• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

E

el pibe

Guest
Original topling od vladimirca dolazi u dvije izvedbe.Hod izmjeren od središta klinova od minimalnog do maksimalnog raspona rada.
Mali topling,raspon: 410-550mm.
Veliki topling,raspon: 520-760mm.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Hvala,sad puno pitam,koji inače češće treba sa našim priključcima-mislim da nema potrebe za dužim.
 
Posljednje uređivanje:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Nije to loš sistem osim što se isključuju i pumpe , po meni bolje nego dvostepeno kvačilo , jer ako ti treba da zaustaviš kretanje pritisneš vučno kvačilo , ako hoćeš da zaustaviš priključak a da se staješ pritisneš kardansko kvačilo a ako hoćeš efeket dvostepenog kvačila jednostavno pritisneš obje papučice.
a sto ako trebas pritisnuti i kocnicu...?
 
Posljednje uređivanje:
E

el pibe

Guest
Hvala,sad puno pitam,koji inače češće treba sa našim priključcima-mislim da nema potrebe za dužim.

Ovisi kad i za što.Ja sam više koristio duži .Makar traktor mi je bio prije na srednjem podešenju i znao sam nešto kemijati sa položajima ruke hidraulike.Nije uvijek bilo po pravilima kako piše u priručniku.Tako da je bilo svakakvih kombinacija.Tu bi bilo svašta za pisati i ono što valja i ne valja.Ali uvijek se onaj kraći ženski navoj(manji topling)vozi u kutiji za alat ako zatreba a zna zatrebati dosta puta.Ruki sam ćeš vidjeti koliko ti nosi za koji priključak ili ovdje napiši što kačiš od priključaka. Netko od članova foruma koji ima iste priključke može ti reći točne podatke gdje koji i za što.Ja sam svoj traktor stavio na nisko podešenje pa sad moram opet otkriti sretne kombinacije:icon_e_wink:
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
a sto ako trebas pritisnuti i kocnicu...?
picture.php
 
E

el pibe

Guest
Koliko vidim za ove nove Vladimirce moraš imati više noga nego stonoga da to sve pohvataš:(sweat):Ovih pedala ima ko na crkvenim orguljama:icon_scratch:Kaj uz te novije modele u cijenu dolazi i pomoćni traktorist(ica)da pomogne sve postiskati? Takozvani "Pomoćni kuplungaš":icon_rofl:
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
E pozdrav ljudi,imam problem. Mijenjao sam filtere,ispraznio sistem dovoda goriva,i sad me AC pumpa zeza. Kako napuniti sistem da mogu upaliti? Moze li na vucu upaliti?
 
E

el pibe

Guest
dadoo,Znači stojiš sa lijeve strane traktora i gledaš u nosač duplog filtera.Sa lijeve strane u nosač filtera ulaze dva lajtunga ključ 19.Prvi lajtung do tebe lagano otpustiš na tome ulazu u nosaču filtera i zatim na drukalici ac pumpe nadrukaj dok na tome spoju ne baci naftu.Zatim opet dobro stegni taj lajtung i opet drukaj na drukalici dok ne čuješ da ti nafta curi na povrat u rezervoar.Zašerafi drukalicu.To bi ti trebalo biti dobro odzračeno i ako je traktor palio prije zamijene filtera onda ako si napravio tako kak sam ti napisao ne bi smjelo biti problema.Traktor mora upaliti.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Moj hara njivama ali na ovoj vrućini sve ja manje posla.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
vozite vodu po njivama, pa će biti dosta posla za sve...:eek::
zadnjih 30 radnih sati samo vučem karnister od 1000 litara i polijevam po grahu i zelju..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
A šta ću zaljevati kada će sunce opet da ga skuva. Bolje neka ''lav'' spava.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Eee,pozdrav ljudi,kako ste? Rade li Vladimireci? Potrebna mi je Vasa pomoc. Mijenjao sam filtere,pa mi se Vlatko nije dao potpuno ozraciti,i palio sam ga na vucu. Sad kad ga upalim na kljuc nemogu usaltati ni u jednu brzinu osim u ll-brzinu... U sve druge samo krci mjenjac. Kad je ugasen normalno ga saltam. A kad ga upalim na vucu u 6-oj normano ide... Sta mislite da se desilo? Lijep pozdrav i hvala unapred...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Mislim da nije , zupčanici od radne se sporije okreću pa čak iako lamela niej potpuno razdvojila zupčanik lakše ''upadne'' nego oni na bržim stepenima prenosa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh