• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
savoris@
E ovo radim za svog komsiju on te zvao jutros
slika sve govori
picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ako dobro vidim oni ricnovi koji su do ležaja su odlomljeni , znači treba ti ta flanšna , ovaj šetajući dio što si označio i fale ti one dvije kockice koje nose blokadu što budu na viljuški
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Okušao sam vladimira u malo težim uvjetima,rezultati su jako dobri,imam puno iskustva sa 533 i 539 a nikakvo sa rusom ,razlika postoji čini mi se u proklizavanju,izgleda da stvarno njegova težina puno znači
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Treba ali smo se čuli telefonom pa tako da je ispalo da nije dobio odgovor

Treba mu taj zupčanik,onaj što šeta po poluosovini i one kockice ne viljuški
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
pozdrav dali je tesko izmjeniti lezajeve od snopa trece brzine i kako da budem siguran da su otisli posto sam vec piso o tome kako mi se cuje da mi melje u trecoj i rucica reversa mi se trese levo desno
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Okušao sam vladimira u malo težim uvjetima,rezultati su jako dobri,imam puno iskustva sa 533 i 539 a nikakvo sa rusom ,razlika postoji čini mi se u proklizavanju,izgleda da stvarno njegova težina puno znači

Imam t-25 i 539 radim parcele male oko 0,5 kj. T-25 je bolji u oranju, tanjuranju, u šumi (sve gdje ne treba duplo kvačilo). Mana mu je što nije okretan u malim parcelama kao 539.
I jedna vrlo bitna stavka potrošnja goriva po odrađenom poslu.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Treba ali smo se čuli telefonom pa tako da je ispalo da nije dobio odgovor

Treba mu taj zupčanik,onaj što šeta po poluosovini i one kockice ne viljuški

Dobro Savo,jer i ja sam imao taj slučaj,isto puklo,ali samo taj tanjurasti zupčanik,pa sam zato rekao da treba taj,jer je on po mojem mišljenju dosta slabiji u odnosu na ovaj šetajući. Kad smo već kod te špere,prijatelj ima stariju liniju,sa okruglom haubom,a razmišlja o ugradnji špere,pa ga zanima koja je cijena zupčanika,večeg,manjeg,vilice i svega ostalog. Jel znaš koja je cijena? Davno sam dobio mail adresu od Miloša Stakića,nabavio mi taj tanjurasti zupčanik,ali mi sad on neodgovara na mail,da mi se raspita za to za frenda.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Oko 100e su oba zupcanika , kockice mislim 5e , e sad ni ja neznam tačno šta mu treba za ugradnju na staru liniju , mislim da je neko to ovdje već ugrađivao ma možda se javi sa podatcima


@kukas , ležajeve možeš zamijeniti i da ne rasklapaš mjenjač (što nije moja preporuka jer je bolje otvoriti i vidjeti stanje)
Znači samo skineš one poklopčiće sa strane i biće ti sve jasno , ako budeš tako mijenjao nemoj sve da povadiš odjednom , mijenjaj jedan po jedan
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
pozdrav dali je tesko izmjeniti lezajeve od snopa trece brzine i kako da budem siguran da su otisli posto sam vec piso o tome kako mi se cuje da mi melje u trecoj i rucica reversa mi se trese levo desno

Nije teško ali puno posla,A kako češ znati dali su ležajevi u pitanju, sa desne strane ti je osovina dosta izvučena van skini poklopac ,otpusti veliku maticu i pokušaj mrdati osovinu vidjet ćeš dali ima luft na ležaju tu ti ima jedna piksna koja zna da se pojede pa dobije dosta luft sa lijeve strane isto imaš poklopac pe možeš da upreš s nećim osovinu i pokazat će dali ima lufta , obrati pozornost na caklinu kuglica i košuljica jer ležajevi nemoraju imati lufta ali ako je caklina oštećena onda jako zuji.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
dali bi vam bio problem neku sliku postaviti da vidim dje tacno da gledam jer stvarno neznam nista oko ovog mjenjaca mada volim sarafanje do sad nisam imo potrebu na tako za mene povelik poso al uz vas se ne sikiram dosta sam tako sam resio
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
picture.php

Kako se na pogonu ove pumpe dosipa ulje i koliko ide.
Ovaj seraf iza pumpe koji se nalazi na zvonu izmedju motora i mjenjaca isto ispusta nekakvo ulje ? Koliko ide ulja i otkud e sipa?
Osim u motoru,hidraulici,zracnom filteru,mjenjacu,bospumpi,bocnim redukrorima i pogonu hidraulicne pumpe ima li jos kakvo ulje za zamjeniti.
 
Posljednje uređivanje:

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
evo ti slićice poklopćiča koje trebaš skinuti da provjeriš ležajeve
 

Prilozi

  • CAM00101.jpg
    CAM00101.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 181
  • CAM00102.jpg
    CAM00102.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 172

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Tebi su dve pumpe u tandemu tako da je drugacije spram nasih tenkica. tu ni kolicina ulja nije ista sigurno a otprilike se sipa na dva mesta. Posebno u gornje i donje kuciste ali proveri opet. Vidim dva vijka za ispustanje ,jedan na zvonu odozdo a drugi na donjem kucistu pumpe pa zato pretpostavljam da se sipa zasebno. sipa se na slican vijak odozgo negde kod rucice za ukljucenje pumpi a drugi bi trebalo da bude na vrhu donjeg dela kucista ako ima. Za kolicinu ces morati katalog konsultovati jer kazem nije isto. Za gornje kuciste nivo je otprilike do 2 vijka odozdo na onoj trapeznoj plocici gde je iza viljuska za ukljucenje.odvrni taj vijak i potece ulje kad je dosta. za donju moras videti jer slican je nivo dokle bi u kucistu trebalo biti al nevidim po cemu da nadjem otprilike
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
evo ti slićice poklopćiča koje trebaš skinuti da provjeriš ležajeve

hvala cim uspem do vremena skinucu da proveri i jos nesto dali je moguce da zbog lezaja se trese rucica reversa podrhtava toliko da svako malo se odvrne onaj saraf sto zateze rucicu za osovinicu koja ulazi u mjenjac
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Evo ovako nije mi baš jasno o kojem se (šarafu i osovinici što ulazi u mijenjač) radi tako daće biti potrebno dodatno objašnjenje ili bolje neka fotka .Ali u svakom slučaju da bi došlo do takvog trenja nešto bi moralo biti jako oštećeno ,dali ležaj?u što sumnjam jer vjerujem da bi se već razletio . Zato kolega skini dekliče i provjeri ležaje i obavezo obrati pozornost na onu čahuru sa desne strane ona zna da radi velike piz..... velika je greška što je čelična pa se potroši i onda dobije veliki loker gdje bi stvarno osovina mogla prenositi udarce na ručicu mjenjača.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Ljudi a šta bi moglo bit u pitanju-kad je mjenjač u položaju kretanja naprijed za vrijeme vožnje čuje se zujanje iz mjenjača a kad je u rikvercu nečujan je,dosta je to glasno i mislim da nestaje na nizbrdicama i kad stisnem kvačilo
 

Najnoviji postovi

Na vrh