• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Još da dodam , ako je hod povećan onda bi morao da se razlikuje blok ili stublina a obavezno i radilica , ni taj podatak nemam
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Danas idem probati pojačati pritisak hidraulike,prije nego sam dirnuo onaj vijak namjestim nekakve panjeve ispod poluga i probam onako usput on se digne sa lakoćom i to u ler gasu,sam od sebe neznam valjda je istjerao zrak iz sistema il što već al je moćno,svaka čast,evo imam neku žicu viška ova zeleno žuta koja je spojena gdje strelica pokazuje i traktor i grije i pali u prvom položaju bravice a samo pali u drugom a kad je odspojena traktor ne pali kad ju prebacim na ovu koja je zaokružena traktor normalno grije u prvom položaju a drugom pali međoutim često se dogodi da kad upalim grijač automat počne čvrkati pa sam vratio žicu na prvobitno,vidi se na slici gdje ta žica ulazi a kud ide nemam pojma

E, ovako, u smjeru kazaljke na satu počevši od crvene, pa neka lila, svijetlo plava i siva. Svijetlo plava dovodi struju, siva ti ide na grijač, crvena na anlaser, a lila na relej ispod table, sve ostalo nije potrebno.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
U mojoj saobracajnoj pise negde oko 1600ccm i smesna neka snaga sto nema veze sa pamecu. neko je nalupao podatke ili sta vec a znaju se zapremine vecine motora. Samo za taj T30 A80 nisam siguran za zapreminu ili je jos forsiran motor na bos pumpi samo sto je lako moguce.moguce i da pecurke ventila budu vece pa je dobio tu jer kazes da je precnik klipa 105mm a to je i kod starije brace isto. Modifikacije su radjene vecinom sa drugacijom bos pumpom i vecim protokom i obrtajima poznajuci ruski sistem . Za promenu hoda klipa nekad je dovoljno samo druga klipnjaca i radilica bez promena ostalih ali to vec kao podatak pi se pronaslo
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Evo ovako vezano za cilindre na t-25!!!!
Sad sam doso kuc pa sam premjerio jedan cilindar od t-25 na kojem je puko ventil pa napravio dar-mar!!!!
Promjer klipa 105mm.
Hod klipa takodjer 105mm.
Posto sam ja vecinu sati na matematici presjedio na usima pa neznam izracunat koliko bi to bilo kubika ako je netko zainteresiran i zna neka nam javi:cool2:
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
picture.php


kod komsije na ovoj ploci pise 22 kw a ima t25 88g
 
Posljednje uređivanje:

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Čitajući ovu temu, koje ima fala bogu, vidio sam da t-25 ima koji se vrte na 1600, 1800 i 2000 okr te da su oko 31 , 34 i 38 ks. neznam točno jesam li to pročitao tu na forumu ili negdje drugdje ali to su podaci kojima ja baratam.

Mene muči kod ovog malog dupljaka jedino to što ima automatsku prednju vuču odnosno da ne radi u rikverc i ne drži na nizbrdici.

Možda nemam pravo ali i na internetu se vidi na jednom videu na snijegu da u rukverc ide dosta teže.

Ne govorim da ne valja, daleko do toga ali moglo se to i bolje napraviti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ima vuču u rikverc ali nema kočenje prednjom osovinom niti u jednom smijeru
Nezgodna stvar koja se meni desila sa T40 kojem prednja vuča radi istim principom kao i na modelima VTZ je to kada sam išao uz brdo po klizavom i prednja vuča je vukla uredno ali sam jednostavno proklizao i nije moglo dalje , kada sam pritisnuo kvačilo i kočnicu prednja vuča se isključila i ja sam se bukvalno stutnjao unazad jer me zadnji točkovi nisu mogli držati u toj poziciji iako su kočnice bile dobre
Znači veoma opasna situacija da ne pominjemo spuštanje niz brdo
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Ima vuču u rikverc ali nema kočenje prednjom osovinom niti u jednom smijeru
Nezgodna stvar koja se meni desila sa T40 kojem prednja vuča radi istim principom kao i na modelima VTZ je to kada sam išao uz brdo po klizavom i prednja vuča je vukla uredno ali sam jednostavno proklizao i nije moglo dalje , kada sam pritisnuo kvačilo i kočnicu prednja vuča se isključila i ja sam se bukvalno stutnjao unazad jer me zadnji točkovi nisu mogli držati u toj poziciji iako su kočnice bile dobre
Znači veoma opasna situacija da ne pominjemo spuštanje niz brdo
Nema kočenja klasičnog samo kočnicom ali ako je sve u pogonu koči motorom na nizbrdici i kočnicom smanjuješ broj okretaja motora ako teret tiska a ako je klizavo onda se držati vrata
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Najgore sto u svemu tome te norme su sve kod rusa ispisane u SAE normama. a to sad po novijim nema ni priblizno ako se preracuna. ali svaka njemu cast sta on uradi i sa tom snagom spram jacih rivala. Kod mene je 31ks po sae normi na tablici. i jos jedan za volanom heee
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Ljudi da vas pitam,jel imate šumske jednoosovinke,labudice,lafete ili kako ih već zovu,jel vladimiru previše 5 prostornih metara drva na masivnoj prikolici sa gumama 20 cola dugoj 4 metra tovarnog plus rudo,općenito na cesti i na blažem šumskom putu kako se ponaša ako netko ima iskustvo,dali ga diže ,dali mu lomi nešto itd.Imam priliku kupiti takvu prikolicu,koristio bih ju više za cestu ali i šumu al mi se čini pre glomazna i teška,nešto kao ova na slici,koristim tuđu sliku valjda neće tužiti
 

Prilozi

  • sumska-prikolica-ceza-slika-20636330.jpg
    sumska-prikolica-ceza-slika-20636330.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 738

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Moje misljenje je da mu to nije previse s obzirom na uvjete koje si naveo!!!
To bi bilo nekih 3.5-4tone tereta sto znaci da bi na traktoru bilo negdje 2.5-3tone!!!
Treba samo obratit peznju na bocne reduktore,ljudima se znaju s vremenom popustiti sarafi pa kad dodje do nekog melo veceg opterecenja onda se to sve razglavi!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh