• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Jel netko zna napamet mjere semeringa na zvonu getribe? Curi mi ulje iz getribe,promjenio bi ga prije nego mi zaulji lamelu...

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk

Ako curi iz pogona hidraulične pumpe 50X70.
Na ulazu u mjenjačku kutiju je 38X58.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Savo,curi mi znaci uz osovinu gdje izlazi iz getribe. Na onom semeringu iza druk lezaja. To bi bil onda ovaj 38x58

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Gordane menjacka kutija zavrsava gde je poklopac iza hidraulicne pumpe , gde je ona spojnica osovina.Tu ti ide ovaj 38-58 semering. Odatle prema napred u takozvanom zvonu menjaca gde ti je druk lezaj imas semering ovaj 50-70 koji zaptiva pogonski sklop hidraulicne pumpe i spojnicke osovine. Isto tako imas semering iza poklopca gde je spojnica samo sto je ka prednjoj strani spojnice. Tu unutra imaju 3 lezaja koji drze osovine pa ih proveri kad vec rasklapas jer cesto su podrobljeni jer retko ko tu sipa ulje a ako su losi nece ti semerinzi pomoci. Raskaci spojnicu osovina i sve to povadi i proveri lezajeve obavezno i zameni oba semeringa kad vec polovis traktor.Kad nisam slikao na mojem kad sam to odradio jer dva lezaja bila zdrobljena i oba semeringa totalno prsla. Ti lezaji mnogo znace jer drze spojnicku i osovinu za pogon pumpe u pravcu I tebi necuri ulje tu iz menjaca nego iz kucista pogona pumpe koje moras nasuti po zavrsetku radova obavezno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Njemu vjerovatno ulje curi na onaj 38X58 koji je na ulasku u mjenjačku kutiju , pa se napunila ona ''suva komora'' i ulje produžava naprijed između vučne i hidraulične spojničle jer između njih nema nikakav semering ili zaptivka.
U pogonu hidraulične pumpe je mala količina ulja i ona brzo iscuri ako tu curi , i onda više ne curi :icon_fU:
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Dobro ekipa,iduci tjedan ide to u posao. Sad jos ovaj vikend moram izvlaciti drva kaj sam zapoceo,da vratim kabel od javne rasvjete na stupove nazad. Hvala vam na odgovorima. :)

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ako me sjećanje dobro služi ja sam uspio taj ležaj 38x58 zamijeniti jednom na licu mjesta , bez polovljenja traktora.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Savo kod spojnice spojnickih osovina pa ka kucistu napred ima semering i lezaj koji zaptiva suvi deo ka duplim spojnickim .Da napuni toliko suvi deo i prodje kroz fakticki dva semeringa postoji mogucnost ali veoma mala. Samo da napuni suvi deo gde je spojnica i podigne nivo do semeringa da bi procurelo tuda treba sigurno bar 3-4L ulja i mnogo vremena da se tolika kolicina prelije kroz semering menjaca a sam nivo ulja u menjacu je mnogo manji. Nekako mi je to mnogo cudno ali lako je utvrditi. Skidanjem poklopca iza pumpe ce se videti koliki je nivo ulja i dal ga ima tu.
kod mene je bilo kad sam kupio vlatka najmanje 25L ulja, mulja , vode i ko zna cega u menjacu pa je taj suvi deo bio suv.Ali utvrdice se sve rastavljanjem
Mnogi cak i naspu ulje u pogon pumpe do vrha umesto kolicinu koja treba pa curi svuda. Imao sam nekoliko takvih primera
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Griješiš vica , iako je nivo u mjenjaču niži suvu komoru može da napuni dosta visoko jer ulje ulazi između osovine i semeringa a to je dosta visoko . Suva komora ni nemora da se napuni da bi počelo da pušta izmežu spojničkih jer ona spojka iz dvije polutke počne da hvata ulje i razbacuje ga po suvoj komori i ono polako počne da klizi prema lameli i korpi.
Hidraulična spojnička je šuplja i između nje i vučne spojničke NEMA nikav zaptiv te ulje ima slobodan prolaz prema lameli .
Ulje iz pogona hidraulične pumpe je ograničeno sa dva semeringa 50X70 i ono je prilično dobro zaptiveno tu. A i da nije tu je svega par decilitara ulja i to bi se skoro samo razmazalo po zvonu i nebi više curilo jer bi se brzo potrošilo.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Pozdrav opet mali problemcic sa vrednim rusom kad motam u levu ili desnu stranu pocelo mi puckati nesto u stubu volana kolko sam mogo ocenit stim da volan ne preskace
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Eh to se i meni dogadjalo dok se nije skroz podrobio lezaj.

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Jel menjao neko skoro uloške dizni?
Skinuo sam prekjuče komplet obadve dizne i juče nosio u Rumu kod bošiste, obadve "pišaju" (uz vetar)...
Mislio sam samo da mi našteluje pritisak, kad veli nema svrhe, jako su loše, moram da kupim nove uloške dizni, pa da mu donesem, da zameni i našteluje...
Pitam ga da odmah to uradi, kaže, ne radi to više, jako je nezahvalno,jer ima jako puno neispravnih novih, tako da kakve god ja hoću da kupim, i donesem, on će namestiti i naštelovati...
Gledao sam na Vašaru u Rumi 3. Decembra uloške dizni, kod ovih "domaćih,naših Rusa", imaju SAMO dve vrste, jedne za 5 eura i jedne za 6 eura i NIŠTA VIŠE...
Kakvog su kvaliteta kad koštaju ovako malo, znam da ima i za 10-15 eura, neke Italijanske?
Da kupim ove za 6 eura dva komada pa šta mi Bog da, a?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
5 ili 6 svejedno je , isti vrag.
I one mogu dosta da posluže , slobodno stavi.
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Hvala Savo, kupiću ove od 6 eura i odmah otići kod bošiste da zameni (da iskoristim kad već idem na Vašar)....
Šta mu znači ono za štelovanje dizni 170+5 kp/cm2 ?
Ovo drugo znam, kilopaskal po centimetru kvadratnom, ali ovo prvo, jel to znači tolerancija od 170 DO 175 kp/cm2?
I da kažem bošisti da šteluje na 170 kp/cm2 ?
Verujem da mu skoro nije bio neko s diznama od Vladimireca, jer kad sam mu pokazao dizne i rekao šta hoću, kanda je raširio oči i kaže: Jel to od Rusa dizne?
Rekoh, od Vladimireca... Aha OK ajd da vidimo, i namontira jednu pa drugu na onu skalameriju nadruka par puta, i lepo vidim da ne bacaju onu finu maglu...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ne odražava na rad motora podeženi pritisak baš toliko mnogo, bitno je da ona dobro ''škripi'' a to dali je na 160 ili 170 ne igra veliku ulogu.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako se ne dira pumpa onda je bolje 10bara niže jer je pitanje da li će moći postići max tlak.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Neznam baš??
Pumpa sabija gorivo na recimo cca duplo nego što otvaraju dizne,a ako dizne trebaju bit poriktane za 10 bara manje da bi pumpa ih mogla otvorit onda ta pumpa nije za ništa drugo nego remont!
Pumpa mora bit ispravna i jaka da bi mogla otvarat dizne te da bi te dizne mogle štrcat gorivo u što finijoj maglici,a kako pumpa slabi tako i dizne lošije raspršujugorivo!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Doživio sam nebrojeno puta da je traktor lošije radio nakon stavljanja novih diza i podešavanja na zadani max tlak baš zbog nemogućnosti pumpe da ostvari taj tlak.Najbolje je odmah raditi i pumpu ali čovjek jedva ima novaca za dize i ako pumpa nije baš ekstra loša s malo manjim tlakom ubrizgavanja bi se pomogao neko vrijeme.
 

Najnoviji postovi

Na vrh