• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Druže hvala ti na jednostavnom rešenju. I ja sam posmatrao tu mogućnost kačenja za bočni reduktor (valjda neće naškoditi reduktoru to kačenje)...
Hvala još jednom, svako dobro!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ne vidim link ali opet ostaje problem izvoda na tvom mjenjaču.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Najveći problem je izvod iz mjenjaca. Skoro sam imao priliku provozati t30 a80,uhhhh ljudi koliko je dobar traktor... Prednja vuca,duplo kvacilo...

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Pozdrav svima!
Poznato je da se T25 podešava po visini, ali mene zanima da li je moguće smanjiti sirinu traktora, tacnije, suziti ga. Na prednjem mostu su vidljive rupe, pa mislim da to nije problem, ali na zadnjoj strani pretpostavljam da je potrebno izrotirati točkove. Da li je to izvodljivo i da li je neko to već radio?

Hvala unapred!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Rotiraš točkove ili srce u odnosu na felge , moguće je više kombinacija zavisi koja širina ti treba.
 

Nikola2507

Novi član
Tu od
17 Ožu 2017
Poruka
8
Pozdrav svima,zanima me da li negdje u BiH ima da se kupe zadnje felge za vladimirec i koja bi im bila cijena?
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Hvala Savo, eksperimentisaću sa točkovima, pa šta bude.

Savo, šta mi je sve potrebno da mom Vlajku ugradim mogućnost kipovanja. Pošto je stariji tip, na njegovom razdelniku postoji ručica za kipu i otvor gde bi došlo nekakvo crevo ili cev, ali mi je nepoznanica šta mi je sve potrebno, kako bi Vlajka osposobio da koristim neku prikolicu i kipam.

Hvala ti unapred!

Pozdrav,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pa treba ti cijev ili crijevo visokog pritiska od razvodnika do nazad i na kraju njega brza spojka.
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Kako je sve skučeno ispod oplate na kojoj se stoji, mislim da će se lakše uklopiti crevo... Brza spojka na kraju i to sve pričvrstiti negde... Ok, sad mi je jasnije...
S obzirom da u hidraulici imam hipol 68, što je prvi vlasnik sipao(pogrešno), da li će biti mešanja ulja sa uljem koje već postoji u klipu prikolice? Pozajmio bih prikolicu od komšije, koji vozi 539, a znamo da oni u hidraulici imaju Traktol 80, pa da ne napravim čoveku problem?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ma nema tu problema , zanemarivo je to.
Ja neznam niti za jedan slučaj da je neko nekome napravio taj problem a i sam sam kačao svašta i svačije a i drugi su moje prikolice kačali.
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Onda u redu, a već sam planirao da zamenim ulje u hidraulici, da umesto 68 ubacim sae30, koje je nadam se prikladnije za mešanje sa traktolom 80.
Slikaću ovih dana razvodnik i postaviću slike.

pozdrav,
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,615
a nema majci da ja više prikopčam tuđu prikolicu na svoje ruse...zato sam i kupil svoju...kad ti uleti u sistem ona gudlja od ulja iz imteja možeš sve ulje bacit...
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Pozdrav svima i sve najbolje u Novoj godini!

Sta je razlog lelujanja prednjih tockova. Ovo se obicno desava kada se nosi neki priključak, a ređe kada se vuče prikolica. Mislim da je traktor malo rasterećeniji napred kada se nosi neki priključak, pa nailazak na neku neravninu na putu izazove odmah lelujanje točkova, koje je moguće zaustaviti jedino zaustavljanjem traktora. Verujem da je u pitanju neki luft, ali ne zna tačno gde, pa bih vas zamolio za pomoć. Da li je moguće ovo rešiti?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ti koji gledaš traktor i voziš ga nemožeš da vidiš luft a očekuješ da ga mi vidimo bez ijedne korisne informacije da si napisao , jedino da bacamo pasulj pa da vidimo šta je u pitanju.
 

vugor68

Novi član
Tu od
16 Kol 2015
Poruka
29
Pozdrav svima i sve najbolje u ovoj Novoj godini!
Da li netko ima za prodaju onaj dio koji služi za grijanje u kabini a nalazi se na hidrauličkoj pumpi , moj je napukao pa curi ulje . Znam da ste rekli da se izbaci taj dio i spoji direktno sa kabinom ali prevelika sam picajzla kad je Vladek u pitanju pa ako neko ima dio bio bih zahvalan.
 
Na vrh