• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Zdrastvujte!Da vam saopćim da sam danas imal priliku uživo pogledati jednog Vladimirca,starije proizvodnje.Godina je 1970 i neka,2400 sati,čovjek koji je bio prvi vlasnik je umro,sin nezna gdje su papiri,a ovaj se nije htio javiti da veli gdje ih je ostavio.Uglavnom,traktor pali odlično,radi odlično,ritam jednak,ne zaletava se.hidraulika radi dobro,mjenjač nije kompliciran kako neki to zamišljaju,sa dvije ručice je kao kod Krleta.I dopada mi se taj mjenjač.Uglavnom,podržavam sve što je kolega VTZ pisao o usporedbi Vladimirca i IMT-a.
Čovjek traži za njega 9000 kuna i mislim da nije puno za traktor u takvom stanju.To je tolko jednostavna makina da je to za nevjerovati.Samo se nadam da ću skupiti tolko love još kad prodam Samea i istog časa idem po Vlatka i da se i u punopravnom članstvu pridružim ruskom klanu!
Samo sam našel par sitnih primjedbi:
-na niskom podešavanju je,reduktori nisu onako vodoravni kao kod kolege VTZ,nego su nakošeni još(poklopac onaj zaobljeni ne gleda vodoravno,nego prema polugama hidraulike dok su spuštene.nadam se da ćete shvatiti o čemu govorim).ima li to kakve veze,budući da su gume gore 10-28,možda ga je vlasnik još spustio?
-kuplung mekan jako,to me čudi,ali ne proklizava(mekši nego na nekim autima)-ovo se odnosi na pedalu kuplunga.da li je to normalno?
-polugica od špere se teško uključuje(vlasnik veli da je to zbog toga što skoro nikada nije uključivana pa je kao hrđa učinila svoje-nisam htio silit previše,jer ipak nije moje još
To je to,sad samo bi htio da se osvrnete na ovo pa da savjetujete.Na prvu ruku meni se dopada,a jedino me ovo zabrinjava kaj sam navel kao problem.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
jedina zamjerka je to što su papiri zagubljeni
i još jedna , uske su gume 10tke za njegovu težinu i klirens

a što se tiče kvačila , ako ne kliza nemaj brige
blokada , voli ona da zahrđa dole u onoj kuglici pa zna da zeza
a za reduktore (položaj) te ništa nisam razumio :scratch
ako on tebi obezbijedi papire to je neka razumna cijena
 
V

VTZ

Guest
Taj traktor je sad u srednjem podešavanju, može se još spustiti (na nisko podešavanje), ili pak podignuti. Papuča kuplunga je i inače mekana kod tog traktora, ima dosta dugački hod, ali cijela mehanika kuplunga djeluje preko prilično dugačke poluge, tak da se papuča stišće sasvim lagano. Glavni otpor inače pruža opruga (montirana izvana), koja polužje vraća u gornji položaj, moguće je da je i ta poluga već malo oslabila. To nije nikakvi problem, bitno je da je lamela dobra.

Špera - poluga prolazi kroz pod, i ona je na takvome mjestu da ju nečistoča s poda često "zablokira", to se je i meni već dogodilo. Treba samo očistiti taj mehanizam, i podmazati ga s WD-om ili uljem.

Nemoj kupovati traktor ako papiri i vlasništvo nad njime nisu uredni, jer kasnije nećeš moći regati traktor. Jel ima kabinu?
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ima neku sklepanu kabinu,al bolje takva nego nikakva.Papiri bi morali biti ok,pošto se čovek raspitival na policiji i rekli su mu da nađe dva svjedoka i da navede to u kupoprodajni ugovor i ja ga onda registriram.Nije to problem.Samo me to zanimalo,pošto mi je kuplung i špera bili sumnjivi.Savoris i VTZ,hvala na objašnjenju!
 
V

VTZ

Guest
Papiri bi morali biti ok,pošto se čovek raspitival na policiji i rekli su mu da nađe dva svjedoka i da navede to u kupoprodajni ugovor i ja ga onda registriram.

Pa naravno da ti on neće reči da papire ne može (ili ne želi) riješiti... Ali kad on jednom tebi proda traktor, to više neće biti njegov problem, nego tvoj.

Znam slučaj gdje je čovjek morao angažirati odvjetnika, i prijetiti tužbom, da bi se riješili problemi oko papira, pošto je vlasnik traktora umro, a nasljednici dalje apsolutno ništa nisu htjeli poduzeti. Dobili su novac za traktor, i dalje to više nije bio njihov problem..
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Znam VTZ,ja budem inzistiral da se to riješi sa papirima.Ako nikaj,neka ga on registrira pa ga ja prenesem na sebe i platim mu cijenu registracije.Kaj sad,ili da odemo na policiju pa da se barem knjižica vozila napravi ako ga neće registrirati.To se sve može prek izjave pod uvjetom da traktor nije ukraden ili tak nekaj.Da sam znal gde se nalazi broj šasije trebal sam zapisati pa provjeriti.Uglavnom ako odnosi nisu čisti badava da je traktor i novi.Ja se s lopovštinama ne bavim,a manje više od tih starih traktora vlasnici nemaju papire kaj je kataastrofa.
 
M

monika

Guest
pozdrav svima imam jedno pitanje u vezi hidraulike sipaosam ulje rezervoaru hidraulike ispod doljnjeg nivoa oko 1 cm i kad sam upalio traktor izbacio ulje oko 1 litara mozda i vise preko cepa rezervoara hidraulike. da li zna neko zasto izbauje ulje . unapred hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pozdrav svima imam jedno pitanje u vezi hidraulike sipaosam ulje rezervoaru hidraulike ispod doljnjeg nivoa oko 1 cm i kad sam upalio traktor izbacio ulje oko 1 litara mozda i vise preko cepa rezervoara hidraulike. da li zna neko zasto izbauje ulje . unapred hvala.
Siguran sam da ga više ne izbaciuje , provjeri sutra ponovno .
 
M

monika

Guest
da peni a kad je izbacio 1litara ili vise posle ne peni.i imam jos jedno pitanje zasto varira nivo ulje u rezervoaru kad kad pustam ili dignem hidrauliku al ponekad ne varira pozdrav
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
da peni a kad je izbacio 1litara ili vise posle ne peni.i imam jos jedno pitanje zasto varira nivo ulje u rezervoaru kad kad pustam ili dignem hidrauliku al ponekad ne varira pozdrav
Varira on uvijek samo ti to baš nisi najbolje pogledal ;)
Kad ga nekam metneš onda od drugdje fali :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ako ne izbacuje više nije ništa strašno
variranje je normalna stvar kako ti je muhaničar već objasnio
sasvim normalno će da radi i sa manjkom ulja , manjak ulja jedino možeš da osjetiš recimo pri dizanju kipe ako ti klip mnogo ''troši'' ulja , za sve ostale rabote dovoljno je i samo jedan litar
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zdrastvujte!Da vam saopćim da sam danas imal priliku uživo pogledati jednog Vladimirca,starije proizvodnje.Godina je 1970 i neka,2400 sati,čovjek koji je bio prvi vlasnik je umro,sin nezna gdje su papiri,a ovaj se nije htio javiti da veli gdje ih je ostavio.Uglavnom,traktor pali odlično,radi odlično,ritam jednak,ne zaletava se.hidraulika radi dobro,mjenjač nije kompliciran kako neki to zamišljaju,sa dvije ručice je kao kod Krleta.I dopada mi se taj mjenjač.Uglavnom,podržavam sve što je kolega VTZ pisao o usporedbi Vladimirca i IMT-a.
Čovjek traži za njega 9000 kuna i mislim da nije puno za traktor u takvom stanju.To je tolko jednostavna makina da je to za nevjerovati.Samo se nadam da ću skupiti tolko love još kad prodam Samea i istog časa idem po Vlatka i da se i u punopravnom članstvu pridružim ruskom klanu!
Samo sam našel par sitnih primjedbi:
-na niskom podešavanju je,reduktori nisu onako vodoravni kao kod kolege VTZ,nego su nakošeni još(poklopac onaj zaobljeni ne gleda vodoravno,nego prema polugama hidraulike dok su spuštene.nadam se da ćete shvatiti o čemu govorim).ima li to kakve veze,budući da su gume gore 10-28,možda ga je vlasnik još spustio?
-kuplung mekan jako,to me čudi,ali ne proklizava(mekši nego na nekim autima)-ovo se odnosi na pedalu kuplunga.da li je to normalno?
-polugica od špere se teško uključuje(vlasnik veli da je to zbog toga što skoro nikada nije uključivana pa je kao hrđa učinila svoje-nisam htio silit previše,jer ipak nije moje još
To je to,sad samo bi htio da se osvrnete na ovo pa da savjetujete.Na prvu ruku meni se dopada,a jedino me ovo zabrinjava kaj sam navel kao problem.


ja ih malo pratim, ovu temu sam pročitao od početka......

9000kn za traktor "bez papira" to nemoj niti gledati, danas su jako stroge kontrole.......ako je čovijek umro, onda se u papirima od ostavinske trebao navesti i taj traktor, te ko je poslije vlasnik......a meni je rečeno,ako ga nema u ostavinskoj, onda piši PROPALO......

9000kn je meni puno novčića, da budem iskren......jedan u mojoj okolici se prodaje za 10 000kn,ali je registriran.......evo ti link, pa ga pogledaj......i baš me zanima što za njega kažu savo i VTZ, pucajte!

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-vladimirec-oglas-1871613
 
V

VTZ

Guest
Ako dobro vidim na fotkama, gume su mu solidno istrošene, a zadnje gume možda i nisu originalne (prve)... Rekao bih da se je taj traktor poprilično naradio u svojoj karijeri, ali to su samo moje pretpostavke na osovnu par malih fotkica.

Šteta da traktor nema kabinu, i nadam se da nije bio "garažiran" ispod vedroga neba..
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ako dobro vidim na fotkama, gume su mu solidno istrošene, a zadnje gume možda i nisu originalne (prve)... Rekao bih da se je taj traktor poprilično naradio u svojoj karijeri, ali to su samo moje pretpostavke na osovnu par malih fotkica.

Šteta da traktor nema kabinu, i nadam se da nije bio "garažiran" ispod vedroga neba..


prednje su dosta istrošene.....koliko ima sati, to neznam, nisam ga ni pogledao uživo.....samo mislim da vrijedi te novce......još bi se vjerujem i dalo nešto spustiti......al sve je teško reći sa slike......meni su govorili, traktor se proba u oranju.....pa se toga i držim......a to što on dobro radi u leru, u to nevjerujem.....

jedan čak i prodaje po 4000kuna,al nešto je otišlo u mjenjaču (kaže da djelove ima) ali od papira nema ništa.......




i zanima me, što se tiče mjenjača, koje godište vladimira ima najbolji i najjednostavniji mjenjač.......??
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ma ovo ej onaj sa jednim mjenjačom , po meni najgora opcija

a VTZ ako već gledaš u gume onda bi trebao primijetiti da je lijeva 12 a desna 11 cola , i kakve uopšte veze ima dali su fabričke ili ne

prije bi ja uzeo taj od 4000 nego ovaj
 
V

VTZ

Guest
a VTZ ako već gledaš u gume onda bi trebao primijetiti da je lijeva 12 a desna 11 cola , i kakve uopšte veze ima dali su fabričke ili ne

Ako je otraga drugi set (istrošenih) guma, vjerojatno traktor ima još par tisuća radnih sati više.. Prednje gume su sasvim različito potrošene, pa ako su još i različitog promjera, meni to sasvim dovoljno govori o šlampavosti dosadašnjeg vlasnika.

Takav traktor ja ne bih htio niti da ga dobijem besplatno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh