• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
To znači lamela, ili zamena ili samo štelovanje onih pipaka što "hvataju"...
Otvori onaj poklopac sa leve strane na "trubi" pa pogledaj...

Mjenjata prije 5 god,zimus radio druk lezaj i lamela bila skoro ko nova.i posle mjenjanja lezaja sve normalno i skoro pocelo mi se to desavati
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
to bi bila posljedica raštelanih pipaka...lamela trese, možda treba druga...
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
zadnjih dana sam primetio da vladika baca plavi dim .... sta raditi ulje zamenjeno ,samo na leru kod punog gasa nema nista , pri stiskanju papucice normalno zadimi crno i prestane kasnije se dim nevidi nista ... znaci samo na leru mi baca plav dim
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
ako dizna nije promijenila zvuk, ošla karika...
al nije to razlog da ga ideš rastavljat u sred sezone, čekaj zimu, niš mu nebu...
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
evo danas ga opteretio malo plugom , kad sad nista tek tek .... i to na jako male obrtaje , cim udje u redovan gas malo jaci ler nema nista ,
mada sam mu menjao dizne pre mesec dana , jebemga praticu ga , sta mislis da je karika otisla
............
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
da ga staviš na cinkular, ili banzek, kalač ili neki takav stacionarni stroj di će dva sata radit pod istim gasom, vidio bi brzo ulja u auspuhu...ako je karika...
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
videcemo onda u oranju ovi dana treba da zaorem strnjiku ima oko 6 jutari ...pa ako ostanem bez ulja onda je karika axaxaxa
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Posle promjene ulja u motoru sam primjetio dosta promjena. Jedna od njih je da nakon gasenja traktora uljni filter zuji 5-10 sekundi. Jel to dobro ili lose?Pritisak ulja kod hladnog motora izmedju 3,5 i 4 bara.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
to tako radi , znaci da ti je filter rotirajuci cist , to jest sito ... odlicno je , kada prestane da se cuje kada ga ugasis onda se filter zaprljao , znaci ako ti je dosadno a filter se necuje da zuji otvori operi i vrati nazad ....:icon_pidu:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
obično ne zuji jedino kad mu se one dvije diznice zaštopaju, inače može bit dve kile blata u njemu na stijenkama, pa i dalje zuji...
dakle, dok zuji dobro je!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
A i kad se stiša može da bude da je se samo usled taloga koji se nahvatao sam izbalansirao.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Kod mene nikad ne zuji.....Otvorio sam i ocistio (mada je bio cist),sve opet sklopio,al opet se ne cuje.Kazem to mom prijatelju mehanicaru, kaze da i ne mora da se cuje jer filter nema ni najmanju luftu jer je sam traktor veoma malo radio. Prihvatio sam to i sad ne trazim taj zvuk rotiranja filtera ;)
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Kod mene se cuje po 10 sekundi. Ali traktor radi ko sat,pritisak mi je uvijek izmedju 3,5 i 4 bara. Ulje mijenjano prije 10-ak radnih sati,filter ociscen u nafti.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Bem ti bakksuza. Puce mi poluga kvacila. Usred posla. A nemam aparata.
75a0fb14f7dddf43604e336edb5c0d4e.jpg


Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo jel to po onoj dvaput je dvaput , a sad ozbiljno treba promijenit varioca da opet ne pukne , možda bolje napravit novu polugu. I provjeriti potrebnu silu za stisati (preštelane capice) .
 

Najnoviji postovi

Na vrh