• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ako je otraga drugi set (istrošenih) guma, vjerojatno traktor ima još par tisuća radnih sati više.. Prednje gume su sasvim različito potrošene, pa ako su još i različitog promjera, meni to sasvim dovoljno govori o šlampavosti dosadašnjeg vlasnika.

Takav traktor ja ne bih htio niti da ga dobijem besplatno.

to je druga stvar što si ti picajzla po pitanju mehanizacije pa ti svaka sitnica smeta , ajde uporedi malo , koliko je ovaj traktor a koliko bi ti tražio za svoj kada bi ga prodavao ?
 
M

milicevicm

Guest
Pozdrav !
Evo jedno pitanje za VTZ-a.
Pošto imaš noviji model-interesuje me da li imaš mehanizam koi drži otvorena vrata traktora u
fiksiranom polpžaju.Kada voziš sa otvorenim vratima,da se ona ne klate-na to sam mislio.
Ako može neka fotka,tog mehanizma.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Sretna Nova godina prijatelji,puno zdravlja i svako dobro u daljnjim pothvatima.Evo da rezimiram svoju potragu za traktorom.Polako me već živcira to,al ajde.Vladimirci su počeli dobivati na cijeni,a oni koji nevaljaju nemogu se nabaviti za mizeriju od para,ali su opet jeftiniji od drugih traktora.Bilo kako bilo,prema oglasniku od prije godinu dana cijene su se digle za oko 2-4 tis kuna.Evo ja tražim za sebe nešto da je u kolko tolko radnom stanju,ali 1000 eura za traktor kojem nevalja hidraulika,teško se šalta,nema snage,hladan dimi na čep ulja,vuče udesno da je koma držat volan-mislim da je pretjerano.To je prvi dojam jer sam traktor probaval nekih 5 min i ko zna kaj bi se dogodilo da smo plug zakopčali za njega.U 6-oj on sam sebe teško s mjesta pokreće,mislim da je to jako loše.Jest da nije skupo za njega to da se popravlja,al me nervira i nedam 1000 eura za nekaj takvoga.Po meni vrijedi 4000 kuna.Možda sitnicu više.Kakva su vaša iskustva?Kolko para bi vi dali za traktor u stanju kakvom sam ga opisal?I da,probal sam jednog sa skračenim volanom i sa normalnim.Ja sam visine kak Savo veli metar i žilet i bolje mi paše odrezani ako nekog to zanima,a znam da je bilo spomena negde.
 
V

VTZ

Guest
Pozdrav !
Evo jedno pitanje za VTZ-a.
Pošto imaš noviji model-interesuje me da li imaš mehanizam koi drži otvorena vrata traktora u
fiksiranom polpžaju.Kada voziš sa otvorenim vratima,da se ona ne klate-na to sam mislio.
Ako može neka fotka,tog mehanizma.

Da, postoji taj mehanizam, neka vrsta opruge, tj. dvije paralelne čelične žice koje na kraju imaju suženje, i tu se uglavi matica, kad su vrata dovoljno otvorena.. Ja ne držim otvorena vrata u vožnji, nego prozor s desne strane..

Fotkat ću kad budem mogao.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
hrvoje , ja sam moga platio nekih 700e
gume 0
elektrika 0
alnaser 0
akumulator 0
alternator 0
gume 0
kočnice 0
mjenjač polomljena 3 zupčanika
motor solidan
volan tu i tamo
hidraulika sa manjim kvarom

znači nisam ga mogao ni probati pri kupovini:finga:
sada je sve to dovedeno u red za prilično malo para , nemogu suditi o mjerilima vrijednosti kod tebe jer ipak smo mi i daleko i dvije države

i kod mene je prije vlatko bio bezvrijedan ali sad kada pogledam BiH oglase nadjem vucibatinu od vlatka a cijena 2000-2500e , krševa za popravku je već teško inaći
jer evo navodim primjer , oko mene od kako sam ja kupio vlatka je nabavljeno još 10tak komada , od njih 10tak samo jedan vlasnik ga je prodao , svi ostali ako ih pitaš jeli na prodaju čisto se uvriejede
a svih njih 10tak je plaćano u prosjeku od 1200 do 1700e , stanje srednja žalost , ali opet napominjem , ljudi za malo para ga srede i ne pada im na pamet da ga prodaju
radi se o manjim domaćinstvima koje taj troktorak zadovoljava
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
svi vi, na ovoj temi, ste krivi da je cijena vladimiraca skočila:finga::weedman:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma Savo u pravu si,ali gledaj,to je previše ipak.5 km dalje od tog koji je u lošijem stanju,čovjek prodaje boljeg u puno puno boljem stanju.Ali nebi bilo interesantno da nije onaj problem s papirima kojeg sam naveo prije već.Najveći problem mi je ova bušilica koju bih htel rešiti pa da uzmem Vladimirca.Sa starim sam na ratnoj nozi,jer čovek mu je nudil 6500 kuna za Samea,ali on ga neda ispod 1000 eura i ne odustaje,ja popizdim na takve stvari,a mene zajebavaju kojekakvi na mob.Tak da odustajem od te priče i ak skupim kaj novaca,kupujem vlastiti traktor,jer ovo nema smisla,a i stari ne vidi dalje od IMT-a,a ja ga u inat neću.Sad sam malo otišel u privatne probleme,al tak vam je to,dragi moji kad imate takvu situaciju.Ne tražim manekena od traktora,ali da bar mogu za prvu silu 3 brazde potegnuti s njim,a onda kad nekaj uspije,sređivati.
A mi jesmo malo krivi kaj mu je cijena skočila,ako ćemo baš u one najsitnije detalje,jer konačno da je neko progledal da IMT i slični nisu nimalo bolji,nego čak i pojedinim detaljima lošiji od tog "rusa".A to smo već konstatirali i ne vrijedi trošiti riječi na beskrajne usporedbe.Sad je zima i nudi se puno traktora,a nadam se da bum do proljeća našel nekaj za sebe pa da i prčkam baš po tome.
Savo,dijelovi kod vas su vjerojatno jeftiniji,ali ni kod nas nisu preskupi nekaj previše.A ako mi i zatreba nešto ozbiljnije ja ću doći po tebe da skupa raskapamo,jer bi mi bila čast upoznati te,bez obzira na udaljenost,pa da pokrenemo međunarodnu suradnju!
Pozdrav i ostalim kolegama,samo po gasu s Rusima!
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Hrvoje, vidim da tražiš nekog rusa, pa me zanima dal tražiš samo preko oglasnika i njuškala ili i nekim dugim kanalima, te u kojem djelu Hr gledaš traktor?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čuj,imam njuškalo i oglasnik i tak koju informaciju sa strane.Čuj,imam tu bušilicu za bunare koju bi htio prodat i kupit rusa ili da ju zamijenim za njega,svejdeno mi je.Bolje bi bilo da su novci,ali ako se nudi i zamjena,primam sve ponude.Evo i službeno tu objavljujem.Tražim Vladimirca ili T 40,bolje Vladeka,a prodajem bušilicu.Ponude mogu tu i na pp.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Ma ja isto gledam T-25,a može i T-40, al samo ako mi se uklapa u proračun (jer za T-40 su i priključci skuplji.
Danas sam prvi put u životu uopće vidio rusa,T-40, jer ih u mom kraju ni nema baš (općenito ima malo traktora) i tako sam saznao neke osnovne stvari. Ovaj nije na prodaju nego sam gazdu malo zagnjavio da ga vidim.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
svi vi, na ovoj temi, ste krivi da je cijena vladimiraca skočila:finga::weedman:


to i ja mislim, ponajviše savo i vtz :p


ima jeftinih vladimira, ako hočeš za 4000kn, moram pogledati broj, pa se čuj s čovjekom,on je negdje kod đakova ako se dobro sječam,ali nema papire i radio je u šumi, kvar mjenjača,ali ima sve djelove, tako kaže.....meni neodgovara zbog papira.....

al bez kabine za 1000€, ima lijepih primjeraka......

što se tiče usporedbe sa imt-om.....ima i prednosti i nedostataka......jer imam imt 533 dosta dugo,a pročitao sam samo manual o vladimiru, i nečini mi se loš traktor, jer za cjenu vladimira, možeš kupiti motokultivator honda f620......pa sada gledaj što tebi treba......meni je traktor draži......a za djelove, ima radnja u mađarskoj u pečuhu......a imt je oko 3 puta skuplji od vladeka u približno istom stanju.......

mislim da će mi trebati još jedan traktor, bez kabine,pa zato ciljam na vladimira, jer 533 ima kabinu......
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Činjenica je da ovaj forum čitaju ljudi i koji nisu na njemu,koji dolaze kao gosti,a i oni koji traže samo neke podatke o određenim traktorima pa im Google izbaci i nekaj s ovog foruma.E ova posljednja činjenica im daje potrebne informacije koje nemogu bilo gde naći,informacije poput zadovoljnih vlasnika,problema i sl,jer budimo iskreni i JD se kvari,pa i to treba popravljati.Vladimirci polako dobivaju na cijeni,ali teško je nekoga starog kova uvjeriti da je to dobar traktor ako je 30 godina jahal na IMT-u.Ja sam videl i jednog i drugog i mogu reći da je u istom cijenovnom razredu i klasi,Vladimirec najbolji izbor,jer prvenstveno je jeftin,dijelova ima,nije kompliciran,nije potrošač,a ima i drugih prednosti.Ima i mana,ali koji traktor to nema.Kako Savo veli,bez papira ne valja,tak da nikaj od toga.Ako nemogu registrati,neću se zajebavati s tim,jer me kazna više dojde neg celi Vlatko.Pozdrav drugari!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
hrvoje ma nije nikakav problem , dodji pozvan si , ako ti treba demonstracija oko vlatka pogotovo sada u zimskim danima mogu da ti ga za čas cijelog rasklopim i sklopim , čisto da vidiš od čega je sastavljen

dijelova kod mene u okolici nema , najbliži dijelovi koje mogu da nabavim su 70km od mene , ali to mi ne predstavlja nikakav problem jer u roku od 3 sata ne postoji dio na vlatku ili bilo kojem ruskom traktoru koji nemožem da nabavim i donesem
znači bilo koji kvar da se desi ili havarija uzrokovana ljudskim faktorom i traktor je preko noći spreman da ide u posao
ljudi mnogo koriste riječ ''kvar'' i tako malo kaljaju ime ruskih traktora , a u mnogo slučajeva uzrok kvara je ustvari ljudski faktor jer većina ljudi (pa i ja nekim dijelom) se odnose prema rusima kao prema životinjama , da ih samo malo pazimo riječ kvar bila bi strani pojam

poredjenje vlatka i IMTa ne bih komentarisao jer svaki je priča za sebe

a malo sam i ja njuškao po njuškalu i vedim tamo neke cijene od 4000 , to je nekih 500tinjak evra , jel :scratch
šta je sa tim traktorima ? jesi li zvao te prodavce ili išao koji da gledaš
nemoj da se ograničiš na samo par komada jer 100 evra koje potrošiš u gorivo za vozikanje može da te spasi mnogo šarafanja
pogledaj što više rusova i onda ćeš i sam imati bolju sliku o kvalitetu pojedinih , lakši će ti izbor biti

a ko god je raspoložen može doći da proba,vidi i popričamo , ništ' ne košta , čak ću i piće da platim :rolfer: (ne važi za puknutog,ZJa i muhaničara) :finga::rolfer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
...

a ko god je raspoložen može doći da proba,vidi i popričamo , ništ' ne košta , čak ću i piće da platim :rolfer: (ne važi za puknutog,ZJa i muhaničara) :finga::rolfer:
A kaj smo ti mi krivi? (Istina, meni si već piće platil).
Čuj, jesi daleko, al budemo nas trojica došli jednom k tebi na :partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
A kaj smo ti mi krivi? (Istina, meni si već piće platil).
Čuj, jesi daleko, al budemo nas trojica došli jednom k tebi na :partyman:
poziv ne važi jer nemate vlatkove :finga:
što u prevodu znači najgori ste od sve djece ovdje :rolfer:
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
poziv ne važi jer nemate vlatkove :finga:
što u prevodu znači najgori ste od sve djece ovdje :rolfer:
Hebeš Vlatkove. Mi bi došli rad odojka i pive :finga: :rolfer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
u nedjelju vam je prilika , treći dan pravoslavnog božića , pive vina i odojka u neizmjernim količinama a uz sve to i ja slobodan kao ptica na grani

odosmo mi laganini u OFFaj
 
M

milicevicm

Guest
VTZ-hvala na odgovoru.
Tačno je -ali kod nas nema te matice,pa kada slikaš vidjeću kako to stoji.
 
V

VTZ

Guest
VTZ-hvala na odgovoru.
Tačno je -ali kod nas nema te matice,pa kada slikaš vidjeću kako to stoji.

Nema tog vijka više ni kod mene, jer sam ga skinuo/odšarafio još prije nekoliko godina. S njegovim pritezanjem se je dala regulirati sila klizanja ili trenje, tako da su vrata mogla biti otvorena i dok se ore na njivi. Ali u tom slučaju svaki put kad se vrata širom otvore, treba ih malo jače gurnuti da bi se zatvorila.

IMG_5115.jpg


IMG_5116.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh