• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Kada ručku skroz cimneš prema sebi , znači do kraja.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Ništa opet diže povučem ju do kraja i onda kao da ima neki graničnik preko kojega prijeđe i onda krene spuštati i onda diže

edom
1. hidraulika
u njega a i većine ruskih trakora imaš 4 položaja razvodnika (ručice) ako gledamo od šoferšajbne prema nazad ide ovako
-dizanje
-neutralan (poluge se nemogu pomjeriti)
-spuštanje (prisilno)
-plivajući (poluge prate konfiguraciju terena)
za početak probaj orati u položaju plivajući dok se ne navikneš na traktor a kasnije ćeš naći i bolji način ;)

Znaci kada ga spustim tako skroz dole preko toga kao granicnika kako onda nastelati da ne diže traktor po tome kako su napisao ovaj post savoris on bi trebao u tom položaju pratit kretanje terena tj nebi smio dizati a moj diže
 
Posljednje uređivanje:

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Ma kotače i onda kad orem digne mi zadnje kotače i nemogu ici dalje nego moram dizati plug i onda imam brazdu 25 pa 10 pa opet 25 i tako po cijeloj njivi
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Jesam i opet diže znaci spustim ju skroz dole do kraja prije nego počne spuštati pride kroz ko neki graničnik i onda krene spuštat i diže ne kuzim jel šta otišlo u razvodniku mjenjao sam one o ringove i sve mi je izgledalo ok jel ima šta drugo bit
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Netko je tu spominjao onaj leptirić na klipu cilindra jel on ima kakvu ulogu u tome jel ja ga nemam tj imam ali je puknut
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Leptirić ti neće pomoći.

Kako počne dizat , dizanje je prema naprijed. Jeli i kod tebe dizanje prema naprijed?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,528
meni se vidi da se pojebo razvodnik...ili dobrog majstora, ili što mislim da je jeftinije i pametnije novi razvodnik (nemora baš novi novi, može i stari al da dobro dela)...
ili kak veli savo, objesi se na tu ručku da dođe do kraja...nemoj bit mimozica...:icon_madu:
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Počne dizati odmah čim ga cimnem prema gore
Spusta prema dole i kada ga čimbenika još jednom dole onda onako ko zašteka
Prođe malo teze i onda počne isto spuštati ali onda diže
Ko kad ga ubacivas u brzinu tako i ovo moraš ga malo cimnut i onda prođe prema dole
Jel to treba tako ili ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
To kada si probao sa ručkom prema sebi , jesi li imao zakačen priključak ili su poluge bile slobodne?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Takvi simptomi bi se javili da je zaprljan filter hidraulike ali prosto je nemoguće da je toliko zaprljan da digne plug.
Da su bile poluge same onda bi bilo moguće.

A kada počne podizati u tom položaju prema sebi , dali diže normalnom brzinom i snagom ili ide mlitavo gore?


Ma nema šanse da ga zrak zeza.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Diže brzo ko i kad spusta ide bez problema nije da kilavi
A Di je taj filter jer unutra je bilo ulje ko zna koliko staro ja sam to zamjenio tj samo nadolijao jel je puno falilo skoro pa je bilo prazno jer je curilo a deda to nije bas održavao kako treba tj Neznam ni šta je prije sipao ja sam sad sanirao curenje i na klipu i tamo Di su one mandete tj na razvodniki sam mjenjao o ringove i sad ne curi nisam odzracivao sistem ako to treba tako da je moguće da je zrak unutra ako treba odzraciti sistem
Ako nebude padalo sutra nešto najavljuju budem snimio pa ću pokazati kako to izgleda možda vam onda bude lakše
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Bez "leptirića" nemaš graničnik dubine oranja, a ako tad na plugu nemaš kopirni kotač oranje postaje nemoguće. Hidraulik ti radi normalno, nek te ne zabrinjava.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Ne radi normalno ako u plivajućem položaju diže poluge.
Leptirić mu neće pomoći. Nije to to.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
diže vladimirac poluge kad staviš plivajući i rukom od dolje dižeš poluge bez priključaka, a to ti je i kad oreš po ovako tvrdom isti efekt. bez leptira u teoriji bi plug ošo u kinu, al u praksi je to sve bez kopirnog kotača ko što kažu kao da kera vučeš za rep
 

Najnoviji postovi

Na vrh