• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
Za što služi ono s oznakama stepeni gdje se sipa ulje u bošpumpu? Zanima me kako se vrši podešavanje paljenja? Nisam lijen prelistao sam temu ali ne mogu da trefim. Hvala.
 

croRUS

Novi član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
13
Pozdrav,nisam dosta dugo bio na forumu.Pojavio mi se jedan problem na vlatku koji nikako nemogu da rješim.Traktor uredno normalno pali,ali mi več duže vremena sve slabije i slabije vuče.Došlo je do toga da pred zadnje več sam za sebe u manji brijeg nije mogao iči a da mu drastično ne opadaju obrtaji motora.Bio je kod mene naš lokalni "rus majstor" i nešto je šarafao po pumpi i kaže"pumpa ti je u kurcu,slaba,treba druga".Ja kažem kako to pa taj traktor je kao nov nema kojih par stotina sati.Kaže da nema što drugo da bude.Kupim ja drugu pumpu(Nova iz raspale trgovine,ali je jako dugo bila na lageru).Složim to sam i naštelam paljenje po uputama sa forumai traktor sada pali al je opeta kao krepani konj.Ima jako slab odaziv gasa i ništa ne vuče.Pali normalno.E sad vi više ništa nije jasno.Molim za pomoč ako netko od vas ima nešto na pameti što bi to moglo da bude?
 

croRUS

Novi član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
13
Kolega oni stupnjevi na otvoru gdje sipaš ulje ti služe za kontrolu -momenta regulatora kad sastavljaš pumpu.Gledao sam to na jednoj ruskoj stranici.
 

croRUS

Novi član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
13
jednostavno slabo prima gas,nema snage.svejedno dal je topal ili hladan,isto.Pali dobro hladan i topal.jednostavno i u leru kad ručno dodajem gas na pumpi slabo se odaziva.
 
Posljednje uređivanje:

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Radila se danas brava zaključavanja brzina...
Prethodni vlasnik zalomio šraf pa umesto da to rešava, on uzeo švajs aparat i zavario, otprilike u nekom položaju u kom mu se učinilo, da radi radnju, i radilo je al do skoro, a ja nedavno video...
Popravio sam, i vratio na "fabrička podešavanja", tj. kako je Sovjetski Konstruktor i zamislio da izgleda i radi...
Za neke koji ne znaju kako kod traktora Vladimirec T 25 izgleda mehanizam zaključavanja (blokiranja) brzina, mali video kako je to kod mene izgledalo danas kad sam rasklopio, i u kakvom je stanju bila...

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=fM7IW_IpHP4[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

croRUS

Novi član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
13
Molim vas ,ako itko može da mi odgovori što sam pitao u vezi bosch pumpe.I zanima me kako mora da reagira onaj "radni ventil"što se nalazi iza pumpe.koliko mora propuštati nafte kad se pumpa,malo samo da piška ili puno,tj.koliki pritisak mora da se osjeti kad se pumpa,da se jedva pumpa na pumpici ili da pri normalnom pumpanju mora sav pritisak pustiti van.Koliko je on ustvari bitan za rad pumpe????
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Druže, ne znam ti oko pumpe niš' pomoć', tako da ti taj "manjak snage" ostaje za sačekati nekog boljeg poznavaoca...
Za radni ventil ti mogu pomoći...
On treba da drži pritisak negde oko 2 bara čini mi se, a taj "manjak snage" mogu jedino da okarakterišem kao nedostatak goriva koje stiže na dizne, pa usled nedostatka istog, gubi na snazi i gasi se...
Bar koliko se ja poznam u materiju...
Ili vuče vazduh, ili nema dovoljnog pritiska u sistemu, može biti 300 čuda, jbmš mi (mu) sve...
Moj predlog, provera radnog ventila i falširanje zraka...
Obavezno proveri i grubi filter za naftu (predfilter) i ona 2 "fina" filtera, kartonska, u kućištima...
Nešto od toga te zeza...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Jesi li taj radni ventil dobio sa novom pumpom ili si stavio svoj postojeći?

