• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Slažem se, ja bih također uzeo toga... Dvostepeni kuplug važan ti je ako misliš raditi s kosom, u što čisto sumnjam. Ovi noviji modeli imaju sporiju prvu brzinu, i za mnoge radove meni je to najvažnija tvar.

Od vožnje prikolice unazad, vožnje po teškom terenu nekakvog tereta, oranja na tvrdom ilovastom zemljištu, i t.d.

A šta dvostepeni kuplung s kosom? Ne razumem. Ja sam se nakosio za sebe pa i uslužno sa vladimircem i ha, haj! I to sa onom bočnom strižnom kosom(češljarom) i nisam ni znao da ima neke veze duplo kvačilo, to kao ono da ne guši? Teraju ljudi i berače sa vladimircima i drugim traktorima bez dvostepene spojke.
Jedino što se ne može raditi bez dvostepene spojke je setva pneumatskom sejačicom.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jedino što se ne može raditi bez dvostepene spojke je setva pneumatskom sejačicom.
ide sjetva, veći problem je balirka, trebas samo malo zastat, pridržiš na kvačilu a ona staje..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
''podizanje'' dizni mi u praksi nije dalo nikakve rezultate , probao sam na nekoliko različitih motora , čak sam išao i na dole i nije bilo nekih znatnih promjena
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Pozdrav svima ljubiteljima Vladimirec-a

Ljep i srdačan pozdrav želim Vam!!

Malo sam pregledavao ove postove, svi su silno zanimljivi, i mogo bi prvo da se predstavim!
Dolazim iz Ljubljane, al mi korijeni potiču iz hrvatske, tamo imamo i nešto zemlje koju pomažem obrađivat mom ujaku i djedi, pa eto da znate malo i o meni! Naravno tema je VLADIMIREC i moram prvo nakon dugog čitanja svih vaših POSTOVA, reči da mi je ovo ipak PRVI :p. OK, kao što predosječate imamo VLADIMIRCA starog skoro 40 godina i moram reči da me traktor još dan danas fascinira! Ide za model iz '72 godine sa tendom umjesto kabine, malo se mu več vide godine al PALI IZ PRVE (kad se ga povuče)!!! DA, PROBLEM JE STRUJA!!! REGULATOR NAPONA je pregorio več prije 10 godina al DEDA se ne zamara njegovim popravkom! KAŽE: "DOK JE MENE, BIT ČE I NJEGA" !!! Ok sad da se vratim na problem: Ja ču skoro završit za elektrotehničara, pa mi VRAG NE DA MIRA da jim to ne sredim onak KAK to dolikuje takvom traktoru!!! Ako ko ima nešto iskustva u tome rado bi ga saslušao pa IZVOLITE...

(naročito se obračam "VTZ-ju". Mislim da, je ključ svega ODRŽAVNJE - ja jednostavno sam toliki "PICAJZLA" da bi mu začepio sve do zadnje rupice gdje PUŠTA)!!!!
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
baci to sve dole dole da se ne zafrkavaš stime,nabavi si alternator od kakvog starog golfa ili yuga 55 ,smontiraj ga gore spoji žice i teraj
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ljep i srdačan pozdrav želim Vam!!

Malo sam pregledavao ove postove, svi su silno zanimljivi, i mogo bi prvo da se predstavim!
Dolazim iz Ljubljane, al mi korijeni potiču iz hrvatske, tamo imamo i nešto zemlje koju pomažem obrađivat mom ujaku i djedi, pa eto da znate malo i o meni! Naravno tema je VLADIMIREC i moram prvo nakon dugog čitanja svih vaših POSTOVA, reči da mi je ovo ipak PRVI :p. OK, kao što predosječate imamo VLADIMIRCA starog skoro 40 godina i moram reči da me traktor još dan danas fascinira! Ide za model iz '72 godine sa tendom umjesto kabine, malo se mu več vide godine al PALI IZ PRVE (kad se ga povuče)!!! DA, PROBLEM JE STRUJA!!! REGULATOR NAPONA je pregorio več prije 10 godina al DEDA se ne zamara njegovim popravkom! KAŽE: "DOK JE MENE, BIT ČE I NJEGA" !!! Ok sad da se vratim na problem: Ja ču skoro završit za elektrotehničara, pa mi VRAG NE DA MIRA da jim to ne sredim onak KAK to dolikuje takvom traktoru!!! Ako ko ima nešto iskustva u tome rado bi ga saslušao pa IZVOLITE...

(naročito se obračam "VTZ-ju". Mislim da, je ključ svega ODRŽAVNJE - ja jednostavno sam toliki "PICAJZLA" da bi mu začepio sve do zadnje rupice gdje PUŠTA)!!!!


prvo ti da si tolika picajzla ti bi već do sada riješio problem punjenja :mrgreen:

skini to sve smeće i stavi neki drugi alternator , može i od zastave , kod mene je od opela , a stavljao sam i golfov
 
V

VTZ

Guest
Ljep i srdačan pozdrav želim Vam!!

DA, PROBLEM JE STRUJA!!! REGULATOR NAPONA je pregorio več prije 10 godina al DEDA se ne zamara njegovim popravkom!

Pozdrav i tebi!

Originalni alternatori za Vladimirca, snage 500 W mogu se dosta povoljno nabaviti u Mađarskoj (vjerojatno i u Hrvatskoj). Na njemu ti se već nalazi sve što ti treba, od reglera, dioda, remenice, pa do mogućnosti podešavanja napona punjenja (ljeto-zima).

Vjerojatno će ti uz alternator trebati i novi akumulator 12 V, s time da su stari traktori nekad imali ugrađena po dva akumulatora 6 V, serijski spojena. U tom slučaju moglo bi biti da će ti neki od kabela s klemama biti malo prekratki, pa bi bilo najbolje da i tu napraviš neke prilagodbe.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Društvo, do kad se proizvodio T-25?
Mislio sam da se radio do 93-4, danas u oglasniku visim jednog iz 99te. I kakvi su ti, noviji, jesu jednako kvalitetni kao i oni stari?
 
V

VTZ

Guest
Društvo, do kad se proizvodio T-25?
Mislio sam da se radio do 93-4, danas u oglasniku visim jednog iz 99te. I kakvi su ti, noviji, jesu jednako kvalitetni kao i oni stari?

U pravu si - negdje početkom 90-tih pojavio se je noviji model T30-69 (kakvog imam ja). Izvana se najbrže prepoznaje po okruglim prednjim lampama na kabini (pozicija i žmigavci).

Unutra je drugačija ploča s instrumentima, kučište volana, ručni gas s desne strane, a najbitnije su promjene u mjenjaču, od brzina pa do načina šaltanja.

Što se kvalitete tiče, ja nemam zamjerke skoro na ništa, osim na prekidače el. instalacije, koje sam zamijenio za par dana nakon kupnje. Mašina nakon 15 godina nije ni taknuta, osim podešavanja zazora ventila. Jednako tako i Bosh pumpa (još je zablombirana), mjenjač..

Uz malo brige i održavanja, taj traktor ne vidi servisera kroz čitav svoj radni vijek.
 
Posljednje uređivanje:
V

VTZ

Guest
Al taj tvoj ima motor kao i T-25, to nije onaj T-30 od 30kw?

Nije, radi se o motoru s dva cilindra, nazivne snage 25 kW ili 34 KS. Ali to te ne mora puno brinuti, on za svoju veličinu i težinu ima sasvim dovoljno snage, rekao bih taman (motor je štedljiv, mjenjač nudi raspon od 6 brzina, i svašta se može napraviti s tim traktorom):
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Već sma skužio da je taman za tu težinu, nego pitam da nije slučajno drugačiji motor u tim novima, najviše zbog djelova.

Dali ga koristiš možda za košnju i prevrtanje, kako se ponaša zboj jednostrukog kvačila?
 
V

VTZ

Guest
Već sma skužio da je taman za tu težinu, nego pitam da nije slučajno drugačiji motor u tim novima, najviše zbog djelova.

Dali ga koristiš možda za košnju i prevrtanje, kako se ponaša zboj jednostrukog kvačila?

Kud bi došli Rusi, kad bi kod svakog novog modela išli toliko mijenjati dijelove motora.. Svi vitalni dijelovi motora pašu i na stare, i na nove modele.

Ne kosim s njime, kardan najčešće koristim kod špricanja s trakt. prskalicom, a tamo je sasvim logično da mi stane kardan (i špricanje), kad sam izvan parcele. Ako se okrećem po parceli u vožnji, tada i špricam cijelo vrijeme.

Vjerujem da bi kod sušenja i okretanja sijena reverzer od Vladimirca bio jako koristan, jer imaš na raspolaganju 6 brzina unazad. Pa ako ti se ne gazi sijeno, možeš poslove obavljati vožnjom unazad..
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
ide sjetva, veći problem je balirka, trebas samo malo zastat, pridržiš na kvačilu a ona staje..

Kako ide setva? Ja sam mislio na pneumatsku sejačicu, kako pipneš spojku svo seme sa tanjira popada. A ono za balirku, kosačicu ili berač - ni ne primećuješ to kao manu ako nisi navikao na bolje.
 
V

VTZ

Guest
...pipneš spojku svo seme sa tanjira popada. .

Ako se dobro kužim u ratarstvo, sjemenu i je mjesto na zemlji, a ne na nekakvom tanjuru od sijačice.. :gitarist: :idea:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
REGULATOR NAPONA je pregorio več prije 10 godina al DEDA se ne zamara njegovim popravkom!

Dobro došao! Evo, da se i ja pridružim ovima što te savetuju da ne popravljaš regler nego da lepo staviš alternator k'o čovek. Spomenuli ljudi "Zastavu" što sam već znao i "Golfa" za šta nisam znao, a možda je interesantno spomenuti i to da se na mom vladimircu nalazi alternator od starog MTZ 82.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ako se dobro kužim u ratarstvo, sjemenu i je mjesto na zemlji, a ne na nekakvom tanjuru od sijačice.. :gitarist: :idea:

Da, stvarno dobro kažeš. :madmana:
Mada ipak semenu je mesto U zemlji, a ne NA površini, a to kad samo nekontrolisano pada je šteta zbog nepotrebnog utroška skupog i tačno izbrojanog semena
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ako se dobro kužim u ratarstvo, sjemenu i je mjesto na zemlji, a ne na nekakvom tanjuru od sijačice.. :gitarist: :idea:
Majko zemljo baš ti hvala u ime svih nas, nas ..........:roll:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
U pravu si - negdje početkom 90-tih pojavio se je noviji model T30-69 (kakvog imam ja). Izvana se najbrže prepoznaje po okruglim prednjim lampama na kabini (pozicija i žmigavci).

Unutra je drugačija ploča s instrumentima, kučište volana, ručni gas s desne strane, a najbitnije su promjene u mjenjaču, od brzina pa do načina šaltanja.

Što se kvalitete tiče, ja nemam zamjerke skoro na ništa, osim na prekidače el. instalacije, koje sam zamijenio za par dana nakon kupnje. Mašina nakon 15 godina nije ni taknuta, osim podešavanja zazora ventila. Jednako tako i Bosh pumpa (još je zablombirana), mjenjač..

Uz malo brige i održavanja, taj traktor ne vidi servisera kroz čitav svoj radni vijek.


vladimirec još prolazi nekako s cjenom....stvarno su dosta povoljni za jedan traktor......dok npt MTZ 82 ili T40 su mi dosta skupi......da su u koliko-toliko očuvanom stanju........
 
M

milicevicm

Guest
http://img529.imageshack.us/img529/92/traktor008.jpg

VTZ-druže,evo pitanj jedno malo.
Pošto si kupio nov traktor-da mi objasniš šta je ono dugme bimetala-ne vidi se na ovoj slici ali ti znaš gdje je.Vjerovatno iskjučuje-uključuje.Pa hoću malo to da mi pojasniš.
Da i da ti kažem da mi ne radi ventilacija za ubacivanje prečišćenog vazduha,a to dugme se nalazi odmah tu,do toga prekidača.
Pisao sam ti ranije da je stavljen neki ne orginalni relej-a svirena je radila,a poslije stavljanja tog releja ne radi-pa možda ide struja preko njega i za taj ventilator.
Pa daj opiši princip rada-vjerovatno si isprobavao.
POZDRAV !
 

Najnoviji postovi

Na vrh