• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Dali postoji neka caka da se odradi ovaj dio posla.

Hvala.

Zagrij dooobro i naglo ohladi :(y):

@dominik , nema na čemu , ako ima neka prodavnica semeringa i ležajeva oni bi to morali imati , nije to ništa specijalno niti namjensko.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
onda nebi trebo bit problem.. šteta što ne živiš u hrvatskoj svako malo bi imao posla na mom vladeku.. evo nesto nevezano za temu, danas mi metar jasena nije mogo dici na samaru na hidraulici a podigo je 5 m drva na prikolici..sad il je do kuta dizanja il bi moro ozracit crjeva na hidraulici..ulja ima.

al sve u svemu, malo se trga koliko ga rukam svaki dan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nemam ja vremena za popravke drugima , jedva stignem i moje krševe da pokrpim. Nabavljam i prodajem dijelove za ruse ovdje na mom kraju i to je za mene dovoljno , udijelim poneki savjet ljudima kako se šta rasklapa-sklapa ili podešava i to je sve.

Metar jasena je skoro tona , nije ni za očekivati da to podigne u realnim uslovima.
A velika je igra sa uglovima tako da ništa nemora da znači.

Nemoj džaba da se zamaraš idejom odzračivanja , nema to veze sa tvojim slučajem.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
ma znam puno je tu sarafanja a nemoze se nesto zaradit, tj. nemozes puno naplatit.. jedan covjek u selu ima plavi t40, pucala mu radilica, lamela non stop odlazi.. jel to inace kod t40 il mu ga majstor dobro ne slozi? a covjek ne radi puno mozda 2 ha zemlje
 

Nikola2507

Novi član
Tu od
17 Ožu 2017
Poruka
8
Pozdrav svima,prije par dana nekakav seoski majstor mi je na Vladimircu stelovao bos pumpu,a danas sam dosao iz sume i video da mi je ulje na minimalnom.Da li to ima kakve veze sa bos pumpom jer prije mi je ulje bilo malo ispod maximuma.A primijetio sam da posle stelovanja sada vise cadi na auspuh,na leru bijelo/plavkast dim a pri jacem gasu crn.Mada mi je i prije cadio ali samo pri vecem gasu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,615
...natočiti ulje...a kaj ti je majstor radio na boš pumpi mi neznamo...:icon_winkle:
 

Nikola2507

Novi član
Tu od
17 Ožu 2017
Poruka
8
Re: Problem sa mjenjačem

Evo opet problem sa Vlatkom,juce spustim hidrauliku da otkacim vitlo i vise nemogu da je podignem.Uopste ne reaguju komande ni na dizanje ni na spustanje a do sada nije bilo nikakvih problema.Da li mogu sam sta pogledati ili moram odmah traziti majstora
 

Nikola2507

Novi član
Tu od
17 Ožu 2017
Poruka
8
A gdje se tacno nalazi radni ventil, a sa gornje strane pumpe ima polugica,pretpostavljam da je za ukljucivanje pumpe a lijevo od nje znaci prema sjediistu ima jos jedna polugica I sa njenog kucista ide cijev na komande za hidrauliku.Cemu sluzi ta druga polugica?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
To ti je onaj glupi ventil za zagrijavanje ulja , to izbaci i umjesto njega stavi obični produžetak.

Radni ventil je sa gornje desne strane razvodnika , ispod jajastog poklopčića kojeg drže dva vijka (ključ 14).
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,615
...delam generalku...na onom starom t-25 (73. godište)...prva specijala...
 

LolaVelikaGorica

Novi član
Tu od
7 Kol 2017
Poruka
1
Pozdrav svima....dizao sam jednog vladimirca iz mrtvih i mnogo si pomogao na ovom forumu..pa da se prikljucim i zahvalim svima na pomoci!
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
Pozdrav svima :(hi): , imam jedno pitanje. Kako riješiti izlaz za kardan , tj. kako najlakše prijeći na kardan s šest nutova? Hvala unaprijed.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
ja sam našao polovnu izlaznu osovinu, mislim da sa 100 kn dao, odgovara i od 20 godina starijih vladimiraca neg je tvoj, moj je '93, s stavio sam mu sa nekog koji e bio '77.
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Pozdrav svima,

Kupio bih trecu vezu (toplink) za moj T25, pa bih vas pitao koji da kupim? Odgovara li za IMT 539 ili za neki veci, sa vecom rupom?

Hvala unapred na odgovorima!
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Savo, nemam još ni jedan priključak, tek planiram da kupim neku tanjiraču i manji plug. Ovo sam više pitao zbog same dužine toplinka i veličine rupa na krajevima, ako je to od značaja? Video sam da ima ''originalnih'' ali su ovi za imt dosta povoljniji.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ma sve je to slično , razlika je u većini slučajeva u veličini rupa , naprijed ti je mala na traktoru a većina priključaka ima mogućnost obje rupe.
Ono je najbolje da imaš oba ali polako.
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Pozdrav svima, imam pitanje u vezi spajanja zica alternatora na t25,posto je stari dinamo crko vec odavno morao sam nabaviti vanjski alternator, montiro sam i spojio alternator od fiat uno koji je provjeren, sada samo treba spojit dvije zice, na jednoj pise B+ i D+, zna li neko kamo sa njima? :)
 
Na vrh