• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ta cijev je sada kraća za 10tak cm jer nije mogao da uđe u garažu u kojoj će da boravi
Ma dužina cijevi ne utiče mnogo , njemu je kako sam ja shvatio najbitnije da je što veći lonac , naravno sa prigušivačima u sebi
Jer njega zeza ono 1-2-0-0 pa jako udara u uši

Pošto sam napravio na rusa auspuh od inoxa najvjerovanije da će i moj stari vladimirac biti počašćen sa istim
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Evo moje inovacije po pitanju auspuha...
22-03-150741.jpg
[/IMG]
22-03-150742.jpg
[/IMG]
Samo da napomenem da je po pitanju zvuka pravo rešenje, ali ću ga odšrafiti brusilicom, pa ću morati nazad na projektovanje, jer ima nekih konstrukcijskih nedostataka...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ideja je dobra , ne sviđa mi se što je naftovod blizu auspuha
A i ova spona ako je smotan lijevi i podigne se lijevi točak mislim da bi se ljubila sa auspuhom , možda
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Potpuno si u pravu...:icon_pray:
Što se tiče naftovoda, tu nema nikakvih problema...
Sada razmišljam da ga okrenem nazad i nadam se da ću time konačno rešiti pitanje auspuha, bez da naknadno opet moram da nanovo konstruišem...
Usput, neki dan mi je semering spojničke prema motoru otpevao svoje, prostor koji zauzima lamela je bio sav od motornog ulja, pa me zanima koje su dimenzije tog semeringa i kako da tražim taj deo od prodavca?
Baš ovako kako sam i napisao ili drugačije?
Vašar u Rumi je u Petak, pa da znam šta da tražim?
Dakle naziv dela i njegove dimenzije?
Hvala...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa neznam i nazad koliko bi imao prostora za taj lonac


Tražiš zadnji semering radilice , dimenzije 85X110X10, mada to svi trgovci tamo znaju ali eto , nije zgoreg reći
I ja sam mislio u Rumu trebalo mi je nekih stvarčica za moje krševe
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Ako odlučiš ići za Rumu na Vašar, onda je to jedinstvena prilika da se upoznamo, zar ne?
Čisto da vidim koji je to čovek s druge strane ekrana, a koji je tako temeljno apsolvirao rusku tehniku...
A možda smo se nekad i videli, a to ne znamo, skoro svaki Vašar idem za Rumu, i vrtim se po odeljku s delovima, ili tražim za sebe ili samo snimam šta svega ima...
To mi je svojevrsna raozonoda, ne moram ništa kupiti, ali ovaj put da, jer ne mogu da teram traktor ovako, a taj deo nije skup a zadaje toliko muke...
Detalje možemo na PP...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa i ja stalno se muvam tamo po onom brdu gdje su dijelovi za ruske mašine i tamo po onome dijelu gdje je stara roba

Ajde na PP onda
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
Evo da se i ja pohvalim da rus i nije tako slab u oranju,ima sasvim dovoljno snage.
Sa plugovima 2x12 ore bez ikakvih problema,iako je zemlja srednje teska i glinovita.
Slike sve govore,a dubina je 26-28cm i sve ide prvom brzinom,nema uspona uz koji nece prvom ici,a u ravnom na dubini 25cm ide cak trecom na pola gasa.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


A evo dokaz kvaliteta danasnjih djelova,ovaj zupcanik od 1. i 2. brzine je ugradjen prije 5 godina i evo koliko je izdrzao.na kraju sam vratio njegov stari original koji je greskom majstora bio i izvadjen i ako je neostecen.
pola dana posla,ali masina je opet na visini zadatka sto se vidi na prethodnim slikama .

picture.php


picture.php


picture.php
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Nije baš sve ni u kvalitetu dijelova , ima nešto i u podešavanju mjenjača i zupčanika :(wasntme):
Ovaj zupčanik nije ulazio dovoljno u onaj veliki
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
pa vidi se na ostatcima da je uklapao jer su ostatci sa slike istroseni do krajnje ivice,ali od njih 15 zubova samo 6 je otkinuto.kad sam rastavio mjenjac bio je u brzini i uklopljen.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Evo da se i ja pohvalim da rus i nije tako slab u oranju,ima sasvim dovoljno snage.
Sa plugovima 2x12 ore bez ikakvih problema,iako je zemlja srednje teska i glinovita.
Slike sve govore,a dubina je 26-28cm i sve ide prvom brzinom,nema uspona uz koji nece prvom ici,a u ravnom na dubini 25cm ide cak trecom na pola gasa.

Da odmah eliminišemo zabunu oko ovoga , tvoj mjenjač je usporeni (noviji model) i njegova prva je dosta sporija od prve od starijih modela vladimiraca pa zbog toga možeš da vučeš plug dosta lakše nego ovi stariji
A plugovi su ti ''povozni'' pa i to dosta utiče

Opet ponavljam , zupčanik nije dovoljno ulazio jedan u drugi
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
I ja mislim da mi je usporena prva u odnosu na starije modele iako je traktor 84.godiste,moja prva je kao treca spora kod 539..tako da to dosta znaci,a upravu si Savo i sto se tice plugova,dobro su nastimani,dobri su lemesi a to dosta znaci.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Kad sam vadio šipke od viljuški van iz mjenjača upala mi jedna kuglica od brave u mjenjač, nemož je nać da si Isus. Šta mi je činit?
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Jebaji ga taj gibljivi baš nemam, imam teleskopski. Ulje sam ispustio, ali ga na dnu u ponekim pregradama još ima oko 1 cm, što je dovoljno da prekrije kuglicu. Sumnjam da je pala negdje oko donjeg snopa onog konusnog i tanjirastog, tj. to sam vidio di leti, al ko da je u zemlju propala.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A gle najbolje da ju nadjes,a i ako ju nenadjes nevjerujem da ju ulje moze dic gore pa da zaglavi?
Al opet rizik postoji?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Podigni levu stranu zadnju traktora i naspi nafte sa leve strane menjaca i trebalo bi da je slije na rupu ili ce se bar primetiti gde je
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ne vjerujem da će nafta pomoći , samo ostavi preko noći otvoren donji čep i ujutru mora biti prazna kutija od ulja

Džepove imaš u zadnjem djelu ispod doferencijala , pa onda tamo gdje je oslonjen onaj zupčanik koji tjera malu osovinu od radnih brzina , i naprijed gdje se zupčanik spušta prema kardanskoj osovini
Tu je negdje , ako imaš kompresor duvaj svugdje da je pomjeriš , ali ispod stavi neku kanticu ili slično da je dočekaš ako ispadne

Na temu te kuglice , sklopio ja mjenjač na T40 i sve uradio još samo ostala ručica da se montira , i natjera mene vrag da kompresorom izduvam oko tih kuglica , ona iskoči na gore i tačno pogodi na onaj ''H'' otvor i upadne u mjenjač , u h jesam se napsovao mamicu mu rusku
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Skoro ti nece pasti na pamet da vise kompresorom izduvavas. Ma nesto kad hoce ono tako ispadne da se moze krstiti sa obe ruke i nepomaze. Imali smo davno problem slican na starom pezou da kad smo sve sklopili upadne velika matica u rupu gde je zamajac. A nema gde da izadje i ponovo sve skidaj a sabijen ko presom. Sto reko ti nema sta mu nismo pomenuli da mislim da se konstruktoru dobrano stucalo. Danas nabavljeno cedilo sa mesinganim levkom za 3 eur i pinjon za sat za 9eur
 
E

el pibe

Guest
Vica jesi li saznao koja brtva paše na taložnik?Ja sam pokušao u autodijelovima ali nisam imao sreće.Sreo sam nekog mehaničara veli da paše od nekog Mercedesa samo dolazi u kompletu zajedno sa filterom nema posebno da se kupi.U međuvremenu sam našao neki oring malo manje dimenzije pa iskače iz utora.Sada je na pripasivanju,rasteže se već dva tjedna nataknut oko čaše taložnika,još dan dva da odradi i bit će original:D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh