe

Guest
Darijus,po noći nedem u traktor jer me je strah:icon_e_wink:Ma svaka farba je dobar izbor u mojem slučaju samo da nije ova njegova original jer ju jednostavno ne podnosim:icon_oak:A i ulje se nebu tak fejst vidilo kad počne curiti.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
razmisljam da na vladiku ugradim vodonik generator ... sta vi kazete o tome na ovu malu potrosnju da mu smanjim jos , nego neznam kako ce to uticati na motro zna li neko nesto o tome ....
 
E

el pibe

Guest
To ti još nitko od članova foruma nije ugradio na Vladimirca.Barem u Hrvatskoj jer nemreš dobiti ni certifikat za takvo nešto.A i cijena HHO uređaja je bila paprena.Za te novce najdeš Vladimirca u malo lošijem stanju.Jedino ako je netko možda ugradio na auto pa pretumbao na traktor da proba.Ali čisto sumnjam.Iskustva svakakva koliko sam pročitao,neki zadovoljni neki malo manje.Najbolje ako netko iz tvoje okolice to ima ugrađeno pa odeš i doznaš iz prve ruke.Taj je jedini mjerodavan ovo ostalo su samo priče i nagađanja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh