• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
E,jedan off topic!Neznam kolko ko godina ima,mislim da smo približno jednaki,pa da nebi moral nekome govoriti VI kad i ako se upoznamo?

Ako budeš pijan, ja ću te svakako razumijeti zašto mi govoriš VI (vjerojatno ćeš imati duplu sliku)... :partyman: :roll:

A što se tiče traktora, možemo se dogovoriti za neki vikend, pa se barem provozamo po cesti, ili tako nešto. Možemo svratiti do mojeg susjeda, da pošlepamo njegov (..:roll:..)
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Slabo se pije v zadnje vreme VTZ!Bumo se dogovorili,ak nikaj pa meni drva dopeljamo,ha?
 
V

VTZ

Guest
Slabo se pije v zadnje vreme VTZ!Bumo se dogovorili,ak nikaj pa meni drva dopeljamo,ha?

A gdje ti imaš šumu, negdje u blizini Presečnog? O detaljima se budemo dogovarali na PP, moramo uskladiti termine kad to obojici bude odgovaralo.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma to je bila šala ovak,kam bi išel prek k meni.Al je,šuma je blizu,nije daleko.Bumo se dogovorili,idem spat,moram sutra na Hvar pa do petka me nema,ako bu sve dobro(zaostala plaća)!Pozdrav drugari!
 

anel 558

Novi član
Tu od
13 Sij 2011
Poruka
17
moželi mi netko pokazati sliku ručica mjenjača sa vozačevog sjedišta na traktoru vtz-2032 i da mi pokaže redosljed brzina hitno mi treba. I pitao bi koja je brzina najača na tom traktor npr. kao što je u IMT 539 3SH. Hvala
 
V

VTZ

Guest
moželi mi netko pokazati sliku ručica mjenjača sa vozačevog sjedišta na traktoru vtz-2032 i da mi pokaže redosljed brzina hitno mi treba. I pitao bi koja je brzina najača na tom traktor npr. kao što je u IMT 539 3SH. Hvala

Taj traktor vjerojatno ima jednaki mjenjač kao što je i na mojem traktoru.

IMG_6961.jpg


3,4 - 1SH, 2SH
5,6 - 1,2

Dakle, postoji 6 (normalnih) brzina za vožnju naprijed ili otraga, a ove dvije sporohodne su samo prema naprijed.

Sasvim gore na kulisi poluge mjenjača (gdje su najduži prorezi) biraju se grupe brzina, desno je za neparne brzine (1,3,5), a lijevo za parne (2,4,6).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
moželi mi netko pokazati sliku ručica mjenjača sa vozačevog sjedišta na traktoru vtz-2032 i da mi pokaže redosljed brzina hitno mi treba. I pitao bi koja je brzina najača na tom traktor npr. kao što je u IMT 539 3SH. Hvala

odkuda ti mišljenje da je u IMTa 3sh najjača :shock:
 

anel 558

Novi član
Tu od
13 Sij 2011
Poruka
17
Taj traktor vjerojatno ima jednaki mjenjač kao što je i na mojem traktoru.

IMG_6961.jpg


3,4 - 1SH, 2SH
5,6 - 1,2

Dakle, postoji 6 (normalnih) brzina za vožnju naprijed ili otraga, a ove dvije sporohodne su samo prema naprijed.

Sasvim gore na kulisi poluge mjenjača (gdje su najduži prorezi) biraju se grupe brzina, desno je za neparne brzine (1,3,5), a lijevo za parne (2,4,6).


Hvala ti za ovo, možeš li mi još objasniti kako uključiti za vožnju otraga.
 
V

VTZ

Guest
Hvala ti za ovo, možeš li mi još objasniti kako uključiti za vožnju otraga.

Pa ova ručica ispred ti je reverzer, lijevo je za vožnju unaprijed, desno za unazad. U svakoj brzini traktor može voziti unazad, jedino je pitanje dal to može i vozač... :mrgreen:
 

anel 558

Novi član
Tu od
13 Sij 2011
Poruka
17
Evo, ja ću ti napisati neke najosnovnije podatke, i količine ulja:

- zazor ventila - 0,3 mm (usis i ispuh)
- pritisak početka podizanja igle u dizni goriva - 170 kp/cm2
- položajni kut ranijeg ubrizgavanja goriva prije GMT - 24-26 stupnjeva
- pritisak ulja za podmazivanje motora 1,5-3,5 bara (minimalno 0,8 bara)

MOTORNO ULJE - ukupno cca. 16 litara
- karter motora - 7 litara
- kučište pumpe za gorivo (Bosch pumpa) - 0,1 l
- prečistač zraka - 1,05 l
- hidraulika 7,5 litara, od toga 5,85 l u rezervoar i 1,65 u sistemu cijevi, pumpe i razvodnika

TRANSMISIJSKO ULJE (Hipenol) - ukupno cca. 15 litara
- kučište mjenjača - 10 l
- završni prijenosi (bočni reduktori)- 2x1,5 l
- kučište pogona hidraulične pumpe - 0,3 l
- kučište volana - 0,75 l

Za glavčine prednjih kotača trebao bi posebnu mast, slično kao ona za podmazivanje homokinetički zglobova na autima.


Da li se ovi podatci odnose i na VTZ-2032
 
V

VTZ

Guest
Da li se ovi podatci odnose i na VTZ-2032

Manje - više da, osim prednjeg mosta na tome modelu... Obično na svakome mjestu, gdje se utače ulje postoji preljevni ventil, on se odšarafi, i toči se do njega. U karter motora ide 7 litara, i to je to.

A ti se spremš kupiti taj traktor?
 

anel 558

Novi član
Tu od
13 Sij 2011
Poruka
17
Manje - više da, osim prednjeg mosta na tome modelu... Obično na svakome mjestu, gdje se utače ulje postoji preljevni ventil, on se odšarafi, i toči se do njega. U karter motora ide 7 litara, i to je to.

A ti se spremš kupiti taj traktor?

Ne, nego imam mogućnost da ga dobijem, išao sam ga pogledat pa sad pitam za neke stvari koje mi nisu jasne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ne, nego imam mogućnost da ga dobijem, išao sam ga pogledat pa sad pitam za neke stvari koje mi nisu jasne.
Pa kaj se več i ta marka počela dijeliti đabe :rolleyess:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
...recimo koju ja caku radim ......na pumpi malo ''zašarafim'' i oduzmem mu par konja , tada potrošnja ide u moju korist jer su to stvarno teški uslovi za traktor
a kada sezona sjetve prodje onda pumpu ''odšrafim'' jer mi je u transportu i šumi nekada prijeko potreban taj ekstra konj i ne pitam koliko košta potrošnje ......

jesi probao "podizati" pritisak na brizgaljkama? potrosnja ostaje ista a snaga bi trebala da ide gore......ne znam koliko bi se to osjetilo na njegova dva cilindra
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
jesi probao "podizati" pritisak na brizgaljkama? potrosnja ostaje ista a snaga bi trebala da ide gore......ne znam koliko bi se to osjetilo na njegova dva cilindra
Ako pumpa može probiti dizu, mada mislim da je to samo nepotrebno opterečenje na element.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ako pumpa može probiti dizu, mada mislim da je to samo nepotrebno opterečenje na element.

nisam mislio povecavanje od 100bar nego 20-30
opterecenje ce biti povecano, to je neizbjezno.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
nisam mislio povecavanje od 100bar nego 20-30
opterecenje ce biti povecano, to je neizbjezno.....
Pa nisam ni ja (kad na malo više ide).
A zakej misliš da bi snaga trebala iči gore?
 

Najnoviji postovi

Na vrh