• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Prvi slučaj da čujem da je pukla osovina.
Jesi sve rasklopio ?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
a izgleda da je...
nisam vozil traktor kad se to dogodilo, ali mislim da je netjak uspio ubaciti u dvije brzine odjednom i pustio kvačilo...neće mali priznat (mali od 100 kil), ali nisam ni ja od jučer...:icon_wink:

slike budu sutra...razmontirano je sve, sad malo šnjofkam da nađem osovinu...
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ne radi hidraulik, nesto udara - tucka u pumpi. Da li se radi o kvaru koji se moze popraviti ili se treba kupiti cijela pumpa.
Da li odgovara pumpa od maloga 25 KS - moj je 31 KS.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ako tucka rekao bih da je nešto u pogonu pumpe , mogle bi biti one kuglice ili nešto oko njih ili da je prdnuo zupčanik pogona ili ležajevi.
U svakom slučaju moraš rasklopiti pa vidjeti šta je , lako se skida pogon ali ako je problem u onoj osovini koja nosi pogonski zupčanik onda traktor mora na pola.

Pumpa je ista za sve , NŠ10.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Skinio pumpu, pogonski zupcanik ima lufta pri zakretanju ali je u funkciji.
Vidim da je vilica istrosena, a na osovini velikog zupcanika pumpe je otisao - rasuo se lezaj do mototra. Jako je zapekao i ne ide van, a nemam tako mali a jak radapciger.kako ga izvuci van (kosuljicu i cauru)?
Hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
biaksom se može ljepo oslabiti vanjski prsten ležaja a onda su pomoč mini i raznih izbijača izvaditi van ..samo ako za to ima prostora , za poslasticu ostaje izrada izvlakača .. prilagođenog i konstruiranog za tu namjenu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ako ima mjesta košuljicu možeš i navarivanjem popustiti pa bu sama ispala van.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Koji ležaj neće napolje , označi ga na slici.

040.gif



Puknuti , te metode su premekane za rusko željezo , njemu se radikalnije pristupa.
Švajsaparat ,voda i čekić čuda vade.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Koji ležaj neće napolje , označi ga na slici.

040.gif



Puknuti , te metode su premekane za rusko željezo , njemu se radikalnije pristupa.
Švajsaparat ,voda i čekić čuda vade.

Dobro da sam 9. godina ucio ruski jezik.
Raspao se lezaj 104 vanjski, pa mi obajsnite kako se vadi unutarnji da se odmah sve radi..
Ispod lezaja, tj. izmedju lezaaja je osigurac seger br. 22.22.104 ali nema rupice za klijesta, kako se vadi. Ni ovaj na slici nema rupice.
Kako izvaditi osovinu 25.22.105 iz zupcanika br. 25.22.103
Za cega sluze vijci bijele glave 2 KG 3/8"?
Hvala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ta osovina se vadi na onu stranu na kojoj je pumpa , znači skini taj seger i guraj osovinu prema vani , onaj desni ležaj na slici (pošto je oznaka obojici 104) bi trebao ići napolje zajedno sa osovinom , zupčanik ostaje na svom mjestu ali će se pomjeriti malo do zida kućišta.
Kajla bi trebala sama da ispadne a lijevi ležaj će ostati na mjestu ali bi se osovina trebala izvući iz njega.
Mislim da ti za ovo nebi trebala nikakva pretjerana sila , samo nađi dobar izbijač ili nešto da udaraš ravno u osovinu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Puknuti krivo si pročitao,@savoris govori o osovini i ne pretjeranom lupanju.
A ovi ležajevi na vratilu i u kučištu vjerujem da će vrlo lako izač uz malo grijanja.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ti si reko da ležaj samo i uvjek na prešu ..a ako lupaš po osovini (a to nije osovina nego vratilo ) na kojoj je ležaj onda lupaš i po ležaju , ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj je problem kaj se po starom ležaju lupa,nebudi sitničav.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Netreba niš nabijati ako imaš alat i prešu.
Ali naravno i možeš,a dali je pravilno i lakše,sam odluči.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh