• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Jel razvodnik ono gdje je rucka za dizanje spustanje? ili na pupmi?

Da, razvodnik je uređaj na kome su ti komande (ručke) hidraulike...
Nivo ulja u hidraulici kontrolišeš na šraf sa meračem odmah do čepa na rezervoaru ulja hidraulike...
I da, to je taj čep, sa desne strane...
Sipao si valjda nekad ulje u hidrauliku?
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Nisam sipao nikad, ali ak nije curilo nigdje nije ga mogo ni potrosit? ispod onog velikog cepa sa desne strane zica ima nekakvo bijelo ulja unutra do pola, jel postoji mjerac negdje ili ide do cepa?, cemu onda ona posuda sa lijeve strane, u kojoj takodjer nije previse ulja?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
mjerač je s desne strane (vanjske) odmah do čepa (12 ili 14 ključ i ima štangicu s oznakama na sebi dugačku oko 10 cm), a ona posuda z leve strane je navodno filter...:icon_e_wink:
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Nasao sam sipkicu, suha ko barut!, kakvo bi ulje pasalo sad unutra da kupim, bas za hidrauliku (hidrol) ili neko gusce ko hipenol?
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Nasao sam sipkicu, suha ko barut!, kakvo bi ulje pasalo sad unutra da kupim, bas za hidrauliku (hidrol) ili neko gusce ko hipenol?
Ne, ni slučajno !!!
U hidrauliku ide motorno ulje SAE 30...
Sa drugim vrstama ulja neće hidraulika raditi kako treba....
Ali ti preporučujem, ako nisi nikada menjao ulje, da ga istočiš komplet, pa naspeš novo...
Ide ukupno 7.5 litara ulja SAE 30 u ceo sistem hidraulike, od te cifre, u sam rezervoar ide 5.85, a ostatak od 1.65 staje u pumpu, razvodnik, glavni cilindar i uljovode...
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ništa ne smeta ni hidraulično ulje , nije nužno samo da ide motorno.
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Ispustio sam ulje na onaj seraf ispod poluge od kardana, natocio oko 7l hidrola 46 na desni cep i jos na rezervar, i dalje nece gore, probam dignut sa rukom iza hidrauliku i otpustim polugu na razvodniku onda stoji tako, stavim polugu prema gore i sipka padne na pod, da nije to pumpe mozda? jel se mora izracit jos ili
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
vraćamo se na razvodnik i onaj cilindrić na njemu s desne strane...mogući su slučajevi da ćeš ga 5 puta na dan raskapat i prat u benzinu....
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Hvala DARIJUS, otvorio poklopcic, izvadio klipic, ocistio, malo ulja nasipo gore, sve radi ko prvog dana, dize sam sebe ko uvijek :icon_smile:
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
Pozdrav, imam jos jedno pitanje, kako da promjenim pakne na t25, i kako se stelaju?
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Pozdrav, imam jos jedno pitanje, kako da promjenim pakne na t25, i kako se stelaju?

Za štelovanje kočnica prvo moraš podići točkove od zemlje. Zatim skidaš poklopce koji se pričvršćuju sa 4 šrafa gore na čizmi. Kada ukloniš poklopce videćes šraf koji dotežeš sa 27 ključem CEVASTIM, i osiguravaš navrtkom 19mm.Ovim šteluješ zategnutost obruča. Na delu iznad čizme na koji se vezuje poklopac uočićes 2 šrafa 14 mm i treći na čizmi odozdo. Sa njima šteluješ položaj obruča, a osiguravaš ih sa 19 mm navrtkom. E sad, kada našteluješ da se točak (dok je podignut) okreće lagano bez struganja ili kočenja, a kada pritisneš pedalu kočnice blokira, onda si posao uradio kako treba.
I napomena, prilikom štelovanja kočnica, papučica mora biti podignuta skroz uvis. Ukoliko u toku vožnje bude stajala niže od toga, poželjno je pojačati oprugu.
Što se tiče kočnica, prvo zavrćeš onaj vijak odozdo samo koliko obloga da ne koči, onda isto tako sa strane, ona dva, pa na kraju gornju maticu gde šteluješ visinu pedale. Znači, kod svakog štelovanja dotežeš dok ne počne obloga kočiti, i onda malo odpustiš, pola kruga dovoljno...
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav jel bi mi netko mogao preporučiti nekoga u zagrebačkoj županiji tko servisira vladimirce. Hvala lp
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
mili moj, to se dela solo...dve ure posla (šerafljenja) i gotovo...a dobar ti bu svaki koji nešto zna o mehanici..
odvoji cijeli motor na nekakva kolica ako imaš i stvar ti bu čista...
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
To bi bilo najbolje mada kuzim se u mehaniku nešto samo Neznam kako nastelati kuplung poslje sa onim šarafima ?
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav dali hidraulika ima graničnik do kojeg možeš spustiti plug da ne diže traktor upise mora nastelati iza na hidraulici
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Dariju misliš na onaj komad koji ide oko klipa ako je to taj taj mi je puknuo tj bio je puknut
koji Je to položaj ručice
 

Najnoviji postovi

Na vrh