• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Neznam baš??
Pumpa sabija gorivo na recimo cca duplo nego što otvaraju dizne,a ako dizne trebaju bit poriktane za 10 bara manje da bi pumpa ih mogla otvorit onda ta pumpa nije za ništa drugo nego remont!
Pumpa mora bit ispravna i jaka da bi mogla otvarat dizne te da bi te dizne mogle štrcat gorivo u što finijoj maglici,a kako pumpa slabi tako i dizne lošije raspršujugorivo!
nikad nisi hladio pumpu vodom kad zagrijani motor nije mogao" sastaviti"
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Koliko ye ja sječam još dok sam išao u školu su nas učili da PVP isporučuje tlak izmađu 300 i 400bara!(nekažem da motor ne radi i na manje)
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
koji lezaj bi mogo tako da skrguce i jel moze lakoda se zameni
Meni se podrobio gornji lezaj u kucistu,znaci srednji,valjcasti konusni.

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Kupio sam t25
Traktor kad je hladan jako jako teško sastavlja dok kad je vruć pali na dodir.Dok je hladan vergla po 2-3 min što pod dekompresorom što bez njega,baca dim na auspuh ali da upali jako teško.Kad sklopka mase krene da se pali od verglanja možete misliti.Znaci kad je hladan jako teško bez obzira što je napolju plus 15 a kad je vruć na pola ključa pali.Anlanser vrti super jer je remontovan,akumulator 143ah vrti ga od šale.Dizne su nove.Sta bi moglo biti?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
ak se sklopka pali, nemaš dobru masu...a vjerojatno bi ventile trebalo poštelati...tak se voli ponašati kad su oni široko...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Zeleni kad je hladan jesi li probao da ga poslepas pa da vidis kako se ponasa u paljenju. Pumpa kad oslabi jedino na vecim obrtajima moze donekle da probije diznu. Postoji ta mogucnost ili da je kompresija losa ili ugao ubrizgavanja los
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Kako i gde da prestelujem ugao paljenja?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
IZ MOJE "ARHIVE":
Štelovanje ubrizgavanja:
Na remenici imas oznake na jednom mestu jedna crta na drugom mestu dve crte. Tamo gde su dve crte prva crta oznacava pocetak ubrizgavanja nafte a druga crta sluzi za stelovanje ventila. Odvij sa prve dizne cev sto dolazi sa pumpe i na cev nabij plasticno providno crevo, dodaj gas izvuci dekompresor i zaverglaj malo da nafta krene u crevo.E sad, rukom vrti remenicu i gledaj u nivo nafte u crevu, onog momenta kad nafta krene pogledaj na remenicu ona prva crta mora biti naspram oznake. [ako imas oznaku]

od te dve crte na remenici kad okreces radilicu u smeru rada znaci udesno prva markacija na remenici kad se poklopi sa onim limicem markacijom ti je oznaka predpaljenja pumpe. druga oznaka kad pomeris onoh par santimetara je oznaka gornje mrtve tacke i tad stelujes ventile. ali jos jedna stvar za taj posao moras skinuti dekl ventila da bi znao kad je prvi cilindar na paljenju a kad je na vaganju ventila.ciklus rada se obavlja u dva kruga radilice. sto znaci da se na toj markaciji moze desiti da nece poteci nafta uopste nego kad okrenes za ceo krug i dovedes na markaciju ponovo.mislim da ces me shvatiti sad. ili lakse receno nije svaki krug radilice na ubrizgavanju nego svaki drugi za prvi klip.e sad dal ces odmah potrefiti taj krug koji je na paljenju ili ce biti sledeci to vidi. da neobjasnjavam strucno po taktovima sta i kako zbunices se vise drugo tad kad je na paljenju prvi cilindar pomeris samo na sledecu markaciju koja je gmt i stelujes oba ventila prvog cilindra. okrenes za 180stepeni na onu samu markaciju i stelujes ventile drugog cilindra. ali nemoj vuci dekompresor...

Podešavanje predpaljenja:
Dodaš ručni gas do kraja
Skineš cev od prvog cilindra dole na pumpi...
Skineš poklopac razvoda pumpe (tamo gde se sipa ulje u motor)...
Nateraš radilicu na one dve oznake jedna do druge što su pre GMT (Gornje Mrtve Tačke)...
Skineš ona dva vijka sa flanšne (tamo gde ide pinjon sajle obrtomera)
Okrećeš ključem 27 pumpu (u smeru kazaljke na satu), polako, i pratiš nadiranje nafte na onaj holender odakle si skinuo cev od nafte.
Na prvo nadiranje, tačnije na prvu naznaku podizanja nafte u holenderu pogledaš koje rupe se poklapaju na onoj flanšni i zavrneš dva vijka...

Znači ovo je grubo ali opet dovoljno fino štelovanje ugla predpaljenja , za finije štelovanje se zakreće pumpa na ona 4 vijka što je drže.
U priručniku se pominje jedno pomagalo a to je staklena cevčica koja se montira umesto cevi dizne , ona nije potrebna, dovoljno je samo pirnuti malo u holender da se izbaci nafta sa proširenog dela, jer prvo nadiranje je lakše uočiti na manjem prečniku cevi...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ručicu (polugu) gasa staviš na maksimum...
Imaš dve markacije jednu blizu druge na jednoj strani remenice. na drugoj strani imaš samo jednu markaciju. pratiš prvu markaciju od one dve jer su one za prvi cilindar.Okrećes remenicu dok se nepoklopi crta prva sa markacijom na prednjem deklu blizu alternatora je. Onda skineš dekl gde je pinjon za sajlu obrtomera . Skines cev na pumpi od prvog cilindra. E sad tu treba providna cevčica da bi video kad tačno potekne nafta. Odvrneš ona dva vijka sto drže rotor pumpe za zupčanik i okrećeš dok u jednom trenutku nekrene ponovo nafta. Taj trenutak je koji se traži i mora tad biti na markacijama remenica. Onda vidiš za vijke u koje će se unakrsno rupe poklopiti i zavrneš i osiguraš.
 
Posljednje uređivanje:

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Pozdrav forumasi. Danas mi prodavac ulja ponudi 15W 40 za motor,inace sam uvijek sipao SAE 30 u motor i hidrauliku. Sta Vi sipate u motor i hidrauliku?
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Rešen vladimirec.Pumpa uradjena i očišćen ceo sistem pošto je traktor stojao i neku smolu napravio na dnu.Sad je čigra.Ide kao nevreme,čini mi se da su ga malo "cacnuli" na pupi i sad doslovce leti.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Pozdrav forumasi. Danas mi prodavac ulja ponudi 15W 40 za motor,inace sam uvijek sipao SAE 30 u motor i hidrauliku. Sta Vi sipate u motor i hidrauliku?

Isto 15w40,INA SUPER 5!
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Ne bi trebalo 15W40 u hidrauliku (nije predviđeno)...
Samo SAE 30...
U motor sam i ja sipao 15W40, traktor se preporodio, lako pali na minusu, odlično drži pritisak kada se ugreje...
Negde sam čitao (moguće i na ovom Forumu) da je neko sipao Hipenol u hidrauliku, i da nije išlo (naravno)...
Kažu da je baš predviđeno SAE30 u hidrauliku zbog gustine...
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Rešen vladimirec.Pumpa uradjena i očišćen ceo sistem pošto je traktor stojao i neku smolu napravio na dnu.Sad je čigra.Ide kao nevreme,čini mi se da su ga malo "cacnuli" na pupi i sad doslovce leti.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока

Na dnu čega?

A što se tiče ulja , bitno je da ga ima :icon_fU: a koje je to je manje bitno.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
pozdrav ja sipam u motor 15w40 modrica i super radi

U hidrauliku sipam hidrol 68 i radi bez greske

kao sto savo rece radi on samo nek ima dovoljno
 

Najnoviji postovi

Na vrh