Dobrodole , polako sa konstatacijama , sa nedostatkom informacija možeš čovjeka odvesti na pogrešan put.
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Ma nisam mislio ništa loše, čoveka pritislo problem, a treba zaista pregledati sve, jesam li u pravu?
Iz mog (skromnog) iskustva, problem na ovom traktoru nikada nije jedan, već je uvek proizvod više njih...
Neki dan moja brava zaključavanja, jedni su stigli i do rasturanja menjača sa predlozima, a ono, nešto treće...
Nisam ga krivo savjetovao, nek' proveri dovod goriva...
Komplet, a ume i radni ventil zezati...
To sam i napisao...
Misliš li i ti da ga radni zeza?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
da proba odvrnuti dovod goriva na diznama, da vidi jel dobro "šprica"?...
a more ga štopat i u ace pumpi...pa nema sape...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nisam ni rekao da si krivo savjetovao , nego da nemaš dovoljno informacija da bi detektovao kvar.

Naravno da je najbolje sve promijeniti ali nekada ni to nije rješenje , vidiš da je on takvim načinom razmišljanja kupio novu pumpu a ja sam prilično siguran da mu pumpa nije u pitanju odnosno da je i njegova stara dobra.

Te rotacione jesu malo ''mutave'' i svaki im vanjski faktor smeta.
 

croRUS

Novi član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
13
Savoris,radni ventil sam dobio sa pumpom.Pa kad odzračim cjeli sistem dovoda kaad pumpam pumpisa mi dođe jako tvrda da jedva uspijem da ju zašarafim .nije puštalo gorivo na radni ventil,onda sam pročitao onaj post gdje ste pisali da mora da pusti gorivo.Skinuo sam onda sventil sa svoje stare pumpe i nisam primjetio nekakve razlike.Pa sam onda išao jednoga žrtvovati,obrusio sam tj.skratio feder da slabije drži i onda kad pumpam isto ide dosta teško ali je malo kao prokapalo_Ostavim tako palim traktor uredno upali ali slab odaziv gasa za poludit.šarafam po vijku za doziranje goriva sastrane skroz dok ne dimi dosta crno na auspuh,kao u leru malo bolje prima gas ali kad krenem voziti u večoj brzini a pogotovo u šestoj kao krepani konj.Poludim od svega toga vratim svoju staru pumpu nazad sve podesim po PS-u ,kad ono kao malo bolje ali ni daleko od toga kako je radio prije mjesec dana.Crijeva sam izmjenio ,čak sam ono glavno iz rezervoara stavio prozirno da vidim dal negdje vuče zrak i još na njega stavio nepovratni ventil da nafta nemože iči nazad u rezervar.filtere goriva izmjenio.Ako netko ima kakav prijedlog neka slobodno kaže,jer više neznam što da radim.
 

Ivan_M

Novi član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
23
Motor možda ne dobiva dovoljno zraka pa se guši. Ako taj traktor ima uljni filter zraka, skini mu posudu sa uljem, možda prodiše. Ako ima nekakve filtrirajuće elemente skini mu i to, pa probaj bez filtera.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Hm , kažeš mijenjao si filtere ? I crijevo?

Ajde ovako , na filterima imaš onu tanju cijev koja ide tamo na preliv negdje , čini mi se prema diznama , odvrni nju komplet od strane filtera , znači odvrni onaj holenderčić koji ima u sebi onu minijaturnu rupicu i tako skinuto pumpaj ručnu pumpicu pa mi reci dali je i dalje tvrda ?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
izgleda da je baš nešto zaštopano, nema šanse da se pumpica teško pumpa...
ko što kaže savoris, kreni redom i stalno pumpaj...kad postane lagano, znat ćeš di je usko grlo!
 

croRUS

Novi član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
13
filter zraka sam skroz bio odpojio od usisa,zrak je išao direkt u usis i ništa se nije bilo promjenilo.Sutra ujutro idem probati ovo sa povratom što ste mi savjetovali.Jedino mi još ostaje da ispitam dizne i kompresiju.Javim čim ispitam vodove.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nemoj se izlagati nepotrebnim troškovima , prvo probaj ovo što sam ti rekao je misim da znam u čemu je tvoj problem samo mi trebaju povratne informacije da budem siguran.
 

bakovci

Novi član
Tu od
18 Ožu 2011
Poruka
20
pozdrav.imam pitanje u vezi vladimirca
na razvođu motora pukla ona tanja osovina od posredničkog zupčanika kak taj ostatak da izvadim iz bloka motor
to je osovina d221002160
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
To je ona mala što nosi posrednički prema ekscentar osovini?
Na katalogu teško mogu da vidim ali te stvari su nabijene tijesnom tolerancijom , e sad , dali je drži još šta? Pretpostavljam da drži , možda neki štift sa strane ili slično , mora biti nešto za sigurnost.
 

Najnoviji postovi

Na vrh