• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Od kojeg traktora je razvodnik
EL pibe :Ja vučem spremač zahvata 1.9m bez poteškoća imaš negde i video idem prvi put 2 a drugi put 4
 

rus123

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
27
Momci,na vladimircu nemam izvod..prikljucak za kipovanje..a nigde nema ni izvedenog prikljucka na razvodniku do rucke za kipovanje pa ni bilo kakve cevi predvidjene za to,ili ja tu nesto nisam zapazio sto bi trebalo.
Ajd pomozite oko toga kako da uradim prikljucak...u pitanju je onaj model sa oblom haubom iz 72godine..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa provedi cijev ili crijevo od razvodnika do nazad.
Na razvodniku spoj na bilo koji priključak pored onoga velikog holendera koji dolazi sa pumpe.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Savo,jel ti znas mozda koja je razlika u kardanu za obicne traktore i Ruse? Jel je samo u onom prihvatu,u broju zubi ili je za Rusa mozda jaci?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kardan je isti sem neke serije gde je drugaciji broj nutova na izlazu pa neodgovara ovim standardnim kardanima , ali to je retko isporucivano sa takvim. Evo vam jedne informacije o drug lageru. Postoji istovetan lezaj od nekog francuskog kamiocica ali je kvalitet mnogo bolji od oviih a cenom su skoro isti. Savorise kod Milosa se mozes raspitati za taj lezaj od cega je ili da ga ja zovem da se zna tacno ako bude hteo reci. To sam skoro od njega saznao.
 
E

el pibe

Guest
Vica,imam ja takav izlaz kardana sa 8 nutova.Meni su ga isporučili samo tako.Ali je skinut i dobio je počasno mjesto na ormaru u radioni:icon_lol:Dok ne nabavim neke ruske priključke čeka u pripremi.Ja sam ga nazvao colt.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Setvospremac nemoj ni slucajno praviti zahvata preko 2m.Zemlje gde je sabijenije se vrlo tesko rade i motor ce izgoreti. Valjci cak najvise odvlace snage.I nebi bilo lose pojacivace opruga S uzeti. Ja i drugar smo sad njegom setvospremas doterali bez 6 opruga za 4 casa rada. Zahvat 2,6m a vukao imt567 i hoce prsnuti motor koliko je teska zemlja za spremiti. Bilo je mesta gde 2 nije mogao povuci a jedan red valjaka pozadi i nema ni dasku. Ove godine je strasno jer smo slomili i tanjir od tanjirace i pukla osovina , Na drljaci fali nekoliko klinova a jos par njih smo iskrivili. Varioci pune ruke posla
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Savo,jel ti znas mozda koja je razlika u kardanu za obicne traktore i Ruse? Jel je samo u onom prihvatu,u broju zubi ili je za Rusa mozda jaci?

Ma druže kardan je kardan i on se više bira prema priključku nego prema traktoru.
Osim ako ti nije ovaj izlaz sa 8 nutova.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Pitam samo zbog velike razlike u cijeni. Kupio ja ovog za 400 kn i funkcionira bez problema. A covjek ih izraduje bas prema namjeni. Mislio sam da bi bila razlika samo zbog tih zubiju.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Pitam samo zbog velike razlike u cijeni. Kupio ja ovog za 400 kn i funkcionira bez problema. A covjek ih izraduje bas prema namjeni. Mislio sam da bi bila razlika samo zbog tih zubiju.

Heh to što čovjek izrađuje sam kardane mislim da u današnje vrijeme više nitko ne pravi nešto sam već ima na izbor dijelove pa ih samo sastavlja.Što se tiče kardana za 400 kn nije mi nešto obećavajući jer tu po meni fali kvalitetnih dijelova ponajprije križevi pa onda nadalje. jer za 400kn danas ne možeš nikako napravit dobar kardan mislim kvalitetan ali ima ona stara narodna kolko para toliko muzike.:(hi):
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Kiki1903,ni Cerjakov nije nis bolji od toga za 400 kn,a njegov je skoro 100 e. A ja sam sa ovim vitlal drva,prije bude povlekal traktor u potok,nego da kardan popusti,tak da je meni on vrhunski. A kaj se dijelova za kardan tice i njihove cijene,nije to bas tak jako skupo...
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Pozdrav forumasi. Novi sam ovdje na forumu,pa da se predstavim. Zivim u BiH,bavim se poljoprivredom,imam vladeka t 25. Imam jedan problem sa traktorom pa se nadam da ce te mi pomoci.

Ovako: Popustili su mi se vijci sto spajaju bocni reduktor i deklo. Naravno,ja to nisam primjetio i u toku posla mi je napuklo deklo jedno 10-ak centimetara. Sta raditi,dal kupovati drugo ili variti? Hvala unapred.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Hvala puno. Ako je neko kupovao to deklo,molio bi da mi kaze cijenu. kupio bi ako nije skupo.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kod Siska čovjek prodaje dijelove od Vladimirca, imao je i kuku. Potraži ga na njuškalu.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
E pozdrav forumasi,imam problem. Vlatko nece da pali na akumulator. Kad je vruc sastavi,a hladan nece,mrtvo vergla i nakon nekoliko verglanja,ugriju mi se kleme i kontaktna bravica. Pomazite,molim Vas...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Koliko vlatko piri na iberlauf?
Moze bit i da je bosch pumpa i dizne lose pa ga hebe hladan start?
Dali istom brzinom vrti hladan i vruc?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako mrtvo vergla i griju se kleme bilo bi dobro rastaviti i očistiti pokretač i provjeriti spojeve
 

Najnoviji postovi

Na vrh