• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Jeftin je i motor mu ima nevjerovatno puno snage što mnoge zavara uključujući i ruse jer su ga toliko opteretili,u nekim situacijama mu težina koristi,drag je on meni svejedno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@ruki , već nekoliko puta sam na njivi testirao odnos T25 vs IMT539 i veoma dobro znam šta koji može , tamo gdje IMT zapada u blatu i nemože sam da prođe ja provučem brazdu
Kada oremo , ja sa mojim alkarom starim 30tak godina a na fergi potpuno nov IMT plug , oba 12 cola a fergo je jači za cijelih 8ks što je negdje otprilike 20% i nije zanemarivo , znači nedam mu pardona ni sekunde , probano sa nekoliko različitih IMTova.
Da vladimirac ima tu famoznu ''finu'' hidrauliku koja pridiže plugove pri većem opterećenju fergo bi samo mogao ostati u retrovizoru.
O razlici u potrošnji pitajte protivnike :icon_butt:

Ruski traktor jednostavno moraš da ''svariš'' , a da bi ga koristio u potpunosti moraš i malo ''po ruski'' da razmišljaš i funkcionišeš.


@dado , provjeri taj radni ventil , pod rukom mora da bude otpora pri pumpanju pumpe drukalice , nije dovoljno samo da čuješ da se nafta vraća u rezervoar , to može da se desi i sa otvorenim radnim ventilom.
I još nešto , da bi mi ovdje mogli da ti pomognemo moraš da nam daješ tačne informacije jer je jako teško ovako sa daljine detektovati te ''delikatne'' probleme , zamisli da ja tebi kažem da mi nešto krči u mjenjaču i očekujem odgovor sa detekcijom kvara :icon_scratch:

Dim ? Kada ga ima i koliko ga ima ? Nije uslova da je dim samo crne boje , interesuje nas i svaki drugi.
Javlja li se da bi upalio?
Kažeš na cijev od dizne izlazi vazduh kada je odvrneš i verglaš?
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Imam 30-ak litara. Kod mene je mjenjac OK,sve pohvale za njega.
30 litara ti nije dovoljno da upališ,natoči 10 litara još i prvo nadrukaj dok ide teže onda mu daj ručni gas do kraja i počni ga palit i istodobno drukaj Ac pumpicu,naravno ako možeš sam jer sam ja uspio tako na brzinu upalit da ne spališ anlaser te da opet ne moraš skidat lajtungna dizama.
 

klojbi

Novi član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
13
Što kaže Savo na muci se poznaju junaci je feki udobniji okretniji ali isto tako bučniji po zimi kabinu ima promaju a po ljeti saunu jer nije odvojena od motora a po pitanju prenošenja snage na podlogu netreba trošiti riječi!Dado prepravi mu dovod nafte da ima prirodni pad odvrni onaj ispust nafte na rezervoaru i probuši ga onda staviš u tu rupu cjevčicu cca 5.cm da nevuče trop sa dna također na drugu stranu navari tanju cjevčicu za crijevo dolaza i topla preporuka sve filtere izbaci i stavi jedan od auta tipa golf1 fiat tipo regata i onda može raditi i sa 5 .l nafte u rezervoaru ja od kada sam to prepravio više nemam problema jer ac punpa je jednostavno nemoćna dovući naftu iz tako duboka rezervoara!
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Skinuo sam filter goriva, cekam da stigne novi pa nastavljam dalje. Pokusavao sam sve moguce kombinacije,al neide.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Odvrni cevi od dizni dole kod pumpe .Vidi kad verglas dal baca naftu .Ako nebaca odvrni element polako ali pazi da neiskoci i pogubis delove jer ima opruga. Jedan odvrnes i ponovo zavrnes dva tri navoja povuces dekompresor i izverglas dok nepotece nafta. Ako izbacuje naftu stegni element i stavljaj cevi i ponovo izverglaj da se cevi napune i probaj paliti. Ako nebaca naftu onda ce biti veselje naci gde zeza .Mozes probati i bez filtera jer i oni hoce zezati a za kratko nista mu nece biti
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Sve sam isprobao,bilo je zraka u sistemu. Uspio sam upaliti na vucu. Skontao sam da je do alnasera,vjerovatno do cetkica ili do rotora,izgleda da vrti na samo 2 cetkice. Odlucio sam izbaciti filtere i ugraditi filter od TAM-a,i naravno izbaciti predfilter.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Po tvojem pisanju i objašnjavanju problema tebi niko živ sa foruma nemože pomoći , sad je alnaser,sad je bravica,a sad filteri.
Jbga odluči se na koji kvar prvo da se koncentrišeš(mo).
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ma ljudi neznam odakle da pocnem,vecinu stvari sam rijesio. Filteri su katastrofa,skoro se raspali,bili su losi spojevi,sve sam ocistio. Dolazio je i majstor,covjek ostao 2 sata,nista nije mogao skontati,jer je situacija komplikovana,traktor vergla,ali slabo,dima nema nikakvog. Juce posle podne sam uspio ozraciti i upaliti na vucu,ostavio sam da radi 1 sat,ugasim,probam upaliti ali nece ni vruc. Znaci,muci me to slabo verglanje,mislim da je do alnasera. Sta mislite da stavim alnaser od T40,pa da probam upaliti? Oprostite na losem objasnjavanju u proslim postovima,ali situacija je bila takva da sam svakog dana otkrivao neki novi nedostatak(kvar).
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Znam slučaj gdje su se filtri raspali i smrad je ušao u bosch pumpu i pumpa je blokirala.
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Kolega Ruki uopce nemogu dokuciti koji si traktor pokusao opisati u svom izlagsnju,to nema nikakve veze sa ovim traktorom koji ja imam ili su mozda 78 radili neku specijalnu seriju pa je jedan zavrsio kod mene . Moj traktor funkcionira u svojoj kategoriji savrsene naravnp sa prikljuccima koji su mu primjereni i nista nelomi ,a vjetojatno treba imati osjrcaja za tu masinu .O fergisonu necu nista komentirati ko ga je imo zna sta je to
 
E

el pibe

Guest
Kao prvo dosta je sa usporedbom Fergusona i VTZ-a to su dva svijeta i dva traktora različita.Niti imaju sličnu mehaniku a bogami niti ne nalikuju jedan na drugi.Eventualno se mogu koristiti gume iste dimenzije kod mene čak ni to ne paše.Ako netko zna koji djelovi si pašeju međusobno slobodno nek me kontaktira.Tko vidi neku sličnost između ta dva traktora mislim da ima velikih problema sa vizijom i zbiljom.Zakaj VTZ-a nitko ne uspoređuje sa Tomo Vinkovićem ak niš drugo imaju 32 konja?Samo opet ja ne vidim nikakve sličnosti jedino kaj su jedan i drugi traktori.Nego "dadooo" ajmo polako,rekao si da traktor nije radio skoro ništa (2 Godine).Tu se treba krenuti od svega:Filter zraka(spužva),taj ti se garant raspao,filteri goriva su se raspali.Predfilter(taložnik)mora biti bez njega se nemoj voziti i naravno mora biti čist.Ako misliš bez njega nabavi si plastični rezervoar od PE(plastike) i svaki put prije nalivanja procijedi naftu preko finog filtera za farbu inače se ne budeš dugo vozio.Čitav sistem goriva pročistiti i proventilirati.Ako je sve u redu sa mehaničkim dijelom Vladiša ima da pali na "KORAK".Ako to ne ide znači nekaj ne štima najprije sa bosch pumpom i možeš ga šlepati do Londona.Kad pali na korak, tek onda se možeš lagano igrati sa strujom i njezinim problemima..
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Danas sam cijeli dan cackao oko Vlatka. "el pibe",mogu ti reci da si u pravu,filter zraka se raspao,gumice su u losem stanju,nesto sam i promijenio,bakarne podloske(brtve) takodje lose. Sad pali na vucu na metar,znaci samo to slabo verglanje ostaje nerijeseno,moguce da je do alnasera.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Precackaj prvo glavne kablove tj njihove spojeve od akumulatora do alnasera. Sklopka za masu je cest slucaj da zeza i tu gubi kontakt.Kod mene je izbacena skroz i direkno masa ide .Ako ni tad nevergla brze otvaraj alnaser i remont celog. Biksne cetkice i lezista cetkica obavezno ocistiti i oprugice najbolje promenuti koje guraju cetkice. Postoji mogucnost da je probio i rotor pa slabo vergla jer to je kod mene bio slucaj.Ali znaci probaj redom i najlakse je jace kablove za prespajanje staviti za masu i probati direkno alnaser
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
...ili uzmi šerafciger i spoji ga direkt na alnaseru, pa ćeš vidjeti dal te zeza instalacija...pa onda po vicinom naputku dalje...
 
E

el pibe

Guest
Alnaser=zrakoplovna tvrtka i aerodrom u Bagdadu kaj ima tamo isprobavati sa šerafcigerom?:(giggle):
Anlasser(Anlaser)-dolazi od njemačke riječi anlassen(staviti u pogon,pokrenuti):eek::
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
DARIJUS spajao sam i direktno,isto vergla. Moram probati sve ocistiti, al najvjerovatnije da cu morati mijenjati alnaser ili svoj remontovati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh