• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

P

pergar

Guest
ne znam ali mislim si,vareno je prije i držalo je,puklo je jer su sile bile toliko jake da i nije bilo vareno puklo bi,jer sam digao prikolicu na poteznicu i krenuo v rikverc,a ak to nebu šljakalo,,,ne znam ima tu na forumu par prijedloga pa bumo vidli

ovako momci.zavarenje diljni nosaš koji drži pumpu hidraulike..kao prvo sve sam obrusio odbastio,skinuo+klemu,morao skinuti donju postavu za klin,e sad materijal je gus 100% mi smo ga varili sa malo gusenima,malo kromovima,,kod mene struja slaba,imam varexov aparat,ali mi stalno izbacuje osigurač..odemo kod čovjeka koji ima ormar od švas aparata,,i zašvasao ga je za pola sata,,,probao sam se dići na hidraulik sve ok,,,jedva čekam šumu da isprobam,,NEGO JEL MI TKO MOŽE REĆI GDJE I PO KOJOJ CIJENI SE MOŽE KUPITI BOSCH PUMPA,I PO KOJOJ CIJENI,OVAMOJA JE POČELA NAFTU PUŠTATI NA ONE DVIJE RUPICE NA VRHU ŠARAFA GDJE SE LIJEVA ULJE,,,,,PITANJE DA LI SE TE RUPICE SMIJU ZAČEPITI DA VIŠE NE CURI NAFTA ILI KAJ DA RADIM----do sad svi moji problemi sa wladom su uspješno riješeni zahvaljujući ovom forumu,,i momcima koji ga pišu pozzzzzdraaav!!!!
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma ajde i 560!Ne treba mi to.I 542 je gornja granica,jače od toga meni svakako ne treba.Kad velim da bi Vlatko bio dovoljan,a stari malo bi pa nebi,pa velim da ili 542 ili Vlatko,ali 533 i 539 ne.Jer oni su ista klasa,a 542 je ipak teži i ozbiljniji od njih i svaki posel bu prije napravil nego ovi,također ima i dvostepeni kuplung tak da nekog vraga i to znači.Ja sam još uvek zainteresiran za Vlatka,a ako uspijem najti kakvog za 2-3 tis kuna da je u nikakvom stanju bum ga kupil pa se zanimal i šrafal po njemu.Meni je to fora,dok moj stari beži od šrafanja.Još mu reci da treba traktor na pol u nekom slučaju i da vidiš strke panike.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
ovako momci.zavarenje diljni nosaš koji drži pumpu hidraulike..kao prvo sve sam obrusio odbastio,skinuo+klemu,morao skinuti donju postavu za klin,e sad materijal je gus 100% mi smo ga varili sa malo gusenima,malo kromovima,,kod mene struja slaba,imam varexov aparat,ali mi stalno izbacuje osigurač..odemo kod čovjeka koji ima ormar od švas aparata,,i zašvasao ga je za pola sata,,,probao sam se dići na hidraulik sve ok,,,jedva čekam šumu da isprobam,,NEGO JEL MI TKO MOŽE REĆI GDJE I PO KOJOJ CIJENI SE MOŽE KUPITI BOSCH PUMPA,I PO KOJOJ CIJENI,OVAMOJA JE POČELA NAFTU PUŠTATI NA ONE DVIJE RUPICE NA VRHU ŠARAFA GDJE SE LIJEVA ULJE,,,,,PITANJE DA LI SE TE RUPICE SMIJU ZAČEPITI DA VIŠE NE CURI NAFTA ILI KAJ DA RADIM----do sad svi moji problemi sa wladom su uspješno riješeni zahvaljujući ovom forumu,,i momcima koji ga pišu pozzzzzdraaav!!!!

kako god si zavario on takvo naprezanje može izdržati , glavni test će da ti bude nošenje teškog priključka po lošem putu :finga:

a što se tiče pumpe , za koliko vremena ti se napuni ? jesi li je kada prije ispuštao ?
ispusti iz nje sve , naspi novo ulje i tjeraj , ako radi uredno ništa ne diraj , svaki element polako propušta i napuni kućište naftom


ja bi trebao nešto rješiti u četvrtak i petak, pa postavim slike, ako kupnja uspije......savo, ni riječi dok neobavim posao ;)

momak , promašio si temu :finga:
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
OVAMOJA JE POČELA NAFTU PUŠTATI NA ONE DVIJE RUPICE NA VRHU ŠARAFA GDJE SE LIJEVA ULJE,,,,,PITANJE DA LI SE TE RUPICE SMIJU ZAČEPITI DA VIŠE NE CURI NAFTA ILI KAJ DA RADIM----do sad svi moji problemi sa wladom su uspješno riješeni zahvaljujući ovom forumu,,i momcima koji ga pišu pozzzzzdraaav!!!!

daj malo pojasni koje su to dvije rupice, moj čep za uljevanje ulja u bosch pumpu je iz jednog, metalnog, komada.Probaj pitati kolko sam videl da se nabaviti samo odjeljenje visokog pritiska znači samo ono kućište iz kojeg idu visokotlačni izvodi tam,naravno ako na tome pušta.

HAHA ivanz sigurno kupuje t40 !!!
 
Posljednje uređivanje:

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
542 je super traktor, samo što su delovi za njega skupi i teško se do njih dolazi. Zagledaj ga do najsitnijeg detalja jer tu više ne važi ona priča kao kod vladimirca "kupi krntiju za male pare pa je sredi"! Ovde je i prekidač za stop svetlo ozbiljna stavka. Ovo važi za sve IMT-ove.
Ja sam se poneo mišlju da odem da vidim jedan DT-20 iz oglasa za 250 evra. Nije da mi treba, al' jeftino, brate!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
542 je super traktor, samo što su delovi za njega skupi i teško se do njih dolazi. Zagledaj ga do najsitnijeg detalja jer tu više ne važi ona priča kao kod vladimirca "kupi krntiju za male pare pa je sredi"! Ovde je i prekidač za stop svetlo ozbiljna stavka. Ovo važi za sve IMT-ove.
Ja sam se poneo mišlju da odem da vidim jedan DT-20 iz oglasa za 250 evra. Nije da mi treba, al' jeftino, brate!

da je kod mene u državi ja bih ga uzeo čisto onako da ga imam kao suvenir , to su nikakve pare uvijek toliko za njega možeš dobiti da ga baciš na staro gvožđe
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Upravo tako sam i računao - tona gvožđa je 200 evra, a on je negde oko tonu i po težak.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Da,nisu jeftini ko za Vladimirca,al su jeftiniji sigurno nego za neki zapadni traktor,a budući da je motor isti ko i za 539,to je več poznata stavka,znači ostaje samo getriba i hidraulika.Ja sam se vodio prema sljedećem:Stari ima novca kolko ima i da taj traktor kod nas odradi 1000 sati kroz 5 godina,on može dobit generalku bez brige,a tolko se bude otplatil kolko nama treba,jer teško da ću ići kome uslužno radit,a ako i budem,opet ću lakše s ovim nego sa Vlatkom,kaj je da je.A prema sadašnjim cijenama kak se kreću 542-ojke,da ovoga uzmem za 15 tisuća i da bacim na njega generalku za tisuću eura opet sam prešel jeftinije a znam kaj imam.Mislim da je to ok.A vlatka ću si ja priuštit već,ak nikaj za sijanje samo i da uživam u tome.Samo kad ova prokleta situacija u državi to ne dozvoljava i trenutno su luksuzi jedno,a potreba drugo.
Čitamo se u svakom slučaju,jer kak sam i rekel pratit ću vas i dalje na "ruskoj fronti"ako i kupim IMT-a,ali to neće biti 533,a ako tako stari hoće,ja se selim iz kuće!Dakle ili 533 ili Vlatko(ja)!:lol:
P.S.
Kakav je stari on će u inat kupit 533.:finga:
 
V

VTZ

Guest
OVA MOJA JE POČELA NAFTU PUŠTATI NA ONE DVIJE RUPICE NA VRHU ŠARAFA GDJE SE LIJEVA ULJE,,,,,PITANJE DA LI SE TE RUPICE SMIJU ZAČEPITI DA VIŠE NE CURI NAFTA ILI KAJ DA RADIM

Dovoljno je jednom ili dva puta godišnje ispustiti staro ulje iz pumpe, i natočiti svježe, do preljevnog šarafa, cca. 1 dcl. To (motorno) ulje je ionako potrebno mijenjati u pumpi, jednako kao i u motoru.

Zbog toga ne treba kupovati novu pumpu.
 
P

pergar

Guest
daj malo pojasni koje su to dvije rupice, moj čep za uljevanje ulja u bosch pumpu je iz jednog, metalnog, komada.Probaj pitati kolko sam videl da se nabaviti samo odjeljenje visokog pritiska znači samo ono kućište iz kojeg idu visokotlačni izvodi tam,naravno ako na tome pušta.

HAHA ivanz sigurno kupuje t40 !!!

i moj je iz jednog komada ali ima dvije male rupice sa strane na tom vijku pri vrhu kao odušak čini mi se,ne znam jel su te rupe sa razlogom,,sve je sa razlogom,inače 100% pušta na tom šarafu
 
P

pergar

Guest
kako god si zavario on takvo naprezanje može izdržati , glavni test će da ti bude nošenje teškog priključka po lošem putu :finga:

a što se tiče pumpe , za koliko vremena ti se napuni ? jesi li je kada prije ispuštao ?
ispusti iz nje sve , naspi novo ulje i tjeraj , ako radi uredno ništa ne diraj , svaki element polako propušta i napuni kućište naftom



pa vidi savo,,meni recimo za 8 sati rada pusti možda 2,5 dcl nafte,,nevolim da mi bude masno ispod traktora,,privremeno sam stavio malu spužvicu koja upija tu naftu,,nisam nikada sipao ulje u pumpu ali ću to uraditi pod hitno,nego mi reci one dvije kruškice na štangi volana,kako se mijenjaju,,mijenja li se samounutarnji dio pošto je zavareno na mom wladi,i dali pašu kruškice od kojeg drugog traktora,,,čujemo se,,.,.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Makneš one žičane osigurače-štifte i onda s nečim širokim otšarafiš poklopčić:weedman:. Nutra imaš mast, dvije plastična komada i metalnu kuglu. Ako nutra nije došla vlaga kugla sigurno nije oštećena pa se samo zamijeni plastika ili da majstoru tokaru takva nova napraviti.Jedan komad ti je kao kapica i iz nutra 'pravilno' okrugla, a druga je prsten s jedne strane konusan tak da kugla leži u njima. Sve u svemu 'najteži' dio posla ti bude izbiti konus kugle van iz nosača.Jednu i drugu štangu obaviš za oko sat vremena.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pa konus od krajnika spone nije problem na autu izbiti, udariš po onom u što ulazi konus i on ti samo jednostavno iskoči......
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Ma nevelim ja da je to teški posel samo sam rekel da je to najteži dio od toga svega,ne?:drinkers:
Kak ide nabavka novog stroja???
 
V

VTZ

Guest
Makneš one žičane osigurače-štifte i onda s nečim širokim otšarafiš poklopčić.

Ja sam si još davnih dana napravio "ključ" za otvaranje tih poklopčića na krajnicima. Dva ukrižena komada željeza sam zavario na manju pločicu, s druge strane te pločice zavario sam maticu, tak da mi nastavak gedore 24 paše na nju...

Dovoljno je ponekad skinuti te poklopčiče, napuniti krajnike sa mašću, i dobro pritegnuti poklopce. Malo lufta postoji, ali ništa strašno. Najvažnije je ne se godinama voziti sa nepodmazanim i suhim krajnicima, jer će se sigurno razlokati na teškim terenima, kuda se traktor vozi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ma nevelim ja da je to teški posel samo sam rekel da je to najteži dio od toga svega,ne?:drinkers:
Kak ide nabavka novog stroja???



sve teče po planu, a sutra je dan "D"......zvao čovjeka, ako netko i zove, kaže da će me pričekati taj 1 dan......pa ću probati još par stvari po preporuci člana savorisa, što nisam isprobao kada sam prvi puta bio.....ako to štima, onda bi ga u petak ujutro dovezao kući......treba se još malo strpiti :weedman:


a što se tiče tih krajnika, nije ni čudo da ode, jer traktori se 90% voze po makadamu i poljima.....
 
V

VTZ

Guest
a što se tiče tih krajnika, nije ni čudo da ode, jer traktori se 90% voze po makadamu i poljima.....

A mnogi krajnici mast vide jedno kod tvorničke ugradnje, kasnije vrlo rijetko.. Na Vladimircu oni se mogu podmazati vrlo brzo i jednostavno, a tko maže, taj i vozi.. :weedman:
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
kako god si zavario on takvo naprezanje može izdržati , glavni test će da ti bude nošenje teškog priključka po lošem putu :finga:

a što se tiče pumpe , za koliko vremena ti se napuni ? jesi li je kada prije ispuštao ?
ispusti iz nje sve , naspi novo ulje i tjeraj , ako radi uredno ništa ne diraj , svaki element polako propušta i napuni kućište naftom



pa vidi savo,,meni recimo za 8 sati rada pusti možda 2,5 dcl nafte,,nevolim da mi bude masno ispod traktora,,privremeno sam stavio malu spužvicu koja upija tu naftu,,nisam nikada sipao ulje u pumpu ali ću to uraditi pod hitno,nego mi reci one dvije kruškice na štangi volana,kako se mijenjaju,,mijenja li se samounutarnji dio pošto je zavareno na mom wladi,i dali pašu kruškice od kojeg drugog traktora,,,čujemo se,,.,.

mijenjaju ti se vije prstenaste gumice koje brtve tlačni element u pumpi,ujedno bi bilo dobro promijenit ona tri ležaja na osovini. ako nemaš znanja o mehanici ne pokušavaj sam,odnesi bošisti poso košta oko 200 kn,
 
P

pergar

Guest
mijenjaju ti se vije prstenaste gumice koje brtve tlačni element u pumpi,ujedno bi bilo dobro promijenit ona tri ležaja na osovini. ako nemaš znanja o mehanici ne pokušavaj sam,odnesi bošisti poso košta oko 200 kn,

ok tak sam si i mislio,ne diram nikaj,,nosim majstoru,,hvala, ali prvo ću ispustit ulje ako ga uopće ima i naliti novo kao što predlaže savoris,,...
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
ok tak sam si i mislio,ne diram nikaj,,nosim majstoru,,hvala, ali prvo ću ispustit ulje ako ga uopće ima i naliti novo kao što predlaže savoris,,...

ali ako ti je propuštanje 2,5dl na 8 sati onda nema pomoći bez majstora

kao što ti reče @danijel983 , vjerovatno propuštaju gumice ali ti ih nemožeš zamijeniti jer nećeš znati uzupčiti element , ni ja to nisam mogao da saznam kako se radi
najbolje odnesi majstoru , 200 kuna je ništa za popravku
 

Najnoviji postovi

Na vrh