• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Da izvjestim,spustio sam ramena za još jedan zub i sad mi se čini stvarno da su tek sad poluge dovoljno nisko ali probati nemam više ni gdje ni ne stignem, u ponedjeljak letim za Irsku,u vezi problema sa gorivom prebrtvio sam sa podloškama sve dovode,izvadio dva uska filtera i traktor super radi ali svejedno sam zvao jednog starog majstora da sve pregleda i riješi šarafić u dizni koji mi se odvrtao,otvorio je diznu na šarafiću je kontra matica koju je dotegao i po iskustvu poštelao,vratio sve i kaže traktor dobro radi i nema više šta otvarati,zahvaljujem svima koji su pomogli u riješavanju problema,
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kam bi dublje,dušu mu buš zvadil na auspuh van.
Možeš se poigrati sa štelanjem pluga kak kolega kawasaki veli

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

Interesuje me dali je ovo curenje na prvom klipu zbog glave motora ili je to zbog ulja u zracnom filteru koji je bio sav umazan od ulja (obrisao sam ulje neki dan ali opet se moze vidjeti)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,763
Meni se nekak čini da ti ne dihta usisni ventil pa ti se vraća kompresija i izbacuje ulje iz filtera zraka.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda je dizna blokirana pa ne izgara prvi cilindar.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ne valja ti bakarna podloška ispod dizne pa prosvirava kompresiju po malo.
Ventilator to razmaže po glavi kroz onaj srednji kanal za hlađenje pa nemožeš da odrediš odakle dolazi.
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
picture.php

picture.php

Izgleda da nije curenje na bakarnoj podlosci ispod dizne.
Meni se cini da ima smisla curenje kompresije na usisni ventil sto je spomenuo kolega @ZJ, jer kad stavim krpu preko mrezice na usisu ona ide gore dolje
Ono sto nisam spominjao je plavi dim na alspuh
Smanjio sam nivo ulja u usisnom filteru na minimum mada nije bilo nekakvog poboljsanja
 

almirxxx

Novi član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
13
Pozz društvo kupio sam danas svoj prvi traktor, vladimirec t-25 89 g.p. koji trenutno ima pun Q... nedostataka. Curi mu ulje, nafta, kočnice ne valjaju, el. Instalacija raščupana itd. Uz traktor sam dobio knjižicu ''tehnički opis i uputstvo za eksploataciju'' za koju se nadam da će mi biti od koristi u narednom periodu....

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Čestitke na kupovini, zabaci koju sliku i ako nije tajna koja je bila cijena!?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ta knjiga zlata vrijedi. Ima sve skicirano, i skoro savrseno objasnjeno. Ubaci slike da vidimo...

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

almirxxx

Novi član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
13
Hvala na čestitkama, 1800€ sam platio (3600 KM)

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk

Slike ne mogu da upload-ujem nešto zeza, probaću sutra opet[emoji6]

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Izgleda da nije curenje na bakarnoj podlosci ispod dizne.
Meni se cini da ima smisla curenje kompresije na usisni ventil sto je spomenuo kolega @ZJ, jer kad stavim krpu preko mrezice na usisu ona ide gore dolje
Ono sto nisam spominjao je plavi dim na alspuh
Smanjio sam nivo ulja u usisnom filteru na minimum mada nije bilo nekakvog poboljsanja

Na slikama se nemože odrediti ništa , ako je podloška ispod dizne obično slini na drugu stranu tamo oko usisa i izduva gdje liježu grane u donjem dijelu.
Kažem ti , ventilator poremeti cijelu situaciju i teško je odrediti.

To igranje krpice kojom si eksperimentisao ništa ne znači za motor sa malo klipova i velikom kompresijom.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
ma jednom i drugom su izgorile gumice u glavama, pa sere ulje...a ko što savo kaže, ventilator ga razbacuje posvud...
trk po osam gumica i dve brtve poklopca glave i riješite to još danas...:(giggle):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Može i bez skidanja glave , skinu se ventil dekla i klackalice , onda se šipka izvuče napolje kroz gornju gumicu pa obrnuto vrati nazad kroz nove gumice.


Evo i ja sam danas konačno dohakao problemu koji me mučio duže vremena a to je nagli gubitak snage pri velikim opterećenjima , znači motor jednostavno nije imao onu vlatkovu ''žilavost'' nego je snaga bila znatno umanjena pri ''umiranju''.

Napakovao sam neke druge dvije glave koje sam imao , stavio nove vođice i ventile sve to lijepo ufrezovao i ušlajfao.
Stavio novu garnituru duplih opruga na ventile , tu je bio glavni problem , stare opruge su otvarale na 10 kilograma a ove duple otvaraju na 30 kg opterećenja.
Postoje i različite glave , u nekih su otvori od ventila do izduvne i usisne glave manji a u nekih veći , to je ona caka što recimo za T40 ima dvije vrste snage motora.

Stavio sve nove dihtunge i izduvnu granu i auspuh nov koji je obično govance koje je prozvečalo nakon dva radna sata , nešto u njemu je otpalo pa zveči.
Još sam i uloške dizni stavio novi tip sa 5 mlaznica umjesto dosadašnje 3.

Rezultati su odlični , dobio sam onu maksimalnu snagu ''friziranog'' motora tako da sada berač vučem dosta lakše.

Prije akcije sam glave opjeskario tako da izgledaju kao nove.:icon_pidu:
 

Prilozi

  • IMG00345.jpg
    IMG00345.jpg
    75 KB · Pregleda: 145
  • IMG00346.jpg
    IMG00346.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 139

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
a jesi ga pol preradio...kak ćeš ga prodat u originalnom stanju kad dobiju muzejsku vrijednost?:(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh