• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
IMG_3014.jpg


IMG_3015.jpg


IMG_3019.jpg


IMG_3020.jpg

TO JA ZOVEM SUPER ČUVANJE --- SVAKA ČAST. Tako bi se traktori morali čuvati!!! PODRŽAVAM OVO SVAKAKO!!! :supz:
 
V

VTZ

Guest
TO JA ZOVEM SUPER ČUVANJE --- SVAKA ČAST. Tako bi se traktori morali čuvati!!! PODRŽAVAM OVO SVAKAKO!!! :supz:

Ma za tako nešto dovoljno je pola sata, nakon što završi neka od kampanja poslova (oranje, sjetva i slično). Vidio sam već i traktore kojima je na podu u kabini niknula pšenica ili trava, u naslagama zemlje, koja nije očišćena otkako je traktor kupljen.

Takav vlasnik ne može me baš uvjeriti niti da se puno brinuo oko održavanja, kontroli i pomjenama ulja, podmazivanju, i ostalim stvarima..
 
V

VOJVODJANIN

Guest
pozdrav za sve rusofile.javljam se iz vojvodine i ja sam zahvaljujući vama postao ruski traktorista. vlasnik sam t 25 a2 sa jednim menjačem 81 godište i za sada me odlično služi.platio sam ga 1650 e sa lošim zadnjim gumama ali kod nas traktori sa kabinom drže cenu.motor je dobar hidraulika isto limarija može bolje.toliko za sada pitanja nemam jer ste već sve probleme obradili pa kad nešto nije jasno pročitam sve od početka da vas ne bi davio.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
hvala na dobrodošlici VTZ slike će biti kad skinem blato sa njega jer gledajući tvoj traktor moj je bruka,a vozim ga svaki dan po zemljanom putu kojim su izvlačili repu tako da su ga rasturili da liči na sve osim na put.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
hvala na dobrodošlici VTZ slike će biti kad skinem blato sa njega jer gledajući tvoj traktor moj je bruka,a vozim ga svaki dan po zemljanom putu kojim su izvlačili repu tako da su ga rasturili da liči na sve osim na put.
Dobro ga upicani i onda ga deni pod stakleno zvono da mu se svi dive :lol:

U svakom slučaju ti njega samo deni da ga stručno viječe ocijeni i dobrodošao ;)
 
V

VOJVODJANIN

Guest
muhani;ar hvala na dobrodo[lici. bi'e i slika sada ya vikend 'u slikati pa ga dajem na ocenu.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Evo baš danas završena prerada mjenjača s jedne ručke na dvije - preporod :) . ovo je čisto nevjerovatno kak se lako šalta. Svakome ko ima model s jednom ručicom preporučam da si to preprave. E sad dalje namjeravam montirati original kuku za vuču pa ako ko može pokazati kak je to tvornički rješeno (kakavi su šarafi) bil bi zahvalan.

Pozdrav novome članu!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Evo baš danas završena prerada mjenjača s jedne ručke na dvije - preporod :) . ovo je čisto nevjerovatno kak se lako šalta. Svakome ko ima model s jednom ručicom preporučam da si to preprave. E sad dalje namjeravam montirati original kuku za vuču pa ako ko može pokazati kak je to tvornički rješeno (kakavi su šarafi) bil bi zahvalan.

Pozdrav novome članu!!!

tu prepravku sam i ja odmah uradio :finga:

a šta imaš od kuke ?
koja te zanima , gornja ili donja?
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Ma sad imam kuku doma napraljenu i kopča se na jednu od one tri rupe gore di ide top link. To funkcionira, samo kaj se kod večeg tereta i s vremenom to sve polako razj..... . Sad namjeravam montirati onu tešku original kuku koja dolazi s traktorom na rupe od najvišeg podešenja. zanima me kakvi se šarafi u originalu koriste da ne izmišljam toplu vodu. inače ideja je dati napraviti bolcnu s navojem na kraju tak da ide iz nutra prema van i u konzoli se s vanjske strane zašarafi.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Ma, majstore, imam ja kuku samo trebam šarafe :) . Da automatska kuka s time da mi bocke ostaju. onak kak ima VTZ složeno.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Evo baš danas završena prerada mjenjača s jedne ručke na dvije - preporod :) . ovo je čisto nevjerovatno kak se lako šalta. Svakome ko ima model s jednom ručicom preporučam da si to preprave. E sad dalje namjeravam montirati original kuku za vuču pa ako ko može pokazati kak je to tvornički rješeno (kakavi su šarafi) bil bi zahvalan.

Pozdrav novome članu!!!

hvala vladimirec81 ja se jo[ uvek borim sa jednim menja;em mada mislim da meni i nije toliko srasno posto ja voyim po ravnici
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Kod 'normalne' upotrebe je sve to ok al budeš videl kod oranja i tanjuranja kratkih polja di ima puno okretanja kakvo je to veselje.Relativno mala prerada a efekt ogroman. Sve u svemu dobro dođe al nije neophodno. Sretno sa strojem i puno radnih sati!
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ja mislim da idu dole bolcnovi umjesto vijaka , prečnika 24mm , tako je u mene , i kuka na njima radi gore dole
e ja sam dodao dva lanca koji ide sa gornjih ruku dole na kuku i tako podižem kuku gore-dole
originalno rješenje je da skidaš poluge i ona dva viseća vijka prebacuješ na kuku , meni to bilo malo glupo i ja stavio ovako , mnogo je bolje jer kuka radi nezavisno od poluga , i poluge i kuka je uvijek prisutno i ničemu ne smeta

kada je prikolica zakačena nosi je hidraulika , ali sam stavio ovaj jedan hidraulični ventil koji zatvorim i trpi samo klip (njemu ne smeta) rasteretio sam razvodnik
a ovaj ventil ujedno bobro dodje kada radim sa sijačicom ili rotacionom kosom da kada spuštam spusti polako , da ne bubne od zemlju

slike nemam bolje , ovo je jedino što sam našao na kompu

abcd0006uz.jpg


abcd0007bh.jpg


EDIT
ako misliš na ovu kuku od VTZa ona ti je postavljena za traktor u niskom položaju , ti nemožeš ovako
a i ne radi gore dole
IMG_3014.jpg
 
Posljednje uređivanje:
V

VOJVODJANIN

Guest
Kod 'normalne' upotrebe je sve to ok al budeš videl kod oranja i tanjuranja kratkih polja di ima puno okretanja kakvo je to veselje.Relativno mala prerada a efekt ogroman.

ako je tako cim prodam jaganjce i kapne koji euro krecemo u akciju, samo sto kod mene mora raditi majstor posto sam ja konj z.a mehaniku
 
V

VTZ

Guest
IMG_3014.jpg


EDIT
ako misliš na ovu kuku od VTZa ona ti je postavljena za traktor u niskom položaju , ti nemožeš ovako
a i ne radi gore dole

Ona bi radila gore-dolje, kad bih ju objesio na okomite poluge hidraulike (tako je i zamišljena)... Meni ovako više odgovara, jer ako želim otkopčati ili zakopčati prikolicu pod teretom, onda spustim hidrauliku ispod rude, i radim što mi treba.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ona bi radila gore-dolje, kad bih ju objesio na okomite poluge hidraulike (tako je i zamišljena)... Meni ovako više odgovara, jer ako želim otkopčati ili zakopčati prikolicu pod teretom, onda spustim hidrauliku ispod rude, i radim što mi treba.

ma znam , tako sam i rekao gore u postu da radi , meni to loše rješenje , moraš skidati poluge pa španere , pa svaki čas skidaj stavljaj , da poludiš

bolje je i fiksno kao što koristiš nego se zezati sa montažom i demontažom
a kada već ovako koristiš čudi me da nisi stavio kuku na bolcn , makar je lakše otkačivati
 
V

VTZ

Guest
a kada već ovako koristiš čudi me da nisi stavio kuku na bolcn , makar je lakše otkačivati

Ma s traktorom se dobije se lanac, koji se učvrsti za suprotni kraj "kvačice" na ovoj kuki... Na podu kabine ima rupa, kroz koju se taj lanac potegne iz kabine, i kuka se otvori..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ma znam i u mene ima taj lančić
ali kažem drugu stvar , ti svaki put moraš podizati rudu nebitno dali zakačivao ili otkačivao , ovako na bolcna makar ne moraš da je podižeš kada otkačuješ , samo izvadi bolcn i kreni naprijed , ostalo će gravitacija da odradi :rolfer:
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Ma nemora kuka raditi gore dole - nije bitno nemam jednoosovinku. Traktor je u srednjem podešenju znači kuka bi išla na doljnje rupe, na gornjima smeta hidr. klip. Bolcna bi trebala izgledati, ako se nevaram -
s jedne strane navoj koji prolazi rupu u konzoli- dio koji je širiine kao i rupa u konzoli-dio koji je širok kao rupa u okviru kuke i na kraju dio koji je još malo širi. A jesam ga zakompliciral.

Ima kompletno kučište ručice mjenjača s dije ručice za kupiti i košta oko 80-90 E ako se ne varam. Velim ako nema potrebe za puno okretanja i šaltanja napred natrag prerada nije nužna.Ja sam to napravil na slijedeći način: Treba jedna piksa(puškica, hilzna kak več) koja se navari na kučište s tim da je jedna strana na 2-3 mm duljine šira od ostatka. Promjer rupe u kučištu i vanjski promjer pikse oko 24 mm. Debljina stjenke 4 mm . osovinica 16 mm s time da je na jednome kraju 12 tak da se pero lakše i čvršče zašvasa.ukupne duljine oko 40 mm. još jedna piksa koja ide na osovinu i na koju se navari ručica i šaraf s kojim se ona učvrsti na osovinu. Pero je oko 6 mm debljine i oko 10 cm duljine malo se povine i pobrusi da sjedne u mjenjač. Sve u svemu treba tokar i treba imati elektrodu za gus.

To sve bi trebalo izgledato +/- ovak nekak (zadnja slika)
http://webshop.keletagro.hu/87_t25t30t40jumz-dt-szkszmd-alkatreszek/7#teteje
 

Najnoviji postovi

Na vrh