• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Pozdrav. Imam vremena pa se upuštam u neka kemijanja s vladekom :) . E sad jedno pitanjce za one koji imaju noviji tip mjenjača s posebnim reverzerom: kolko je debela osovina koja ide s ručice nutra u kučište?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pozdrav. Imam vremena pa se upuštam u neka kemijanja s vladekom :) . E sad jedno pitanjce za one koji imaju noviji tip mjenjača s posebnim reverzerom: kolko je debela osovina koja ide s ručice nutra u kučište?

kod mene je 24mm , ja pravio pa imao tu burgiju


lijep ti ovaj vlatko na slikama milicevicm , isto napicanjen kao i moj :rolfer:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Danas sam išao gledati jednog Vlatka (nije na prodaju nego čisto informativno), i kaže gazda da je zadovoljan, sve 5, osim kočnica, kaže da su orginalne bile za k... pa je sam složio nekakve, sa djelovima od Tam-ića.
Kakva su vaša iskustva s kočnicama?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Danas sam išao gledati jednog Vlatka (nije na prodaju nego čisto informativno), i kaže gazda da je zadovoljan, sve 5, osim kočnica, kaže da su orginalne bile za k... pa je sam složio nekakve, sa djelovima od Tam-ića.
Kakva su vaša iskustva s kočnicama?

nemoguće , vlatko i TAM su u kočnicama nebo i zemlja
ma kočnice se lako riješe , samo skontaš njihov pincip rada i lako i jeftino uradiš
meni je mjerilo kočnica kada zaletim u rikverc bez ikakvog priključka i cimnem kočnicu , ako odskoče prvi točkovi od zemlje kočnica je kao top :D
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
koliko sam ga ja skužio (a teško sam ga kužio, jer je varaždinec, doseljen u Zd), on je sve nanovo napravio, stavio veće diskove (ako su uopće diskovi), čeljust i klip od tamića i kočne pločice 100x80mm ( to sam razumio i zapamtio). i hidrauličnu pumpu za kočnice od tamića.
 
V

VTZ

Guest
Prošlog ljeta ja sam podesio kočnice (nakon dužeg vremena), i sad koče bolje nego kad je traktor bio kupljen. Traktor se doslovno ukopa na mjestu, čim pipnem pedale kočnica.

Kod podešavanja sam s dizalicama podignuo zadnji kraj traktora, tako da su oba kotača bila u zraku. Zategnuo sam kočione obloge tako da su kotači bili sasvim blokirani, i onda sam otpustio obloge, toliko da se kotači mogu slobodno vrtjeti kad su poluge kočnica otpuštene.

Znači, kočnice mogu biti više nego odlične, ali ništa nije vječno, i potrebno je ponekad napraviti neka podešavanja...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
koliko sam ga ja skužio (a teško sam ga kužio, jer je varaždinec, doseljen u Zd), on je sve nanovo napravio, stavio veće diskove (ako su uopće diskovi), čeljust i klip od tamića i kočne pločice 100x80mm ( to sam razumio i zapamtio). i hidrauličnu pumpu za kočnice od tamića.

meni to i dalje zvuči nevjerovatno , TAMić ima doboše a ne diskove
u vlatka nemože po prečniku staviti veći doboš , to je nemoguće
a iako stavi klasični doboš teško da bi mogao pakne da pričvrsti i našteluje , jer bi za svako štelovanje morao da skida reduktor

može biti da je uglavio neke diskove pa onda stavio možda čeljusti i disk pločice odozgo kroz otvor , mada to bi bila prepravka da se usereš od posla i mozganja

ma i klasika je dobra , nije za dugotrajna kočenja jer nema nikakvog hlađenja , bitno je da ne propušta ulje u komoru gdje su kočnice , ostalo se lako i jeftino uradi
ja sam neki dan zamijenio lijevu oblogu kočnice , uradim to tako da ne skidam reduktor , čas posla
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Savo, evo onog prevoda sa poljskog:

1. snaga
2. halogenke napred-nazad
3. prekrajanje blatobrana
4. ??? (neka skraćenica) tegova
5. ??? (isto to) slavina
6. bočni izduv
7. grana usisnika
8. montiranje iglica(pinova) na terminalu
9. promenjena colaža pneumatika
10. Vuča prepravljena sa jedne osovine na dve
11. udobno sedište
12. radio
13. otvaranje zadnjeg stakla na pneumatski klip(amortizer)
14. prskalica za prednje staklo
15. filter goriva prepravljen sa dvostrukog na jednostruki
16. visokoobrtajni anlaser
17. snabdevanje gorivom odozdo, ali ne sa mesta odvoda(ispusta)
18. ugradnja prednjih pneumatika sa šarom jelke(kao one na zadnjim gumama)
19. izmene i dopune na elektrici
20. premeštena kutija alata spolja na levi blatobran

Nadam se da sam pomogao nešto. Žao mi je što toliko kasnim. Dugo me nije bilo na forumu.
Meni se sviđa šesnaesta stavka. Svako se češe tamo gde ga svrbi. To ću morati i ja da rešim do sledeće zime. Zatajio mi je na velikim minusima, nije imao snage da zavrti, a imao je snage da isprazni akumulator od 110 Ah. Kolege iz hladnijih krajeva kažu da na vladimirce stavljaju akumulatore od 160 Ah.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
e ipak hvala , nikad nije kasno
mada ovo su sve šminkerski potezi , mislio sam da tu ima i nekih konkretnijih zahvata

nego meni nije jasna ova stavka 10 , jel se to misli na 4X4 ili ....


pazi se oko alnasera ''planetaraca'' , mnogo je mućke oko njih , držao sam u ruci i kineski i litvanski čini mi se , nema razlike u mehanici nikakve , tako dobro je kopirano da ni ja nemožem provaliti koji je koji
razlika je samo u cijeni i jednoj naljepnici koja nije ista , mada mislim da su htjeli mogli su i nju iskopirati
ovaj kineski može da se nabavi i po 60evra , kol'ko para tol'ko muzike :mad: a oni kvalitetniji (ima ih više) idu i do 150
nisam se mnogo zanimao oko ovih alnasera jer ja i dalje stojim pri tome da su oni ''ruski'' najbolji , vidio sam na jednom vlatku alnaser od 5KW uh kako taj vrti :partyman:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Onu desetu tačku sam ja jedino tako nekako uspeo da razumem i mislim da je to upravo dodata predja vuča 4x4 mada ne vidim gde mu je kardan. Istina nisam sa preterano puno pažnje ni gledao snimak. Valjda je zato i na prednje točkove montirao gume sa šarom riblje kosti ili jelke kako oni kažu.

Jeste, i ja bih rekao da su to u glavnom šminkerske promene i naravno, i dalje sam zastupnik teze da je jeftinije i pametnije kupiti pored vladeka i još jedan LTZ T-40 duplak ili tako nešto jeftino pa imaš kakva takva ali ipak dva traktora nego od jednog vladimirca praviti spejs šatl.

Ono sa anlaserom, ne znam... Kod onog mog Andjelka to košta nekih 120 - 130 evra i to je isti kao i za MTZ 82.1 a kaže da paše i na sve tzv. "Ruse" bez obzira sa koje strane da dodje jer nema onu kapu oko zupčanika što dodje na zamajac.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ovo da odgovara na sve nisam znao , ima logike
pa ako je tako možda i ja uzmem jednog kineza u rezervi da se nadje

a što se tiče ovoga da od vlatka ne treba praviti spejs šatl i ja se slažem , ako ti treba duplak kupiš duplaka a ujedno vlatko nema snage za 4X4 , po meni sve ispod 50 konja je diskutabilno za duplaka , minimum minumuma je 45 jer univerzal 445 ipak može da se provuče
izuzimam voćare i vinogradare
 
M

milicevicm

Guest
Hvala-BAGERISTO.
Savo,Savo-ne prodaje ti se-ma i ja sam se šalio.
Ali iskreno ne bi loše bilo,bolje imati,nego nemati !!!
Kod nas za sada kočnice koče dobro,ali probaćemo taj tvoj recept-provjere.
Pozdrav.

P.S.-da li ima ko tog vladimirca duplaka T30A-80 kakva su iskustva sa njim.
Lijepo izgleda-a šta iskustva kažu-kakav je ???????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh