• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Vladimirec sređivanje

Pozdrav nasljedio sam vladimirca t25 77 g
E sada posto to deda nije bas održavao sto od starosti sto od bolesti
Red je na meni. Sredio sam neke sitnice oko curenja ulja i tako dalje.
Sad mi je prvi zahvat veći zamjena lamele koja lovi jako visoko i nije moguće
Polagano kretanje sa Traktorom nije moguće.
E sad kako to najbezbolnije obaviti.
Isto tako kočnice love dobro ali jako nisko kako to postelati?
Hvala na odgovoru lp
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Re: Vladimirec sređivanje

Za lamelu traktor ide napola,imas na motoru 2 mjesta za kacenje kaisa. Zakacis kais prije nego sto rastavis i isto tako vratis. Najteze ti je sklopiti da to sve fino sjedne na spojnicku. Stelovati mozes kad sklopis kroz onaj otvor. Kocnice stelujes na tri vijka koja su smjestena u trubi. Lako ih je uociti. Ako ne pomogne,vjerovatno ces morati mojenjati obloge kocnica. E ja bi ti preporucio i dobose da provjeris,vjerovatno su u losem stanju.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Za kočnice jedan je napred drugi iza saraf a Di je treći meni treba da mi višlje love kočnice

One koće skroz pri kraju i dobro koće
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ma ok puknjeni, znam da tak lupa...samo kaj imam 4 komada doma i nikad niš nije lupalo u getribi...tak da mislim da ak lupa nebu dugo vozil...
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Na preskokce ne lupa stalno i to samo kad je kosa gore
Na Preokretac ne lupa ništa mislio sam da su lageri na kosi ali oni su zamijenjeni problem ostao isti
Čuje se tok tok tok
Dali je kardan predug ili je lager otišao
I posto ste vlasnik 4 komada kako da povisim
Kočnice da višlje love ili moram opruge mjenjati?
One se mjenjaju odozgora do je onaj poklopac ili moram rastavljat cijeli bocnike da bi došao do njih?
Hvala na odgovoru
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To ti vjerojatno lupa križ kardana kad digneš kosu. Stoji kosa nagnuta malo prema natrag?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
kočnice štelaj na gornjim poklopcima, cjevasti ključ i malo ih pritegni...ako ti ih izbije pod nogom kad kočiš rikverc onda imaš ona tri šerafa (dva sa strane i jedan dolje) pa i to poštelaj (digni stranu koju radiš na dizalicu pa ti bude lakše)...
a kosilica bočna?
uglavnom, ako lupa u getribi kad ukopčaš kardan onda lupa s koslicom ili bez nje...tak svejedno...
dakle, ako lupa samo s koslicom u jednom položaju, ne lupa u getribi nego u kosilici :(wait):
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Lupa u kad je kosa gore straznja je kosa
Lagere sam mjenjao tako da ako nije u getribi problem onda
Je u kardanu vjerovatno budem to isprobao posuditi pa stavit
Drugi
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
E sad kaj se kočnica tiče ja sam ih stelao na onim šarafima na dobosu jedan napred jedan natrag napred koće dobro ali nisko Nazad kad kocim jako slabo
Kad skinem one poklopce Di su opruge od kočnice da ih tu stelam ili na ona dva šarada koja sam gore spomenuo i ako ću trebati mjenjati opruge dali ih mogu tu zamjeniti kroz taj poklopac.
Za kaj sluzi taj treći šaraf odozdola kaj ulazi u doboš ?


Čitam po forumu koja ulje i koliko ide u koji dio ulja
E sad zanimljivo mi jedno nisam uspio odgonetnuti
Ulje Bosch pumpe 0.1 dcl
E sad gledajući Bosch pumpu original je još Made in ussr
Nisam uspio odgonetnuti Di se to sipa?
Hvala na odgovoru
 
Posljednje uređivanje:

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Čitam po forumu koja ulje i koliko ide u koji dio ulja
E sad zanimljivo mi jedno nisam uspio odgonetnuti
Ulje Bosch pumpe 0.1 dcl
E sad gledajući Bosch pumpu original je još Made in ussr
Nisam uspio odgonetnuti Di se to sipa?
Hvala na odgovoru

PVP.jpg
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav imam još jedan problem
Kada traktor radi radi pod dosta velikim gasom
Ako mu smanjim gas on se kao počne gasiti i onda si opet doda sam gas i tako radi oduzima si i dodaje gas?
Hvala na odgovoru
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Radni ventil , vazduh u sistemu , ulje u boš pumpi , zastopao preliv na filterima.
Za početak.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Radni ventil do se nalazi točno

Zrak u sistemu mislim da nije jer sam crijeva sva promjenio
Ulje u bos pumpi mislim da ga ni nema jer mi deda nije rekao da to treba sipati tako fa mislim da ni on nije sipao
Preljev na filterima Di se nalazi?
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Preliv na filterima se obično nalazi na fiterima , :mad::
Sa gornje strane filtera ide holender sa tanjom cjevčicom , u šarafu tog holendera ima jedna veoma mala rupica koja zna da zaštopa.

A radni ventil se nalazi sa zadnje strane (izmedju motora i pumpe) , tamo izlaze dvije cijevi , na donjoj cijevi je on.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Ok shvatio sam znam Di se sad to nalazi
E sad meni pusta lagano nafta s gornje strane pumpe one dvije cijevi goriva sto vode na ventile. na navoju možda je i to problem kako da to saniran i jel smijem ja to otvarati ili bosista?
 

Najnoviji postovi

Na vrh