• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Neću ga prodavati , noću još dugo da se smijem imtejcima kada protutnjim kroz blato a oni sline zamnom. :biggrin:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Savoris kaj su ova dva plastčna crijeva na boš pumpi?
I kuda ima povrat viška nafte sa dizni?
Inače lijep si posao odradio,sad če biti prava zvijer sa viška gasa i možda i viška snage,mada znam da snage uvijek fali.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Savo majstore,svaka cast za posao. Vidim da je linijska pumpa od t40 na traktoru. Daj mi reci gdje si ovo odveo gorivo sa 2 i 4 elementa? Djeluje mi kao super ideja. Ja sam kolegi napravio lazne elemente ali negdje falsira zrak,a ovo mi puno bolje izgleda.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Ta dva crijeva sa pumpe sam vratio ponovo u rezervoar , mada imam drugu pumpu koja ima samo dva potrebna elementa i dva lažnjaka.
Ovo je nova pumpa koju sam pozajmio sa rusa radi eksperimentisanja , kasnije ću da vratim onu sa dva elementa.

Ako praviš lažne elemente moraš sve da izvadiš i napraviš lažnjake koji ne dozvoljavaju nafti iz komore gdje su elementi da se pomiješa sa uljem u pumpi.
A da bi to uradio moraš da rasklopiš pumpu , ja sam to uradio kada mi je bošista radio pumpu , čudio se čudom zašto tražim takvu pumpu :icon_rofl:
 

almirxxx

Novi član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
13
Pozdrav svima, jel neko zna možda gdje u regiji sjeveroistočna bosna ima trgovina sa dijelovima za vladimireca? Konkretno trebaju mi dijelovi za reparaciju hidraulike i trebaju mi dihtunzi na glavi motora i one četiri gumice na oblogama od šipki podizača, hvala..

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ima u Prnjavoru,Ugljeviku,Derventi...

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Evo i ja sam danas konačno dohakao problemu koji me mučio duže vremena a to je nagli gubitak snage pri velikim opterećenjima , znači motor jednostavno nije imao onu vlatkovu ''žilavost'' nego je snaga bila znatno umanjena pri ''umiranju''.

Napakovao sam neke druge dvije glave koje sam imao , stavio nove vođice i ventile sve to lijepo ufrezovao i ušlajfao.
Stavio novu garnituru duplih opruga na ventile , tu je bio glavni problem , stare opruge su otvarale na 10 kilograma a ove duple otvaraju na 30 kg opterećenja.
Postoje i različite glave , u nekih su otvori od ventila do izduvne i usisne glave manji a u nekih veći , to je ona caka što recimo za T40 ima dvije vrste snage motora.

Stavio sve nove dihtunge i izduvnu granu i auspuh nov koji je obično govance koje je prozvečalo nakon dva radna sata , nešto u njemu je otpalo pa zveči.
Još sam i uloške dizni stavio novi tip sa 5 mlaznica umjesto dosadašnje 3.

Rezultati su odlični , dobio sam onu maksimalnu snagu ''friziranog'' motora tako da sada berač vučem dosta lakše.

Jesi stavil glave s tim večim ventilima?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Pozdrav svima, jel neko zna možda gdje u regiji sjeveroistočna bosna ima trgovina sa dijelovima za vladimireca? Konkretno trebaju mi dijelovi za reparaciju hidraulike i trebaju mi dihtunzi na glavi motora i one četiri gumice na oblogama od šipki podizača, hvala..

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk

Mislim da imam to sve. Držim i ja dijelova po malo.


Muha , ventili su isti ali je razlika u veličini tunela koji ide do ventila.
Veća rupa kako bi kod mene rekli.:icon_rofl:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Krivo sam si protumačil. Mislil sam da to samo kod Zetora ima kombinacije večih i manjih kanala.
Jesi te "protočnije" glave stavil?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Pa , može se reći da su protočnije , veći je kanal i bolje oblikovan.
Isto kao da sam frizirao APeNca. :icon_rofl:


Evo i danas sam brao istu parcelu koju sam i prošle godine a u brdu je , prošle godine je jedva izvlačio prvom (umirao je) a danas ide bez problema a čak je bolji kukuruz.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,560
otkinul sam volan...rastavil se je u pužu...nema popravka, naručil novog..:(giggle):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,560
dobil sam novi puž i osovinu volana...nit je puž mesingan, nit mi se osovina ne čini cementirana...vrag zna kolko će to izdržat moju upotrebu...:icon_e_sad:
 

kololec

Novi član
Tu od
6 Ruj 2014
Poruka
3
Pozdrav.Imam jedan problem sa vladom.Pri prvom paljenju normalno pali kao metak ali ako ne nadrukam na drukalicu posle 5-6 sekundi oce da ugasi i primi vazduh i onda treba odzraciti.Kad nadrukam posle tog nema problema pali radi ceo dan.U cemu je problem?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Negdje na dolazu ti falšira zrak pa se stvori zračni đep i dok potroši naftu povuće zrak.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Kololec@
Sredi dovod goriva do PVP. Moja preporuka je da visak sa PVP odvojis i odvedes u rezervar. Ja dok to nisam uradio svaki dan su bili problemi sa zrakom.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
kololec
Ili kupi nepovratni ventil i ugradi na dovod od rezervoara do pumpe...
Uradio sam tako i nemam tih problema više...
Evo slike...

14_09_15_1758.jpg
 

kololec

Novi član
Tu od
6 Ruj 2014
Poruka
3
Nisam mehanicar ali otkad imam vladu puno sto sam naucio o mehanici.Cekaj onda netreba onaj grubi filter? Na slici ga nevidim tako da direktno iz rezervoara ide do ac pumpe ili gresim.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ma izbaci onaj grubi filter. Jednu cijev sa njega posudi i stavi na ac pumpu umjesto one gdje ide visak. A na visak stavi crijevo i to spoji T komadom na visak sa dizni. I rijesen problem.
0f0fb825eef731264d44a55942f9af16.jpg

6ffac604ce15a8060a6c58243b97c097.jpg


Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

Najnoviji postovi

Na vrh