• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ma isto on vergla i hladan i vruc,motor je extra, na iberlauf skoro nista. Palio je on dobro iako mi je akumulator los i samo 72 Ah,i jedne prilike mi zaglavila bravica za paljenje,ja pustio kljuc,on vergla,ja se naljutim i puknem rukom po kontaktu da bi ga iskljucio. Otad slabo pali. Na polet pali na metar. Zaboravi napisati: kad sam puknuo rukom po kontaktu,pocelo je iskriti ispod instrument table na desnoj strani.
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Po tvojoj procjeni vrti li dovoljno brzo da bi upalio ili vrti sporije nego prije?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Onda poriktaj alnaser i instalaciju i zamjeni taj tvoj los akumulator ili probaj palit preko kablova pa ces vidjet dali ce onda upalit normalno?
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Alnaser sam prosle godine uradio. Probacu sa drugim akumulatorom. Moze li biti nesto do instalacije?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Najbitnije ti je da je kabal i sklopka za masu kako treba isto tako i kabal onaj debeli sto ide na automator zdrav i odgovarajuce kvadrature ostala instalacija nije bitna,,,
 
E

el pibe

Guest
dadooo, ovako problem ti je tamo di si i rekao ispod instrument table na desnoj strani.Ispod imaš relej 12V sa četiri žice tamo ti se nešto otpojilo i nema kontakt.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Pozdrav ljudi,jel netko prodaje donju poteznicu za vladimira?

Evo ti broj oglasa iz njuškala čovjeka koji prodaje dijelove za vladimirca, možda ima poteznicu.
Oglas broj 5930655
Sretno pri kupnji.
 

klojbi

Novi član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
13
Kao što kaže elpibe možda zeza taj rele možeš ga raspertlati i onda taj relej prstom stisni i on kreće sa alnasovanjem naravno uz kontakt ako dobro vrti onda je do njega ako ne onda prekidač kontakta ili masa tamo kod sirene je negdje žica mada prvo nafilaj aku možda je na izdisaju provjeri ga spajanjem multimetra i zaverglaj bez dekompresora ako napon pane ispod 9.V znaj da je gotov!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Zar nije lakše probati direktno na alnaseru spojiti alnasovanje ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Mislim da to nema veze sa releom jer automat ukopca i alnaser vrti,moze diti i da automat dobro neprespoji struju na motor.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Kontakt se grije. Otvarao sam relej,sve uredu. Sad sam primjetio da mi je oksidirala jedna zica na automatu.
 
E

el pibe

Guest
Teško je skužiti kaj te muči:icon_eyes:Svega si nabrojao.
1.Bravica za paljenje ti je zaštekala
2.Udario si po kontakt bravi(prekidač mase) da ugasiš traktor
3.Nakon udarca počelo ti je iskriti ispod instrument table na desnoj strani.
E zato sam napisao da mora pogledati ispod instrument table jer tamo se nalazi relej i on bi trebao krepati prije bravice ili prekidača mase koliko se ja razmem u struju.A automat ni anlaser nigdi nije bio spomenut i nisam ni dospio do njih.A grije se onaj dio strujnog kruga di je najslabija kvadratura ili di su spojevi loši.A ima još stvari koje mogu štekati na Vladimircu ima tu još i obični prekidač koji sprečava start motora dok je traktor u brzini i tak svega po malo.Podosta sam se ja upoznao sa strujom na Vladimircu i ne sviđa mi se tu svašta.A i teško je znati tko je što mijenjao i prespajao.Nego jesi li sad sredio automat i da li mašina pali to je najbitnije?
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Jutros sam ga upalio na guranje,cijeli dan sam radio. Pali on vruc sa dekompresorom. Ujutro cu provjeriti,akumulator se dopunio. Ujutro javljam rezultate. Takodje sam ocistio vijak i zicu na automatu sto je bilo oksidiralo. Zna li neko razlog oksidiranja? Hvala svima na savjetima!

Jos nesto da Vas pitam. Koliki akumulator preporucujete za Vlatka,moze li 100-110 Ah?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Hvala puno,kupicu 110 Ah,malo je skuplji od ovog 100 Ah. Pitao sam Vas iz razloga sto sam cuo od jednog druga da nije mogao paliti uredno bez aku od 140 Ah.
 

Najnoviji postovi

Na vrh