• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Ma ja samo pitam Savo. Samo sam razmisljao o tome,neznam ni kak to izgleda na IMT-u ili slicnim traktorima. Balirao sam sa svojim vladimircem i frendovim Renaultom,on na tom prastarom traktoru ima duplu lamelu,ali je katastrofa tvrda,ali mi se dopalo to zbog baliranja,pa sam zato pitao.

Zeljko jesi prodao svoju 80-etku?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nisam upita ima ali samo zamjene a nijedna mi ne odgovara (skoro svaku moram nadoplatiti):(emo):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Na vlatku duplo kvacilo je skoro nemoguca misija je nema duplu spojnicku niti je na menjacu reseno da se moze zgodno prepraviti.T30 vec to ima ali je prekupo verovatno sve to odraditi i kupiti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
t-30 ima samo pedalu kvačila za iskopčat kardan...a ne ono što ustvari treba, da traktor stane, a kardan se vrti...
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
Ja imam T30 i imam dvije pedale
Jednu za kardan a drugu za brzine
Traktor mozes zaustaviti na kvacilo za brzine a da kardan vrti
Jos bi dodao da kvacilo za kardan odvaja i pumpu hidraulike i pumpu za hidro volan
Isto tako u one dvije spore brzine mozes ubaciti samo sa kvacilom za kardan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Imam vam ja rješenje:icon_wink:Napraviš si nosive konzole na zadnjem kraju vladimirca.Namontiraš stacionarni dizel motor kuplung je već gore na njemu,redukciju za standardni kardan.I čak ni traktor ne treba paliti a kardan vrti:biggrin:A tek kad su dva motora u radu da vidiš kak rulja gleda u čudu:icon_e_surprised: ide Vlajko i pjeva na četiri cilindra kroz selo.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Ja imam T30 i imam dvije pedale
Jednu za kardan a drugu za brzine
Traktor mozes zaustaviti na kvacilo za brzine a da kardan vrti
Jos bi dodao da kvacilo za kardan odvaja i pumpu hidraulike i pumpu za hidro volan
Isto tako u one dvije spore brzine mozes ubaciti samo sa kvacilom za kardan
Ala ga rus spatentira...

Krčalo mi i teško išlo u brzine,otvorim poklopac nakon foruma dotegnem cape ,lijepo ubacuje al pustiš kvačilo ,držiš kočnicu a on stoji,odem na youtube ,poljak pokazuje i skužim da papučica treba biti visoko a poluga se dolje treba malo ušpanati,odem kad ono kod mene bivši vlasnik zategnuo na papučicu ispod poda žicom komad gume da papučica ne ide gore,sve to pobacam poštelam,traktor kad se nije propeo,stvarno svašta,na to i podmazivanje hidraulike odozada i mjenjanje kojekakvih čudnih žica,matica,šarafa koji strše na sve strane sam potrošio dva dana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ala ga rus spatentira...

Nije to loš sistem osim što se isključuju i pumpe , po meni bolje nego dvostepeno kvačilo , jer ako ti treba da zaustaviš kretanje pritisneš vučno kvačilo , ako hoćeš da zaustaviš priključak a da se staješ pritisneš kardansko kvačilo a ako hoćeš efeket dvostepenog kvačila jednostavno pritisneš obje papučice.
 
E

el pibe

Guest
Smanji patentiranje odgluvit ćemo :mad:::icon_rofl:

Nije to patentiranje.Nego za očekivati je da smiješno pitanje dobije i odgovor u takvom obliku.Kaj se tiče Vladimirca tu mi nije jasno patentiranje mnogih.I čemu tolika šerafljenja i izumi?A od čega bi ti "ugluhniu"? Pa ne buče takvi motori tak jako još ak je kabina sa šajbama to se samo vani čuje:icon_e_biggrin:A i auspuh se more odpeljati malo dalje da ne zvoni iza uha.Napomena pri ugradnji ovakvog kardanskog sistema u kompletu dolaze i zaštitne slušalice za buku kao dio zaštitne opreme.To je preporuka proizvođača i stručnog tima sa ciljem da bi se korisniku omogućili što kvalitetniji i sigurniji uvijeti rada i minimalni rizici:icon_thumright:
 
E

el pibe

Guest
Znam da nije bila primjedba samo sam morao istaknuti da se itekako uvažavala zaštita na radu sa velikom naznakom da se zaštiti korisnika :icon_thumright:
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Koliko je dugačak topling od vladimirca original da paše na recimo olt tanjurače,olt plug ili imt,nemogu naći na int. koliko bi trebala bit dugačka cijev sa ženskim navojima,sa traktorom sam dobio neki rađeni predugačak pa ću ga morat rezat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh