• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

M

milicevicm

Guest
Momci stvarno ste sjajni-uvjek se nađe decidan odgovor.
VTZ-kada si spomenuo relej-sjetio sam se kada smo traktor kupovali neki žmigavci i svjetla nisu radili,a mi smo insistirali da se to dovede u red.
I čovjek je doveo elektičara i ovaj je to sve nekako sredio-ali nije imao orginalni relej pa je neki stavio od nekoga auta.I svjetla sva rade ali žmigavci trepću malo ubrzano.Da i svirena ne radi,a radila je kada smo prvi put gledali traktor i insinstirali da popravi tu instalaciju.
Možda i svirena ide preko tog releja.A nju će mo lako isprobati-spojićemo direkt da vidimo radili,ako radi znači da i svirena ide preko tog releja.
I uzeli smo taj pokvareni orginalni relej-da znamo kakav treba uzeti-ali sam zaboravio na njega
dok ti ga ne spomenu.
SAVO-a tebe bih zamolio da vidiš cijenu tog releja i cijenu metalne one kape za kardan
( mislim na onu zaštitu ) kada budeš išao u neku nabavku-ako može ????
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
nisam majstor za vladimirce, al u čekanju boljih, evo mojeg mišljenja. Veliš, relej je od auta, pretpostavimo da ima 4 izlaza, koliko žmigavaca imaš ti na traktoru?
 
M

milicevicm

Guest
Ima ih 4.
Tako nam je taj bivši gazda traktora rekao-da je stavio taj elektičar taj neki relej od auta.
A možda je ta kriva informacija.
Uglavno da radi-samo kao što sam rekao žmigavci malo brže trepću.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
za brzo treptanje žimigavaca može biti da nevalja automat , a može biti da je neko stavio sijalice manje nego što trebaju , da bi automat radio normalno treba imati najmanje 2X21W , sve ispod toga on radi brže , znači provjeri jesi li sijalice 12V 21W , možda je neko stavio manje W ili one od 24V

relej možeš staviti od bilo kog auta (polovan), pouzdaniji je od svakog traktorskog novoga na tržištu , provjereno

a koji će ti vrag kapa na kardanu ? :rolfer:
 
M

milicevicm

Guest
SAVO-pregleda ću te sve sijalice.
A zaštitu bi stavio na kardan prilikom oranja-takve su preporuke.
Pa daj vidi,ako se sjetiš-kada budeš iša gdje-koliko košta.
Ma vidio si hoću da je sve " picikato ".
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
svaka čast , poštujem ako želiš picikato :prayer: ja nisam takav nego samo gledam tehničku i praktičnu stranu , ostalo manje više
naravno , bezbednost u prvom je planu
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kaj bi vi napravili?U ponudi je Vladimirec iz 1976 u originalnom stanju i 2400 sati,još prve ruske gume na njemu za cifru od 9000 kn,
potom,Vladimirec iz 1996,sa originalnom kabinom,gumama i 1700 sati,a cijena 17000 kn,kakvog ima VTZ.
Kaj vi mislite o tome i toj ponudi?U rang do 17000 kuna,več ulazi i T 40 i IMT 542,koji imaju dvostepeno kvačilo,a T 40 i prednji pogon,samo su to traktori do 1983,znači još stariji.
Ja sam si mislil da bi možda bilo najbolje još malo spustit cijenbu ovom novom Vlatku i uzeti ga,jer to je ipak noviji stroj,od svih u ponudi,a nisu neki novci za to godište.
Ajd da čujem komentare!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja za vlatka nebi dao više od 10 000kn, s tim da mora imati papire ili da bude registriran, u dobrom stanju......


jer za 17 000kn, kako si napisao,imaš jači traktor (T40).....ili neke druge marke, tipa imt, bio jedan u oglasniku imt 560 za 15000kn, registriran.......pa razmisli o tome

a sada je sve na tebi, jer najbolje znaš za čega ti treba.....
 
V

VTZ

Guest
Ja sam si mislil da bi možda bilo najbolje još malo spustit cijenbu ovom novom Vlatku i uzeti ga,jer to je ipak noviji stroj,od svih u ponudi,a nisu neki novci za to godište.

Slažem se, ja bih također uzeo toga... Dvostepeni kuplug važan ti je ako misliš raditi s kosom, u što čisto sumnjam. Ovi noviji modeli imaju sporiju prvu brzinu, i za mnoge radove meni je to najvažnija tvar.

Od vožnje prikolice unazad, vožnje po teškom terenu nekakvog tereta, oranja na tvrdom ilovastom zemljištu, i t.d.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ako se već bira izmedju ova dva i ja bih uzeo ovoga novijeg , ipak je noviji i ima kabinu , kabina ti valja 500e ostalo ništa da ne gledamo
i sporija mu je prva što mnogo znači
 
M

milicevicm

Guest
Znači niko nema taj T30A-80 vladimirac duplak.
VTZ-druže ti si bio najbliže da ga kupite-šteta-a baš je lijep i sve ima.
Znači on ima isti motor kao T25,ali veću boš pumpu i 7 konja više.
SAVO-da li si ti imao priliku da ga vidiš uživo.
Da li su mu klipovi isti kao kod T25 ili su ipak malo veći.
Ima li ko kakva saznanja ???????????
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Neznam,velim da su im cijene počele rasti i rastu skoro svaki dan kad osvane neki novi na oglasu,a za malo više para dobi se veči i bolji traktor,a i jednostepeni kuplung nije za odbacit.Sviđa mi se Vlatko i konstrukcijski i simpatično izgleda,al 17000 kn je ipak to.Ne volim 539 nekaj posebno,a 533 još manje,ali kad gledam 542 za 2200-2500€,to je več nekaj drugo,a opet pogazil bi sve ono kaj sam napisal pozitivno o Vlatku da uzmem bilo kojeg IMT-a,a da ne spomenem linčovanje na forumu:axe:
Jesam se dopeljal v dilemu,k vragu!Sviđa mi se ovaj noviji kakvog VTZ ima i mislim da ga bum probal nagovoriti da probam taj traktor pa bum onda donesel zaključak.Sutra idem na teren na tjedan dana,pa imam vremena razmišljati.Kolega VTZ,da li imaš volje i vremena da se dogovorimo pa da vidim tvoj traktor,a ako bi mogel i v poslu nekom?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Znači niko nema taj T30A-80 vladimirac duplak.
VTZ-druže ti si bio najbliže da ga kupite-šteta-a baš je lijep i sve ima.
Znači on ima isti motor kao T25,ali veću boš pumpu i 7 konja više.
SAVO-da li si ti imao priliku da ga vidiš uživo.
Da li su mu klipovi isti kao kod T25 ili su ipak malo veći.
Ima li ko kakva saznanja ???????????

ako misliš na ovoga T30 nisam ga nikada vidio uživo , ma sve je to isto nisu se rusi mnogo trudili oko izmjena
recimo na T40 imaju motori koji su se ugradjivali u prve serije , bili su slabiji od ovih ''novijih'' a isti motori razlika je samo u pumpi
mada ni pumpa nije svemoguća , može se dobiti još neki ekstra konj ali se tada potrošnja drastično povećava tako da po mome mišljenju nije ekonomično

recimo koju ja caku radim na rusu mom što se tiče te ekstra snage , kada je proljeće i sezona rotodrljače onda ga na pumpi malo ''zašarafim'' i oduzmem mu par konja , tada potrošnja ide u moju korist jer su to stvarno teški uslovi za traktor
a kada sezona sjetve prodje onda pumpu ''odšrafim'' jer mi je u transportu i šumi nekada prijeko potreban taj ekstra konj i ne pitam koliko košta potrošnje


a zaboravih reću hrvoju pri odabiru u postu prije, nemoj da se ograničiš na samo ta dva traktora , idi i traži još , nikada neznaš na šta možeš da naletiš
možda nekome stoji dobar traktor a ne treba mu , to je za tebe , znači onaj ko prodaje traktor zbog toga što mu ne treba (kupio je noviji ili promjena djelatnosti ili vlasnik ostario i ne bavi se više poljoprivredom)
znači samo traži , svo što više traktora vidiš imaćeš bolji izbor za odabir onih koje bi uzeo
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma tražim Savo,al kad velim da mi se Vlatko sviđa,baš zbog jednostavnosti i jeftin je.I kad bih uzeo recimo 542 za 2200€ i da počnu kvarovi kojekakvi,a lako je moguće,ne bih si nikad oprostil,jer sam mogel uzet Vlatka za te iste novce u super stanju.539 je preskup,rijetko se može naći koji ispod 2500€,a 533 neću ni gledat.Vlatko je jači od 533.Tu ima milijun kombinacija,samo treba izabrat najbolje.Ima i ovaj drugi Vlatko za 9000 kuna,isto je prvi vlasnik,jako malo sati,ali ima i 35 godina.Kad bi ovaj noviji iz 1996 išel za 15000 kuna,onda bi ga uzel,ali čovek ne pušta ni lipe,tako da ćemo vidjet.Tražil bum,pa ako se najde i neki IMT(i to gledam mahom 542) po povoljnoj cijeni,uzet ću ga,a od se nadam da neće biti ovoga:axe:!
Ko zna,možda taj s vremenom dobije Vlatka u pomoć!Čitamo se i javit ću ako bude kakva bolja ponuda!:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
a čuj čovjeka , pa zašto misliš da bi bilo :axe: ti si pitao mišljenja i preporuke o vlatku , ja i svi mi smo pokušali da ti ga razsvijetlimo koliko smo mogli
ako smo ikoliko u tome uspjeli drago mi je zbog toga

svi mi kupujemo ono što nama najbolje odgovara , a nažalost najveći krivac za to je finansijska strana , svi mi mi lako znali šta bi kupili da imamo malo više novca , ali jebiga , šta je tu je

ne bih poredio vlatka i 542 jer ipak nisu u klasi , ali 542 i nije loš traktor , dovoljno snage za 2 brazde , probao sam ga par puta i nije loš

ne bih ovdje mnogo da ''prljam'' temu sa nekim drugim proizvodjačima jer ipak mi je ovo najdraža tema na cijelom forumu :D
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Znam Savo,i meni je najdraža tema na forumu.Videl bum kak bude.Možda se dogovorim sa kolegom VTZ pa probam njegovog Vlatka i onda budem dobil jasniju informaciju.Evo,ćujemo se onda,a pomoći je bilo,i to se zahvaljujem svima od srca,a ako ga i ne kupim,uvijek budem tu i slušal barem zanimljive priče ponosnih vlasnika,a ako ga kupim,onda budem imal čast da i punopravno sudjelujem u raspravama.A financije su druga politika,mnogo zeznutija,ali vjerujem da neki vlasnici Vlatka nebi mijenjali ni za Johnija.
 
V

VTZ

Guest
Kolega VTZ,da li imaš volje i vremena da se dogovorimo pa da vidim tvoj traktor,a ako bi mogel i v poslu nekom?

Hebi ga, ovih dana si propustio i drugu priliku, kad sam s njime hodao u šumu.. Slično je bilo i kod jesenskog oranja, da si tada na vrijeme izrazio svoju želju, mogao si doći i orati (radi probe) s njime..

Sad za naredno vrijeme nemam nikakve planove, jer ne znam kakvo će biti vrijeme..
 
V

VTZ

Guest
Znači niko nema taj T30A-80 vladimirac duplak.
VTZ-druže ti si bio najbliže da ga kupite-šteta-a baš je lijep i sve ima.
Znači on ima isti motor kao T25,ali veću boš pumpu i 7 konja više.
SAVO-da li si ti imao priliku da ga vidiš uživo.
Da li su mu klipovi isti kao kod T25 ili su ipak malo veći.
Ima li ko kakva saznanja ???????????

Rusi imaju poprilični broj tvornica koje rade razne dijelove za traktore, a imaju još više raznih modela i podmodela traktora. Ja imam model T30-69, ali nedavno sam na nekoj ruskoj stranici baš gledao kako isti model motora (s dva cilindra, potpuno iste zapremine) ima različite snage, ovisno jel ugrađen na dupljak, ili na model sa zadnjim pogonom.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma na tebe sam i mislio,sokole!Da tebe nema,tema bi bila mrtva!Radi toga sam i navalil na Vlatka,a stvarno se nadam da bi ga mogel kupiti,jer želje su jedno,a financije drugo,još kad tome dodamo našu lepu državu i moje stanje(nezaposlen-tu i tam fuš kakvi)sve vam je jasno!
VTZ,daj drugi put kad se buš spremal nekam,javi da dojdem pa da i zamažemo tvojeg Vlatka!
E,jedan off topic!Neznam kolko ko godina ima,mislim da smo približno jednaki,pa da nebi moral nekome govoriti VI kad i ako se upoznamo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh