• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
negde oko 1700rpm motora ali zaboravio sam tacno broj obrtaja. znm da je skoro pun gas
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Aha. Idem raditi sjeckalicu granja,pa me to interesira. Da znam zbog brzine kojom ce se morati vrtiti kardan da dobijem veci broj okretaja sjeckalice.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
E ljudi sad sam skinuo alnaser,definitivno je otisao,zupcanik se okrece na osovini,ima i nesto slicno ko lezaj,i to se seta po osovini,ima puno opiljaka zeljeza. Misterija rijesena.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Alnaser=zrakoplovna tvrtka i aerodrom u Bagdadu kaj ima tamo isprobavati sa šerafcigerom?:(giggle):
Anlasser(Anlaser)-dolazi od njemačke riječi anlassen(staviti u pogon,pokrenuti):eek::

oooo...
kaj avioni ne pale na šerafcigere?:icon_cry:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ono ti je kvačilo, u jednu stranu ide u prazno a u drugu drži. Bar bi tako trebalo. Ako trebaš savjeta nabaci slike ako ne onda nosi majstoru.
 
E

el pibe

Guest
oooo...
kaj avioni ne pale na šerafcigere?:icon_cry:

Ne bi znao nemam avion.Samo znam da se nesmeš šetati sa šerafcigerom po aerodromu.I mislim da ne bi bilo dobro ući sa šerafcigerom u avion odma si sumnjiv.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Nemogu dodati slike,izbacuje mi neku gresku. Kako sam skontao alnaser ne uklapa dovoljno,zbog toga ima puno opiljaka zeljeza.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Jutro forumasi,moze jedan savjet?Mogu povoljno kupiti alnaser od t40, sta mislite kako bi Vlatko s njim palio!?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
U principu njihovi originalni alnaseri su sporijeg tipa ali mogu duze verglati i robusni su. Od T40 je samo vece snage i treba veci akumulator sto znaci ispod 110-120Ah nikako
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Imam u ponudi neki brzi,Češka proizvodnja al nije Magneton. Cijena 100€ nov. Sta mislite o cijeni? "vica",hvala na odgovoru,znaci da time nista ne dobijam!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ja tog brzog već četvrtu godinu imam i nikavih problema ne pokazuje...štoviše i dekompresor već rijetko koristim...okreneš ključ i pljas, ne zna vlado ni što ga je snašlo a već motor radi...:(giggle):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Može od T40 bez problema da se stavi. I ne treba akumulatorska stanica kako vica kaže.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
"gordan 1982" jel kod tebe Magneton ili neki drugi,kako pali,koliki akumulator treba za njega? Kod mene su neke cudne cijene tih brzih,ima nekih kineskih ili korejskih,nisam siguran,oni su jeftiniji,imaju poljski,ceski(dvije vrste) i neki ruski (neznam jesu brzi). Velike su razlike u cijeni,tako da neznam sta kupiti. Mogu i svoj uraditi za malu lovu ali kupio bi nov da nemam brige. Sta je najpametnije?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma svi ti brzi su isti bez obzira na proizvođača (večina isprobana u praksi).
Ako popravka starog nije puno para ja nebih ni uzimao novi nego njega sredio,
 

Najnoviji postovi

Na vrh