• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
VTZ,link šljaka,sve je ok!Sad samo treba prostudirat i teorija je riješena.Onda prelazimo na praksu i pivo!

To je taj isti link kojeg sam stavio i prvi puta, samo sam promijenio sharing, dozvolu da ga sad svatko može otvoriti.. Izgleda da je do sad ta dozvola šljakala na način da ja pošaljem taj link nekome tko ima google mail adresu..

Uglavnom, važno je da link radi, a ti si spremi taj priručnik da komp.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
@krle
pa i u vladimirca ti je rotaciona pumpa :mrgreen:

:scratch Nemam pojma, ali jedan iskusan poljomehaničar mi je rekao da vladimirec nema problem ni sa čistim euro-dizelom. On kaže da su kod starih ruskih traktora pumpe potpuno drugačije konstruisane u odnosu na automobilske i one kao kod većine drugih traktora. Ja takođe do sada nisam imao probleme sa euro-dizelom, ali ja ga nikada ne sipam čistog nego onako otprilike dodam u D2 zimi da se ne "usiri" i da lakše pali hladan. Ove zime ga nisam sipao jer nemam gde, napunio sam rezervoar do čepa sa D2 da idem da orem, a onda se okišalo... :mad:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ja nikada nisam ništa sipao u rezervoar , znači samo ložu i nikakve primjese i nikad nisam imao problema a traktori mi stoje napolju
cijelu zimu ih koristim oba jer čistim snijeg sa njima

e neki dan sam postavio desna stakla na vladeka , smilovao sam se jadniku da ga malo postaklim
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
ja nikada nisam ništa sipao u rezervoar , znači samo ložu i nikakve primjese i nikad nisam imao problema a traktori mi stoje napolju
cijelu zimu ih koristim oba jer čistim snijeg sa njima

e neki dan sam postavio desna stakla na vladeka , smilovao sam se jadniku da ga malo postaklim

Jesu li to blage zime ili neki drugačiji dizel kad ostaje tečan i zimi? Meni se dešavalo i u traktoru i u buradima da mi se dizel "usiri", bude onako kao neka pihtija.
Čekaj malo, šta mu dođe loža, jel to lož ulje? Nisam ni znao da to još uvek može da se nađe. Sad sam se setio priče iz detinjstva što je deda sa komšijom razgovarao da su neki tako sipali u kola lož ulje jer je tada bilo dosta jeftinije od dizela, pa su ih policajci ukebali i kaznili, a inače u vremena koja ja pamtim, a pre nego što je izmišljen euro-dizel ljudi su dodavali aditive ili čak i švercovani, rumunski benzin :eek: u vremena kad je čak i njega bilo teško naći.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Jesu li to blage zime ili neki drugačiji dizel kad ostaje tečan i zimi? Meni se dešavalo i u traktoru i u buradima da mi se dizel "usiri", bude onako kao neka pihtija.
Čekaj malo, šta mu dođe loža, jel to lož ulje? Nisam ni znao da to još uvek može da se nađe. Sad sam se setio priče iz detinjstva što je deda sa komšijom razgovarao da su neki tako sipali u kola lož ulje jer je tada bilo dosta jeftinije od dizela, pa su ih policajci ukebali i kaznili, a inače u vremena koja ja pamtim, a pre nego što je izmišljen euro-dizel ljudi su dodavali aditive ili čak i švercovani, rumunski benzin :eek: u vremena kad je čak i njega bilo teško naći.

loža = lož ulje , pa to kod mene imaš da kupiš gdje poželiš
jeftinije jeste , moji traktori su potrošili cijelu bruku i nije ima ništa

pa šta iako se malo usiri , opet radi , a vjeruj mi nisu tako ni zime blage kod mene
čistio sam snijeg i na -20 , svaki put je upali , niakda nije izdao
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
loža = lož ulje , pa to kod mene imaš da kupiš gdje poželiš
jeftinije jeste , moji traktori su potrošili cijelu bruku i nije ima ništa

pa šta iako se malo usiri , opet radi , a vjeruj mi nisu tako ni zime blage kod mene
čistio sam snijeg i na -20 , svaki put je upali , niakda nije izdao
Loža se teže zamrzava nego nafta.
Valjda u njoj ima manje parafina :scratch
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
da da u mene rodjak to sipa u golfa i radi golf ko sat
jedino neki govore da su gubi snaga motora ako se sipa loza,nesto kao slabije izgaranje,zapusava motor itd
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
evo upravo sada malo njuškam po njuškalu i gledam ove vladeke što se prodaju i vidim da ih ima već od 6-7000 kuna , pa za te pare nemožeš naći ni solidan motokultivator a kamoli traktor
to je stvarno mala cijena jer ipak je to traktor pa ma koliko nekome bio omražen i gadan
na ove jeftinjake uložiti još 200tinjak evra i dobije se sasvim pristojan traktorak koji zadovoljava potrebe manjeg domaćinstva ili da bude ispomoć većem traktoru za lakše poslove jer je stvarno jeftinjak :prayer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
sve je to isto , ne isplati se dati još toliko para da bi dobio samo sporiju prvu brzinu i par tapacirunga više :finga: puno je to a sve se svodi na isto , vladek pa vladek
a njemu se ne gleda u godine
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Niko nikaj o Vladimircima.Kaj su konzervirani do proljeća ili ipak radi koji ovih dane.Mislim da naš prijatelj Savoris struže lokalne puteve svojom raketom,jel tako majstore?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Niko nikaj o Vladimircima.Kaj su konzervirani do proljeća ili ipak radi koji ovih dane.Mislim da naš prijatelj Savoris struže lokalne puteve svojom raketom,jel tako majstore?

snijega nema dovoljno za čišćenje
ali je zato kašika namontirana i čeka :D
čak sam se smilovao i stavio desna stakla , sada su na redu i lijeva

abcd0010n.jpg


abcd0009fk.jpg


abcd0008ln.jpg


abcd0011b.jpg
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ajd Savo prodaj Vladeka meni,tu je snijega dosad bilo puno,a bude ga još vjerojatno,a i ralica bi dobro došla.A još da staviš i lijeva stakla nebi bilo na odmet,ajd bar desna su gore da nisi ko pršut na buri.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Savo kralju pa ti imas pravu yebacku kasiku :prayer:
cilindri za zakretanje, preklop kad zavalis u ivicnjak...... ne vidim gdje je cilindar za podizanje, ili jos nije namontiran ili je negdje sakriven
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Edo, vitlo ili ti čekrk ima višenamjensku funkciju, a sajla je idealna za držat plivajući položaj, vrijeme reagiranja odma..
 
M

milicevicm

Guest
SAVO je li na prodaju ?????????????
Napiši cifru,kolika bi bila njena realna cijena.
Evo i snijega,daj malo demonstriraj nam sa friškim snimcima.

POZDRAV !
 

Najnoviji postovi

Na vrh