• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ja sam uzimao kardane kod Novačića u Zg, za vitlo ti treba najmanje devetka, preporučena je desetka...to ti je skoro 1000 kuna, zavisi kak je dugi...to su talijanski kardani, a ne ono smeće od cerjaka i kompanije...čak ti piše koliko sati može u kojim okretajima izdurati...
...i taj ne puca...:(happy):
 

0stefan0

Novi član
Tu od
14 Tra 2015
Poruka
7
a koliko kosta bosh pumpa za vladimireca?

????????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pu majku mu mene uvijek zvizne neki maler na početku svake sezone :mad:
Neki dan mi pukne ona spojka na spojničkoj tamo iza hidraulične pumpe i ja je zavarim pa vratim nazad , e danas mi u frezanju puče dio spojniče koji ulazi u mjenjač znači onaj prvi zupčanik reverzera :(devil)::(devil)::mad::
Izgleda nisam dobro ucentrirao
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Darijus,covjek se bavi izradom kardana,ima svoju radionu i obrt. Uglavnom,jucer kupljen ovaj za 400 i isproban,za sad radi bez problema...
 
E

el pibe

Guest
Ne znam čemu čuđenje ako netko pravi kardane?Ako majstor ima znanje,dobro opremljenu radnju i koristi kvalitetne materijale.Dobar rezultat ne može izostati.Čisto sumnjam da je čovjek ušao u proizvodnju kardana zato što je bio zadovoljan sa ponudom,cijenom i kvalitetom.Da je bar više takvih kod nas da nešto kvalitetno proizvode a ne samo preprodaja i uvoz.Koliko nedostataka je svaki uočio od nas korisnika strojeva i alata?Ono što je u našim mogućnostima često ispravimo i prepravimo pa bude bolje i trajnije od originala.Nije sve u megalomaniji i enormnim serijama.Doći će opet na cijenu pravi kvalitetan majstorski rad.Samo što je kvalitetnih majstora svakim danom sve manje:( Savo jesi popravio Vladimirskog?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Vladimirski je popravljen , ustvari mislim da je popravljen jer sam malo prije završio a mrsko mi bilo da ga probam već sam umoran .
Kvalitet dijelova tuga golema :(devil): prvo sam imao problem jer nisam mogao da navrnem one dvije matice , navoj na novoj osovini je bio deblji za 4/10mm nego što treba da bude :(devil): kad' nisam umro do bijesa :mur:
A tek spojka , pa ona moja koja mi je dva ili tri puta pucala i ja je vario je sto puta bolje od ove nove , smeće obično , meterijal je šugav a i oni utori sa ona dva segera su samo nacrtani umjesto ukopani :(n):
Ja bacam opkladu da frezanje neće preživjeti.

Da ne bude sve tako crno jedna inovacija mi je uljepšala dan , kada sutra uslikam pohvalit ću se i vama :(rofl):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Od ljutine zaboravio sam slikati .
Mislim da mi je glavni uzročnik ležaj u radilici onaj mali koji drži spojničku kod lamele .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako je pukao taj lezajcic u zamajcu moze da pravi problem jer je to prva upora osovina a druga je zadnji lezaj do spojke. Ali kvalitet spojki je presudan a to je katastrofa.Ja sam mislio nesto da odradim po tom pitanju kad budem imao vremena jer moram razbucati menjac zbog one prve osovine sto ide od spojnice.Ono je na vlatku bas totalno glupo odradjeno prvo da ima po dve kilave kajlice u spojnici i kad se zdrobe ili iskrenu sve se razglodje.Po meni je to moglo pametnije da se odradi sa vise nutova i spojnicom iz jednog dela
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
I danas se muke nastavljaju , rasturim ja sve kad ono unutra ležaj kao nov , semering ispred njega takđe čitav i mast unutra , znači ležaj 100% dobar.
Tako da je spojka definitivno smeće , sada sam ponovo stavio onu moju koja je varena samo sam umjesto jednog centralnog vijka stavio dva pošto spojka ima tri rupe.
Glavna muka je bila jer sam nepažnjom pri sastavljanju iskrivio lamelu , ispravio sam je onako idiotski ali neće dugo.
Onda sam zaboravio spojiti jednu cijev od hidraulike i prosuo ulje , ma trista čuda me zadesilo.

Ujedno sam izmijenjao ležajeve i semeringe na pogonu hidraulične pumpe one unutrašnje 6010, druk ležaj takođe

@darijus , klobna= ........ ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To kad te zadese muke onda te zadese do kraja. Još kad bi htio nešto brzo napraviti pa bi se reklo odmah je sajam (ala samanj) p.s. još očekujem sliku inovacije ;)
 
E

el pibe

Guest
Pitanje društvo.Kakva su vam iskustva sa kombinacijom Vladimirca i sjetvospremača?Sve mislim da bi možda nešto sklepao,samo ne znam koju dimenziju može Vladimirec vući da ga ne koljem.Tamo kod mene u mojim krajevima sjetvospremače nitko ne koristi,tako da nemam koga pitati za savjet.Zašto se ne koriste ne znam ali meni je zanimljiv takav priključak i koliko sam gledao na netu vidim da solidno radi posao.A ne djeluje prekompliciran za izradu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
p.s. još očekujem sliku inovacije ;)

Evo slika , ugradio sam hidraulični razvodnik sa tri komande , treća komanda mi treba za ono hidraulično vitlo da je stalno spojeno da se na mučim sa prebacivanjem , to mi najviše treba kada stavim kašiku za snijeg.
Tako će zadnje poluge da mi ostalnu u funkciji jer za kašiku trebaju dvije komande.

Lamelu na vlatku sam samo ispeglao čekićem i postavio je nazad , za divno čudo ne proklizava ali pri puštanju dugo traje dok prihvati (očekivano) ali kada uhvati ne proklizava.
Prenijet ću se tako dok ne nabavim novu.
Spojnicu sam stavio moju staru , orao skoro cijeli dan bez problema , toliko o kvalitetu nove :(n):
 

Prilozi

  • IMG00059.jpg
    IMG00059.jpg
    29.2 KB · Pregleda: 142

Najnoviji postovi

Na vrh